Copilasi din 2002 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Nina, Mariuca e bucuroasa ca de maine va merge la gradi.i-am cumparat si alte acuarele ca de atata stat acasa a terminat tot ce avea.
hermelina bine ai venit!si Mariucai tale la fel!stiam eu ca am mai citit numele tau la alt topic
ruxij ce mi-au placut filmuletele!!cat timp dureaza sedinta la voi?abia astept sa reincepem si noi.
Cristina stiu ca la voi e frig.tati e plecat intr-un orasel de langa Munchen si aseara erau 5 gradeSa stapaneasca bicicleta sanatos!!Noi inca nu am dat rotile pentru ca nu am eu echipament corespunzator de alergat.Mariuca tot ne-a rugat dar nu m-am conformat.
Cu socotitul e o adevarata distractie..mai aduna si ea 2cu 1 sau 3 cu 1 si atat...dar saptamana trecuta a scria mama cu litere de mana !!!a fost surpriza zilei,pentru ca nu a fost meritul meu.chiar ma gandeam ca o sa inceapa sa citeasca si o sa ma ia prin surprindere
Dodo pe la noi nu mai scrii?
pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Criq, 45 de minute sedinta. Distractie placuta mariucai la gradinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Hermelina ,Maria bine ati venit ;
Nicoleta insanatosire grabnica si abia astept primele pozici ale lui Matei;
Sinzi sunt necajita voi va "ardeti"si noi tot ne"muram",;
Crig multi -ici .

Noi suntem bine(acel bine al nostru),dar sunt fericita ca Bodose"clonteste"cu mine.Nu stiu unde a vazut ,dar cand se supara si vrea sa se certe cu mine pune mainile in solduri si zice"pe limba lui"si-n romaneste.Mi-e drag de nu mai pot cu mainile lui in sold ca o tzatza.

intregul al mamicilor si piticilor.
O saptamana cat mai buna va doresc si multa sanatate.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

CristinaC, eu sunt invidioasa pe germani ca folosesc atat de mult bicicletele!!! Am vazut copii micuti in jur de 3 ani care mergeau fara roti ajutatoare, si mi-au placut la nebunie bicicletele acelea pt copii mai mici fara pedale!!! (nu stiu cum sa explic mai bine)

Ruxij, sa stii ca si eu l-am admirat pe Bogdan cum inoata!!! Mie mi se pare ca o face foarte bine!!! Are miscare coordonata!!! Este doar un antrenor cu un elev??
Am ajuns la 53kg (asa adevarat sunt vreo 53.8kg...da 53!!!!!) Bat toba tare ca vreau sa ajung la 50kg...am o ambitie in mine!!!!


Hermelina, bine ai venit!!! Asteptam detalii si povesti!!!!


Dodo-pui...o sa va invidiez eu la vara-toamna cand aici e tot cald...si tanjim dupa o zi mai racoroasa!!!!
Pune o poza cu Bodo "tzatza"!!! hahaa!!!

Nina, te cred ca nu te plictisesti in casa cu atatea fete!!! E bine sa ai multi copilasi in preajma...dar o maaare responsabilitate!!!!

Nicoleta, tinem pumnii sa fie bine!!! Cum e acasa??? Reusesti sa te relaxezi? Sau ai inceput curatenia de Pasti?? hihi...

Cris, ai "mail" hahaa...in curand cel putin!!!!! Pupici Mariucai!!!

Si David socoteste...adica cred ca a invatat pe de rost niste operatiuni si daca nu are "abacus" le stie din memorie...nu cred ca calculeaza in gand daca nu are cu ce (abacus sau degete). La gradi fac f multe operatii matematice: adunare, scadere, inmultire, impartire si fractii...dar "babeste" de genu: avem 6 mere si trebuie sa le impartim la 3 copii...cate mere primeste fiecare copil??? Si chiar au 6 mere mici de jucarie si insira 3 copii pe o placa speciala si impart merele!!! Simplu, nu??? Si cu fractiile la fel...fac fractii din legume sau fructe!!!!
A inceput sa citeasca si numere mai mari de 100: de ex:43100 cica e fortythreeandonehundred (patruzecisitreisiosuta!!!)...e haios!!!! Ca si cu infinitu!!!

Maine am programare la stomatolog...daca nu auziti de mine...nu am supravietuit!!!!
In seara asta imi iau pastila de valium...si maine nu voi fi buna de nimic toata ziua...stau in casa si pe net...asa ca daca postez ceva aiurea sa stiti ca sunt sub efectul drogurilor!!!!!!! Si nu stiu ce e cu mine!!!!





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Eu nu am reusit sa ma relaxez prea mult cu statul acasa... A stat si Stefan cu mine si am si fost racita... Sinzi, da,am inceput si curatenia... e pe terminate, insa eu mai mult cu indicatiile :)).

Cristina_C felicitari pentru bicicleta cea noua!! Lui Stefan ii va fi buna si anul asta cea de anul trecut, poate tati va reusi sa dea jos rotile ajutatatoare si Stefan va merge bine cu ea asa... vom vedea.

Nina, ce-o fi la voi cu 3 fete (copii) in casa... eu incerc sa ma inchipui cu 2 baieti si mi-e destul de greu... dar e musai sa ma obisnuiesc :).

DOdo, si Stefan a avut o perioada de maini in sold, si acum se tocmeste cu noi la greu, ba chiar ne pedepseste si pune botul daca nu iese treaba cum vrea el... Astia sunt!

Ruxij, noi tocmai am aflat ca la complexul in care au mers baietii mei de 2 ori pana acum nu se mai fac deloc cursuri de inot fiindca a facut galagie clientii ceilalti... si asa ne reorientam, dar sa mai vina primavara odata (desi azi s-au anuntat 18 grade...) si sa scapam de muci... si apoi inot scrie pe Stefan!!

In rest aseptam... trebuie sa inlocuiesc AMR-ul...

Nicoleta 38+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 14 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Crig, inseamna ca aveti peretii plini de picturi de-ale Mariucai! Stefan nu prea vrea sa deseneze sau picteze... nici sa scrie... nici matematica... dar va trebui sa faca si asta! Desi el vrea sa ie cavaler cand va fi mare!!

Uite si noul AMR.

Nicoleta 38+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 11 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna.
N-am mai scris de multicel, dar am fost destul de alergata zilele astea, si la ce trafic a fost prin Bucuresti, am ajuns destul de tarziu la birou.
Lucia, mi-ai oferit supriza acestor zile!! Sa fie intr-un ceas bun! Sa vi se implineasca toate visele pe care vi le-ati facut in legatura cu aceasta mutare! Cum v-ati hotarat? Cat a durat pana ati plecat? Vad ca si Liviu e incantat, asa ca Doamne ajuta! O sa invete foarte repede engleza, fiindca ei prind foarte usor limbile straine la varsta asta! N-am vazut toate pozele, ca intr-adevar sunt multe, dar intr-o zi o sa stau sa le admir (cele pe care le-am vazut pana acum sunt de vis).
Alina,sa-ti traiasca fetita sa fie sanatoasa si sa va aduca o multime de bucurii!! Frumos ca incepeti scoala, noi am decis sa-l dam de la anul, ca sa poata merge cu majoritatea colegilor din grupa de la gradi la aceeasi scoala si clasa.
Nicoleta, felicitari ptr. noua semnatura, mai ai putin! Sanatate multa lui Stefan, poate e mai bine azi! Si nastere usoara daca te apuca zilele astea, mai ales ca intru asa greu pe aici! Sa stiu ca ti-am urat!
Nina, asa e nu mai intru in weekend pe forum, vom avea 3 luni in care am suspendat internetul, eram nemultumiti de el, si pana facem contract cu altcineva stam asa!!!
Si eu ma uit la Dansez ptr. tine si Megastar, imi plac, dar n-am cum sa comentez, asa ca...
Cristina22, vad ca si Andrei-utul tau va incepe la anul cls. I, cred ca o sa fim mai multe mamici si atunci sa facem pe aici teme impreuna! Si Andrei si-a recapatat pasiunea ptr. pictat de doua-trei zile, picteaza iepurasi de pasti si tot felul de peisaje.
Sinzi, ce program frumos ati avut in weekend. Am vazut si pozele, tare frumoasa e prima (iubire), si celelalte (David si baietel frumos si mai sunt multe) , dar prima chiar asta exprima: iubire multa! Mi se pare ca David s-a rotunjit la fata si tare bine ii sta! . Bafta la stomatolog! Esti intreaga???
Hermelina, bine ai venit, sa ne scrii mai multe despre Maria!
Ruxij, am vazut si eu filmuletele cu Bogdan la inot, se descurca tare bine!
Crig72, cum a fost azi la gradi??

Nu stiu daca am apucat sa va scriu ca s-a intors educatoarea lui Andrei, cea care plecase prin toamna in Italia, a fost primita cu mare drag de copii, e mare bucurie la gradi mai nou!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Va salutam si noi pe ziua de azi!
La gradi Mariuca s-a murdarit toata de acuarele din motive de jet puternic apa care a facut-o "afis"
azi a reluat si dansul spre bucuria ei si cat de curand trebuie sa ma conformez sa-i cumpar sandalute speciale pentru dans.e o mare dorinta...printre altele
eu acum ma distram nitel cu www.youtube.com/watch?v=aeoi16lScf4" target="_blank">asa ceva . Daca v-a placut uitati-va si www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg&NR=1 " target="_blank">aici sau www.youtube.com/watch?v=6qd_j98-y-M&NR=1 " target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, super ca a venit d-na educatoare preferata a copiilor! Cat despre timp, si eu credeam sa am mai mult dupa ce raman acasa, dar de unde...

Crig, m-am distrat! Si sa-i cumperi pantofiori, merita, am vazut filmuletele mai vechi... SUPER!

Nicoleta 38+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 11 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta pantofiori are dar s-au tocit de atata dans..ea isi doreste sandalute cu "cioc"

Mergi la inceput