LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

KITTY azi intrega zi gandul meu si al familiei mele va fi la voi. Dumnezeu sa ne asculte rugaciunile si sa primesti doar vesti bune.
Doamne Dumnezeule ai grija de micutza Giulia si de parintii ei.

Te


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Martie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Tony Leon si Vlad Gabriel!



Apropo de "delicatetea" cu care parintii sunt aruncati in iad prin diverse diagnostice date de medici.

Cand stateam pe holurile spitalului Grigoe Alexandrescu ,asteptand ca Robert sa iasa dintr-o banala operatie de apendicita o vad pe anestezista care stiam ca participase la operatie,vine val vartej catre mine si imi spune:"operatia e foarte complicata si copilul are o malformatie!atat si nimic mai mult,pleaca lasandu-ma incremenita,framantand celularul care vibra non-stop,ma uitam la ecran si nu voiam sa raspund,ce sa-i spun sotului,ce sa-i spun bunicii "stiti copilul nostru perfect si sanatos de fapt nu e asa are o malformatie despre care eu mama lui nu stiam nimic",restul timpului nu s-a mai scurs ,s-a tarat asa cum ma taram si eu pana la usa salii de operatie si inapoi,inainte si inapoi ,2 ore si ma rugam doar atat :Doamne indiferent ce ar fi, sa-l vad ca respira atat ,restul vedem noi cum rezolvam ,dar sa respire,sa-l mai iau o data in brate ,sa-l iau in brate si totul va fi bine."
Cand l-au adus m-am simtit usurata ,plangeam si il mangaiam,apoi a aparut chirurgul care mi-a spus ca intradevar operatia de apendicita,banala dealtfel,la el a fost extrem de complicata si au fost nevoiti trei chirurgi sa participe insa s-a finalizat bine,deschizandu-l au gasit diverticul Meckel ,adica un rest de cordon ombilical,care in mod normal trebuia sa se resoarba intre ziua 1 de la nastere si varsta de 3 luni,dar la el nu a fost asa,drept pt care trebuie operat candva cand dorim noi pt ca poate cauza hemoragii sau peritonita sau dupa varsta de 30 de ani sa dezvolte cancer.
Explicandu-mi calm ,cu amanunte ,logic,spunand-mi ca aceste cazuri sunt foarte rare si de multe ori oamenii traisec fara sa stie ca au asa ceva,ca cele mai multe cazuri de diverticul s-au descoperit in urma autopsiilor,am realizat ca situatia nu era nicidecum crunta,disperata si fara rezolvare.Iata cum 2 medici pot aduce un om de la agonie la extaz doar prin puterea cuvintelor.


Draga mea Cristina fruntea sus ca lucrurile poate nu sunt asa cum par si chiar dac sunt sigur au o rezolvare ,eu ma rog pt voi zi de zi,Seful al Mare sa-i dea sanatate Giuliei si voua putere sa puteti fi alaturi de ea.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
TONY LEON
VLAD GABRIEL
SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI SA ADUCETI NUMAI BUCURII IN INIMILE PARINTILOR VOSTRI.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna!

Am intrat sa aflu vesti despre Giulia dar se pare ca e prea devreme. KITTY suntem toate alaturi de voi. Dumnezeu sa va ajute sa fie totul bine.

Noi suntem bine. Maria e o dulce. face 3-4 pasi singura dar cand nu o vede nimeni de obicei. In rest patruleaza toata casa cu masinuta de impins pe care stie sa o si intoarca acum.

Saptamana asta suntem singurele asa ca nu voi da prea des pe aici. Am multe de facut si acasa si pentru serviciu. In principiu ne vom descurca, mai greu cu masa de noapte (cand tati o tine in brate si eu pregateam lapticul) si cu baia ca nu sta o clipa si mi-e f greu s ao spal singura. Si sper sa stea ploaia ca altfel sunt terminata daca stau numai in casa.
Va urez o saptamana usoara tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna fetelor,
Am deschis forumul si am aflat si eu de KITTY
Mai, cum a ajuns Giulia la un asemenea diagnostic?
KITTY, mult curaj si sa stii ca ne rugam si noi pt micuta.
Ca tot ati vb de medici tampiti care pun diagnosticuri dupa ureche fara sa se gandeasca la sarmanul om, vb aseara c-o prietena care fusese cu fetita de un an si jumatate la spital, la un dermatolog si cd colo aia s-a luat de ea, c-ar fi suspecta de cancer de piele, ca vezi chipurile avea buzele uscate.noroc ca ea, fata isteata a luat-o tare si chiar a inceput sa rada..Cum poti fi asa inuman??Cum poti pune diagnosticuri de-astea???

Am trecut-o si u pe alexia pe Milumil junior si l-a primit ff bine.
A inceput sa mearga ff bine, umbla peste tot, face numai rele(de aseara si pana DIM MI-A SPART O VAZA SI INCA UN OBIECT)
Intrebare, o sa ma interesez si in alta parte dar poate stiti si voi.Azi am inscris-o pe Alexia la cresa.DACA O DAU INAINTE DE 2 ANI, IMI SUSPENDA MIE INDEMNIZATIA DE 6 MIL??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Ghibuadina - concediul de crestere si ingrijire a copilului de pana la 2 respectiv 3 ani se acorda indiferent daca copilul merge sau nu la cresa

CIC presupune sa nu ai venituri profesionale din exercitarea unei profesii drept conditie de acordare, pe langa cea de stagiu de cotizare.
Deci daca intentionezi sa-l inscrii la cresa si sa ramai in cic e ok, dar daca ai in gand sa reiei activitatea profesionala trebuie sa informezi despre acest fapt serviciul de asistenta sociala in vederea suspendarii indemnizatiei cic si acordarii stimulentului.

Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

am deschis aici un topic unde sa ne putem ruga pt micuza Giulia

sper ca gandurile nostre si ale celor de pe forum sa ajunga la D-zeu.



Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Martie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

KYTTI am intrat sa vad daca ai postat ceva si sa ne spui ca totul este bine si ca este numai o greseala grava medicala, iar daca se dovedeste ca medicii s-au inselat eu i-as strange de gat cum pot spune o asemenea prostie fara sa se gandeasca inainte.
noi va tinem pumnii si ne rugam pentru voi, desi in sufletul meu stiu ca GIULIA este bine si ca asa va ramane toata viata.
va pupam si sa auzim numai de bine.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

KITTY: va doresc sa va aduca ziua de azi vestea buna pe care o asteptati si micuta si scumpa GIULIA sa revina sanatoasa acasa.
m am rugat si eu ptr voi si iti multumesc LORADIN ptr rugaciunea scrisa.



mama de Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Am vorbit putin mai devreme cu Kitty, doctorul este dupa-amiaza si atunci va merge cu Giulia

Este momentul sa ne canalizam rugaciunile catre Galusca mica.


Rugaciune pentru copii

Doamne Dumnezeule, care prin stiinta Ta ai creat pe om din lut si i-ai dat suflare de viata, binecuvantand-ul si spunand: Fii roditor, inmulteste-te si umple pamantul; si in Cana Galileii prin Fiul Tau adevarat, ai binecuvantat cununia, si prin aceasta ai binecuvantat si nasterea copiilor.
Cu smerenie ma rog bunatatii Tale, cerandu-Ti sa binecuvantezi si sa ai mila intotdeauna de acesti copii cu care m-ai binecuvantat.
Pazeste-i de toate relele vazute si nevazute. Porunceste ingerilor Tai, sa fie intotdeauna cu ei si sa le indrepte pasii numai spre lucruri bune, ca ei sa Te preamareasca pe Tine, in toate zilele vietii lor.
Amin.

Si sper sa nu fie nevoie...

Rugaciune pentru cei bolnavi


Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de Giulia, pentru ca este bolnava.
Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe ea, si ridica-o din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din ea si indeparteaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile.
Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.
Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Cristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput