Copii de 1995-1998 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

mqqm , rar da bine ?hhhmm ...Sa nu mai indraznesti sa mai lipsesti atat nemotivata serios ca pe mine m-ai traumatizat ,sa stii !Deja ma gandeam ca o fi din cauza mea ...,ca tu pana atunci ai scris in mod constant .Pai tu nu intelegi cata nevoie avem de experienta ta ,ca ai si fata si baiat si sunt si un pic mai mari ??Uite ce sfat bun i-ai dat Anei ,sincer si eu i-am scris ca sa se mute daca vrea sa scape de catzele stiute ,ceea ce n-am mai scris dar se putea deduce e ca putea sa scape de dracu si sa dea de masa ,adicatelea de altele care pot fi si mai catze ...
La faza cu tamponu si cu soarecu' m-ai nenorocit ,am ras singura p-aici
Musai sa ne dai detalii cu joculetele ,ce va face frate ,comentatoru de-i asa de mean ?
Te descurcasi destul de binisor si cu teenageru cu sensibilizarea pt carnet (mishto argumentat )
Cat despre Dedi ,parca-i prea perfecta dom'le ,ca sa fie reala ...Da are o scuza ,...e fata ,io cand eram copila nici nu mancam cand veneam de la scoala ,pana nu scriam ,atat eram de disperata...Noroc []ca intre timp mi-a trecut



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Tot io ! Daca mqqm e pe sistemul rar ,da' bine eu ,bag seama is pe des da' bine

A propos de mutatul din scoala ,sa stiti ca si mie imi da tarcoale ,de la o vreme un gand .Si vremea asta ,e cam de vreun an ,asa ...Constat din ce in ce mai des in ultima vreme ca mare ,mare sfaraiala n-am facut cu alegerea uneia dintre scolile cele mai cotate din oras .Oamenii cam traiesc din rezultatele dobandite anterior si-mi par destul de relaxati ...E adevarat ca nu pot spune ca nu se face carte ,altii ar spune ,saracii, ca abia tin pasul ...Eu in schimb urmaresc anumiti indici ,ca sa zic asa .Urmaresc ,de ex ,modul cum s-a intrat la capacitate ,teste nationale ...sa vad cam cum vin scolile ,in ordinea nr.de pe tricou (ponderea celor cu medii peste9.50 ,fiindca doar astia pot alege ...si sunt sute intre 10-9.50)Numai ca nici asta nu e destul de concludent ,fiindca nu poti sti cat din nota se datoreaza scolii si cat meditatiilor ,care e lucru stiut ca in anii terminali se fac in masa ...Si uite-asa am ajuns sa ma uit la rez de la concursuri ,ca acolo nu-i interesul egal cu intrarea la liceu ,si-mi fac asa o idee de scoli ...Inca nu suntem decisi ce si cum ,dar va trebui sa luam o hotarare .Imi amintesc []ca si Miha avea anul trecut astfel de probleme existentiale ....hmmm...



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Mihaela,vezi ,te bucuri de regim special ,da' n-a trecut prea mult timp , si stiu cum e la inceput ,(daca nu m-au bagat toate in seama ,aveam sentimentul ca nu ma plac,chestii de paranoia ...,tu sigur esti mai "matura")Imi plac pustii tai ,sunt nonconformisti ,vezi dara ca si eu imi zic Flower-Power da sa nu te astepti sa ma auzi pe-aici "peace -bra " sau cu fuste d-alea lungi si inflorate desi mie mi-a placut moda aia ...

A propos ,pe dl Sanca il imbraci in Elvis ? Tu in ce te costumezi?



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Wow ce activitate aici! Azi am ziua scurta la scoala si mi-am permis sa ma asez putin la computer si sa va citesc, mai devreme decat o fac de obicei . Eu ma bucur ca vine we-ul, desi ma asteapta o saptamana super incarcata, incepand de duminica, dar we viitor va fi si mai super: plecam la Stockholm pentru 2 zile, o asteptam pe mama (defapt ea ne va astepta pe noi, teoretic ar ajunge mai repede la aeroport, daca nu vor fi surprize ca data trecuta cand a venit cu 4 ore intarziere). Abia astept gura de aer metropolitan, sa vad cladiri inalte, forfota si luuuuume multa pe strazi.

Mara, ma distrezi...clar ca e bine sa vii des aici, cel putin pentru sufletzelul meu .
Cu Diana am discutat cate ceva, nu am intrat in amanunte despre contacte sexuale si restul. Nu prea stiu cum sa abordez problema si ea nu pune intrebari...imi voi face curaj si pentru asta. Vor mai avea la scoala ore de educatie sexuala, separat fetele si separat baietii. Majoritatea fetelor au zis ca e rusinos sa li se vorbeasca despre dezvoltarea lor sexuala de fata cu baietii, desi in mare discutia a avut loc. Eu i-am spus Dianei ca nu e nimic rusinos, fiecare trebuie sa stie despre "tabara" cealalta ce inseamna dezvoltare sexuala, dar probabil ei prefera sa le afle separat.

Ana-Maria, eu iti doresc sa reusiti ce va doriti cu scoala. Cred ca mQQm a pus punctul pe I cel mai bine . Dar daca Alex se simte nasol in acest colectiv, schimbarea e una dintre solutii. Sanatate lui Marius, sper ca e mai bine!

Mihaela bine ai venit printre noi! Ma bucur ca avem mai multe mamici cu copilasi mai mari, ne puteti ajuta cu sfaturi pe noi cu mititei. Cred ca suntem vreo 4 Mihaele daca nu ma insel

Andra, muuult succes lui Robert la rugby! Si tie mamico luptatoare multe .

agho, succes lui Andrei la test! Sau a si terminat deja? Iar tie bucatareala si gospodareala placuta!

mQQm precum ii spuneam si marei, e mai bine sa te citim mai des, mai ales ca ai ce sfaturi sa ne dai. Io zic ca Dedi e grozava, sa nu-ti doresti sa fie altfel! Felicitari misterului P pentru , grozav!

Sanca, m-am distrat cu Mexicul!

katy, nu stiu daca ti-am zis dar am vazut si eu Oceanul si tare ími place zona aceea stancoasa. Aici nu avem asa ceva, insula e calcaroasa si tarmurile nu sunt inalte. Iar Ana e chiar o frumoasa, pacat ca nu se lasa ca aparatul sa o "vada" mai bine!

Diana merge deseara la concert cu inca 3 colege, acum isi face tema la mate ca vad ca s-a "indurat" si profu' lor sa le mai dea si pentru acasa , ceva geometrie-masurat unghiuri cu raportor si tot felul de calcule de unghiuri in triunghi.

Mey, nici io nu stiu daca am uitat pe cineva, dar va pup pe toate!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Somaj tehnic ,nici o miscare ...
Io tocmai am ispravit o ditamai cratita de ardei umpluti si i-am dat la cuptor ,cupilu e in vizita de curtoazie la un prieten ,si io imi bagai un ochi si vazui ca tare liniste mai e ...S-a pus de we...



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

FL_PoWER, vezi tu bine, ca atunci cand te uitai tu pe-aici, eu eram cazuta la datorie si mai sa fac la TV.
Ai mei rad de se prapadesc la un film de pe Prima, iar eu casc de mama focului.
Azi am robotit destul de mult, desi in prima faza eram cam ametita.
Nu stiu cum a fost la voi, dar cum au decolat avioanele cu musafirii importanti a iesit soarele, may, dar un soare stralucitor, de ziceai ca-i dimineata.

Dragelor, ma bucur ca ati scris muult si constat ca Mqqm scrisese de carnet, de Dedi - invatacica ff constiincioasa si despre mobbbila si eu - pauza, ca n-am percutat fiindca n-am vazut mai sus. Ca deh, eu citeam mai la "parter" Felicitari pt. toate!

Sanca, de ce zice FL-power ca trebe' sa va costumati?...

Mihaela, dificile discutii...La ce concert merge Diana?

Cu testul-simulare a fost destul de bine si s-a inscris pt. ex. KET. Va avea de munca in plus, partea asta nu-i convine, dar eu tot zic ca o data si-o data tot va pricepe ca-i spre binele lui. Profesoara lui actuala a fost tare simpatica, ii ziceam de rusa (noastra de pe timpuri) si ea spunea ca da, ca asa ar fi bn sa invete copiii rusa...(discutase si ea cu cineva).

mhldvrc, e o serie de carti , colectia "Misterele romane", editura Corint Junior: Talharul din Ostia, Secretele Vezuviului si Piratii din Pompei. 2 fete si 2 baieti sunt personajele principale, iar cartile acestea au avut succes la fi-miu, ca le-a citit in mare viteza spre deosebire de altele.

ANA68, grea decizie! Ia-o incet ca ne spui tu unde ajungi!

pe toate va de noapte buna...
Apropo, am deschis "compul" ca de dimineata tot ziceam sa nu uit sa trimit o felicitare cuiva drag de peste ocean si mai ca era sa uit. Si uite-asa va citii si pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

ANDRA, si pe tine te de noapte buna, si pe Katy, evident!
Mie mi-a placut ca a trebuit sa inchei un subiect aici ca aveai de facut curat poponetzul lui Edy...si yupi-yupi, te-ai cosmetizzzzat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Cum nu e nimeni , eu sunt, dar mai intai citesc sa am idee ce ati mai invartit pe aici.
mqqm bine ca ai scris ca te dadeau fetele disparuta.Ce e ala ROA
Si asa cu spartanii aia Deci au dreptate astia ca gena asta se mosteneste. Ce veche e "boala" asta!
power vad ca esti in verva nu gluma... 4 mesaje pe o pagina?Eu ma bucur ca am ce citi nu te opri..mai ales ca eu va citesc cand majoritatea dormiti.Imi place cand am spor.

Mihaela coasta e foarte spectaculoasa ,foarte salbatic si daca te fura peisajul prea tare e posibil sa faci .Eu nu conduc niciodata pe langa ocean ca barbatu-meu zice ca sunt prea visatoare si se simte in pericol.

agho nu mai am povesti ca saptamana asta a fost tare aglomerata.Abia au venit din vacanta si astia i-au luat de proaspeti.

Fetele ma socati cu discutiile astea despre pubertate.Io tot ma linistesc cu gandul ca voi aveti copii mai mari si mai am timp.Apropo de asta cand am fost plecati am dat in librarie peste o carte foarte explicita cu poze despre tot ce se intampla cu fetele la varsta asta.Aveam de gand sa i-o dau Anei in vara sa citeasca dar pozele sunt foarte sugestive ma gandeam sa nu ii creeze repulsie.Cartea e special pentru copii dar astia aici nu sunt prea pudici pun/spun totul "si marit"in carti.Am cumparat-o oricum cu gandul ca o sa i-o dau mai tarziu problema e ca nu ma pot hotara cand e "tarziul"asta.


Acum vin si eu cu o intrebare pentru mamele de fete.Fetele voastre,ca vad ca sunt mai mari, se epileaza?Ana nu are par mai ales ca poarta pantaloni si iarna se mai toceste dar vreau sa ma pregatesc .Ea ma vede pe mine folosind Brown-ul dar nu suporta nici macar zgomotul dar sa il mai si puna pe piele?oricum am zis ca nu ma complic o sa o duc la cosmetica ca sa evit

Katy



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ce-mi place si mie cand am ce citi!

Da, normal ca am uitat printre zabrele cate ceva....

Mara, ai dreptate, anul trecut ma stresam si eu cu scoala Dianei si e clar ca n-o mutam la liceul acela fitzos si daca ramaneam in SM. Am o fosta colega de serviciu care mi-a fost si mi-a ramas prietena foarte buna, corespodam pe e-mail cat de des putem. Fetita ei cea mai mica a fost colega cu Diana in primele 4 clase si a ramas in aceeasi clasa. Asa ca stiu tot ce se intampla si cum au plecat cateva fetite "fitzoase" din clasa, acum e foarte multumita de clasa. Fetita e timida, invatatoarea o cam toca la cap si nu prea ii dadea atentie, dar fata isteaza. Insa pentru ca vedea ca invatatoarea nu are "feeling" pentru ea-au o situatie mai deosebita acasa, parintii ei au divortat de 2 ani si o duc cam greu cu banii, dar ea e o femeie deosebita colega mea-fetitza s-a inchis in ea si nu dadea tot ce putea. Acum insa, daca fetele care o mai inhibau si ele cu afirmatii rautacioase (si culmea, una dintre ele era cea mai buna prietena a Dianei dar care o cam juca pe degete pe fata mea si mereu ii spuneam ca nu merita sa se necajeasca, pentru ca inseamna ca nu ii este prietena adevarata) fata parca a inflorit. A ajuns sa fie a 3-a pe clasa de undeva de la mijloc, a luat a 10 la mate in teza, numai ea si matematicianul/sahistul clasei, fostul coleg de banca al Dianei. Si e foarte multumita acum de colegele care au ramas, formeaza un colectiv frumos. Au disparut si barfele si povestile urate dintre fete daca cele care le provocau si intretineau au plecat. Asa ca nu as fi regretat daca ramaneam la hotararea luata, cred ca inima, instinctul iti spune cel mai bine ce sa faci...Ana-Maria daca ma gandesc bine, cred ca asta am scris-o si pentru tine...

Katy, cred ca te referi la parul de pe picioare, nu? Eu nu ma epilez, n-am facut-o niciodata pentru ca am par scurt si blond si vara dupa ce ma bronzez putin nu se vede deloc. Diana ma mosteneste si ea e la fel, poate ca mai paroasa, dar in nici un caz inca nu m-am gandit sa o epilez. Mai incolo daca o vrea, asa pe la 14-15 ani. In rest inca nu are par .

agho, nu stiu nici eu exact la ce concert a mers Diana, o astept sa soseasca dintr-o clipa in alta si voi afla. Una din colege a primit de la tatal ei care lucreaza la o scoala-gimnaziu din oras, 4 bilete ca sa invite inca 3 colege si sa mearga impreuna. E un concert-teatru acolo la scoala, tatal unei alte colege le-a dus cu masina si le aduce acasa. M-am intalnit azi cu mama acelei fete si mi-a spus ca e un teatru interesant si "adanc", adica impresionant cred eu. E greu cu traducerile astea....
Succes lui Andrei mai departe, la engleza vreau sa spun . Da' daca se discuta de rusa...cred ca il vei putea ajuta. (am glumit, sper sa nu fie ever-never cazul de asa ceva!)

mqqm, felicitari pentru mobila! asta uitasem. Ah si vad ca a intrebat si katy, ce e ROA...nici eu nu stiu.

Sanca, bafta multa la "cazino"!

Hai sa aveti un we frumos!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Revin ca a venit copila. A fost la un muzical dupa The secret garden, in care au jucat copiii de la gimnaziu(aici asa ii spune liceului, adica clasele 10-12-gymnasiet). Saptamana viitoare vor merge cu clasa la film la cinema, la ecranizarea acestei nuvele. Acu' bag seama va trebui sa caut si cartea!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput