Gravidute si mamici de Cluj- 70

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Yupiiii, mergem la papanasi!

Ioana, tu ai mai luat banii aceia pt care ai depus cererea mai tarziu? Mi-am adus si eu aminte de ei zilelea astea, inca nu am primit nici o veste pentru ei.Ce mai face Patrick?

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

beyyyyyyyyyy fetelor, da unde mereti voi maine la papanasi, manca-v-ar mama? ca io nu stiu nica..
dc nu e la mall poate ajung si eu..cu piti evidement :)

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

La Iulius la papanasi, Victo. Dar de ce nu vii daca e la mall?

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ah, la Iullius..ma aci n-am fost inca...habar n-am pe unde si ce magazine sunt.
si la ce ora mergeti?
mi-e greu sa vin singura, ca bb sigur va vrea sa doarma..si tre sa am macar scoica cu mine..asa ca..


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Victo, si mie imi va fi un pic greu. inca nu stiu daca sa-l pun in landou, ca sa am si eu mainile libere cat stam la masa, sau sa-l pun in marsupiu. pana maine ma mai gandesc cum fac.
eu sper sa vii, sa s4e cunoasca tizii intre ei. .

Adriana, tu cum duci fata? in marsupiu?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Buna fetelor,
Noi am fost pe la un centru de mamici si am lasat-o pe Alexandra la cresa sa se obisnuiasca cu copii si a stat o ora fara sa fiu langa ea,e foarte sociabila,mancau-ar mama!
Eu am baut un latte si povesteam despre copii,Miercurea viitoare mergem la innot.Sper sa ii placa ca akasa cand ii fac baitza ma uda toata cum da din maini si picioare.
Aici e atat de cald ca am fost in sacou si bluza foarte subtire.
I-am luat canita cu tortzi si cu capac incerc sa o obisnuiesc cu ea.

Loredana-Bianca Alexandra (16.10.2007)
Ne votati si pe noi pe Dc pagina 24 e in rochita de craciunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Anca, noi folosim caruciorul.Cand o s-o vezi pe Alexia iti vei da seama ca nu o mai pot duce in marsupiu.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Lore draga,fii barbata!!!!Cu toate cred ca trecem prim momente dinastea.Nu mai fi suparata ca il agiti si pe David.Trebuie sa fi tare.Asa e viata asta,n-avem ce face.Toti avem probleme,mai mici sau mai mari.Cateodata ma intreb daca asa va fi toata viata mea...adica Radu sa lucreze pana tarziu,sa vina pe la 7,8 acasa,sta putin cu noi,mananca ceva,apoi adoarme...cateodata se trezeste dimineata pe la 5 si ceva,ca sa mearga pe 6 la lucru,ca nu-i mai ajunge ziua si sunt atatea de facut la firma...avem 100 de muncitori,toti ii sar in cap,toti au pretentii...Apoi sambata la fel...pana pe la 3,4 dupamasa...nici nu stiu de cand nu am petrecut un weekend intreg impreuna...de abia asteptam sa vina Pastile si 1 mai,ca sa avem o minivacanta...da de unde,ei vor lucra,pentru ca blocul trebuie terminat pana la 15 mai,ca daca nu,nu primeste banii,si sunt o gramada de furnizori si rate la banca de platit si apartamente girate...Cateodata ma ingrozesc si ma gandesc ca oare cat va mai rezista saracul...Doamne fereste sa se intample ceva cu el...La telefon vorbeste non stop,si conduce foarte mult...va dati seama ce ingrijorata sunt...Ma gandesc ca oare asa va fi toata viata noastra???Va veni si al doilea copil,imi va fi mai greu...prin casa nici nu indraznesc sa-l pun sa faca ceva,la cat de obosit este...Nu mananca aproape nimic toata ziua,mi-e frica sa nu se imbolnaveasca...Nici nu stiu cand vom avea un concediu calumea...E prea mult pentru un om de 26 de ani...saracu a si imbatranit parca...noroc ca Bea e cuminte deocamdata...
No...ca v-am spus si oful meu...cred ca vremea asta e de vina...

Asa ca Lore draga o sa fie bine,ai sa vezi,eu zic ca e doar astenia asta de primavara...De primavara care nu mai vine.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

si mergi pe jos pana acolo?
eu nu am mai fost asa departe cu caruciorul. cam cat timp imi ia, oare? ca nu as vrea sa intarzii.



quote:
Originally posted by mami_alexia

Anca, noi folosim caruciorul.Cand o s-o vezi pe Alexia iti vei da seama ca nu o mai pot duce in marsupiu.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Fetelor eu n-am mai rezistat!!!
Am fost sa verific daca sunt buni papanasii
Sunt deliciosiiiiiiiiiiiiiiiiii

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://community.webshots.com/user/mamicidecluj

Mergi la inceput