Gravidute si mamici de Cluj- 70

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ramane valabila iesirea de maine la papanasi?Sper ca da, ca innebunesc si eu in casa.

Co, pentru Carina!A inceput Alexia sa vorbeasca cu ea cand a vazut-o.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Asi, multumesc de informatii.Poate stie cineva daca gasesc produse lactate prin Manastur pt ca in Zorilor mi-e cam greu sa ajung.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Adriana, eu sigur vin la papanasi , mi-e o poftaaaa
Imi pare rau da nu stiu de lactate...
Lore, hai si tu puiule

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://community.webshots.com/user/mamicidecluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ce timp urat, am crezut k e doar o pacaleala de 1 aprilie dar din pacate nu e asa si se anunta tot vreme de ploaie, Dragos nu mai suporta in casa si ii marait dar ce sa facem ne conformam tipului.acuma se joaka si eu ii pregatesc papika adica supika de pui iar felu 2 pilaf, nici nu mai stiu ce sa fac de mancare, voi ce mai pregatiti la masa??? vreau cateva sugesti, multumim


Elena si minunea ei Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

lore imi pare rau pt dav dar incearca sa te linistesti tu prima si apoi el , deoarece tu ii transmiti starea ta iar el simte ff tare.
sper sa va reveniti, pupiki

Elena si minunea ei Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Lore draga - esti o mama buna si perfect normala!!! Da, maraitul asta a lor ajunge la un moment dat sa-ti picure rau de tot pe creier, mai ales daca nu doarme nici noaptea. Eu pot spune ca am fost o norocoasa in privinta asta, daca se poate spune asa, ca Vladut niciodata n-a fost un bebe linistit, iar maraitul lui mi se parea apa de ploaie fata de plansul ala isteric de bebelus. Dar tot ajung si eu foarte nervoasa cateodata de la maraitul asta, pentru ca maraie si acum, si cred ca o sa mai maraie inca cel putin pana invata sa se exprime in cuvinte. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, cred ca ar ajuta sa mergi cu el printre pitici de aceeasi varsta aproximativ, sa interactioneze, si atunci fii sigura ca n-o sa mai maraie asa mult. Si eu asa fac. O sa-i treaca lui si cheful de zbenguiala noaptea, acuma e entuziasmat de abilitatile noi dobandite, dar o sa-i treaca repede, ca-l ajunge oboseala din urma. Hai nu mai fi suparata. Iar plansul e de la nesomnul de noapte, eu cel putin asa reactionez cand nu ma lasa Vladut sa dorm. Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca eu deja m-am obisnuit. Dormi odata cu el la amiaza, ajuta si asta.

Mami 38+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Lore, nu mai fi suparici! O sa treaca. Ai nevoie sa te odihnesti bine si sa mai schimbi peisajul. Asa ca vino maine la papanasi. Il aduci si pe David, vor fi mai multi copii, se mai joaca si tu mai schimbi o vorba cu cineva care iti si poate raspunde (ca de vorbit singura prin casa si de ghicit ce vrea copilul dupa cum plange sau maraie, crede-ma, m-am saturat si eu).

By the way, vin si eu cu Stefan la papanasi. M-am abtinut ieri de la o portie tocmai ca sa-i pot papa cu voi!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Fetelor, se face plata trusoului pt nou nascuti, intre nr 230 - 1278 (inclusiv limitele de interval).
Platile sunt programate pentru joi, 10 aprilie intre orele 09.00 - 16.00 si vineri, 11 aprilie a.c. intre orele 09.00 - 13.00.
Platile se fac la sediul Primariei de pe strada Stefan Octavian Iosif nr.1-3.
De asemenea, in aceeasi perioada sunt programate si platile restante pe 2007 si 2008.
Plata restantelor la sprijinul financiar la constituirea familiei se face pana la dispozitia nr. 10.624 din 2007.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ma enervati!!! Ca mi-ati facut o pofta si mie de papanasi!!! Si io nu pot veni la 1! amu sper sa mai apuc weekend-ul sa ajung la mall la papanasi!

Mami 38+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

stiu ca s-a mai discutat de storcatoare de fructe... am uitat pe unde, sincer... ati cumparat recent vreunul? ce marca? de unde? sunteti multumite?

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput