Timisoara, Impreuna...(95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

hai Ano ca o trimit si eu pe Deni in America , dar si acolo ce e de mi-e rau cand auzi cum se impusca copiii la scoala si Deni se viseaza pe la internatele alea unde fac copiii ce vor ,nu scapam baiatul il urmarim pana'n panzele albe ,hai ma ca glumesc .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

www.onetruemedia.com/shared?p=4bf033b6a71fda03f8a6fa&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Timisoara

1000 de ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Originally posted by Ana68

Revin cu un raspuns de la cel'lalt capitol...pentru Claudia...

Da,Claudia,fetele ii bat pe baieti,fara nici un motiv anume,pur si simplu .Baietii,normal,cum sa suporte asa ceva?Dau replica inapoi,fetele o suna sau o cauta pe diriga,isi spun versiunea lor si...cine pica de fraieri?Baietii,evident!Zi-mi si mie un baiat care merge cu paratul si minciuna la profesor...n-ai sa vezi asa ceva,pentru ca asa le este constructia lor lasata de Mama Natura pe pamantul asta.Ei intre ei se bat de-si dau borshul pe nas,apoi dau mana,se bat pe umeri si sunt cei mai buni prieteni.In schimb catzelele alea....sunt mincinoase,rele de gura si prin tot ce fac,paracioase si nici nu-i lasa pe baieti in pace.Din orice le gasesc pricina de galceava,pur si simplu.Iti dau un singur exemplu,ca sa intelegi ce vreau sa spun.Alex a facut mult timp pregatire la mate pentru olimpiada,asta a insemnat chiul controlat si acceptat de profesori,diriga,cu acordul si sub supravegherea profei de mate,cu care Alex s-a pregatit.Normal ca a ramas in urma la multe materii.Deci Alex,intruna din pauze,isi recupera una din lectiile de la geografie,scria ce se predase ,in caietul lui.In banca cu el sta cu una din cotzofanele astea.Nah si imi povesteste Alex ca el isi scria de zor acolo,maimuta statea in banca langa el cu spatele la el si vorbea cu alta catza.La un moment dat se intoarce nervoasa la Alex si tipa la el:"Auzi,ia termina o data si nu mai scrie".La care Alex se uita la ea mirat,ca il speriase cand a tipat la el si ii spune:"Ce treaba ai tu cu mine?Vezi-ti de vorbitul tau si lasa-ma-n pace,ca nu ti-am spus nimic".Ei bine,scarba aia de cotzofana ii da lui Alex un cot,da sa-i smulga caietul din fata si daca a vazut ca nu poate ii striga lui Alex:"tu nu auzi,prostule,nu mai scrie,ca ma enervezi.Inceteaza o data sa mai scri." Nah,normal era ca Alex sa se intoarca cu spatele la ea si,probabil,s-ar fi terminat conflictul,prin ignoreul care i l-ar fi dat Alex.Dar ti-ai gasit????Maimutza a continuat,Alex si-a iesit din sarite,a porcait-o si el si...cine crezi ca a fost vinovatul?????Eiiii????Pentru ca frustrata aia a mers imediat cu miciuna la diriginta,cum ca Alex i-a zis ca-i proasta si ca a imbrancit-o.Degeaba a incercat Alex sa spuna cum a stat de fapt treaba....cine a fost crezut???
Educatie???Care educatie?De la cine?De la o astfel de persoana care face diferente de sex si inteligenta?Neah!



gizaaaz, ma sperii




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

bey ano, ai vaz't ca ai bagat sperietii in noi, viitori parinti de viitori scolarei?????. bine ca mai dai amanunte sa stim si noi la ce sa ne asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Daca stau bine sa ma gandesc stiam despre cazuri din astea,Deni de anul trecut e aici,a facut a IV-a si a V-a la Lenau si nu cred ca era zi sa nu ma sune si sa imi relateze ce s-a intamplat la scoala,ca s-au impins,ca s-a furat,ca s-au certat,etc,dar na chiar bataie nu am auzit cel putin nu de fete cu baieti,asta chiar ma mira,ok baietii se bat cum spui dar apoi isi dau mana si e ok,dar fete sa atate baietii in halul asta si sa faca ele roules asta m-i se pare culmea nesimtirii,daca ar face Deni asa ceva nu ar mai avea par in cap,dimpotriva ea ii atata,se machiaza,etc,dar ca sa fie placuta de baieti in nici un caz sa isi bata joc de ei,insa acu a fost la noi o fosta colega de-a lui Deni si a povestit si ea cazuri similare,ce e mai trist e ca copiii la 12 ani fumeaza deja la Lenau si cica acolo s-ar imparti si droguri asta din auzite nu stiu concret,oricum faza cu plocoanele e in floare acolo,asta stiam si eu cand trimiteam pachete era pachetelul pregatit si ptr diriga,dar nu ptr corectare de note cum am auzit ca fac alti parinti ci doar asa sa fim in randul lumii,cica,nu sunt de acord dar mama era ingrozita cand vedea cum cara alte mame cu plasele pe la profi,cica sa le fie scoala vietii asta ca altfel de scoala nu e,acuma totul tine de copil daca o ia pe cai gresite sau trage concluzii si se fereste de asa ceva,noi nu cred ca puteam schimba regimul,prea pute vorba Anei.
Eu crosetez album de la ziua lui Andi si de Pasti de aici,apoi sa il fac pe al meu din Tm,intre timp am facut si un lapte de pasare ca mi-a fost pofta,sa moara Laurel de ciuda

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

www.onetruemedia.com/shared?p=4bf033b6a71fda03f8a6fa&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Timisoara

1000 de ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Claudia are dreptate...si nu vreau sa va sperii, e reality show...pe bune si pe adevarate.Asa ca Ando,nu te mai 'nerva ca Edi busheshte copiii pe unde apuca si cu cine apuca.Lasa-l asa,femeie...ca altfel iti vine cu ochii cat sarmaua acasa.Iar tu Kati mama...invata fata sa dea cu pumnu' si cu piciorul,ca nu-i de gluma...
Ce zice Claudia de Lenau...e purul adevar,si eu am auzit ca acolo se intampla niste grozavii urate de tot,cu droguri.Ca fumeaza,asta-i vax albina....sa mor io,mai bine fumeaza decat sa-si injecteze extasy...pe cuvant....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Nu stiu cat de reala e chestia,dar io cand sa facem ceva ptr romani sa fie cunoscuti in lume nu stau pe ganduri,asa ca am votat.

Galeria de arta contemporana Saatchi de la Londra a organizat un top al artistilor. Pozitia artistilor in top depinde de votul celor care acceseaza site-ul Galeriei. La momentul in care va scriu Constantin Brancusi este pe locul 22, dar votarea este in curs din intreaga lume. Daca nu contravine convingerilor voastre, intrati pe site la adresa de mai jos si sustine-ti-l pe Brancusi. Scrieti si altor prieteni sa-l voteze. http://www.saatchi-gallery.co.uk/artvote/



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

www.onetruemedia.com/shared?p=4bf033b6a71fda03f8a6fa&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Timisoara

1000 de ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Am reusit sa gat albumul


www.onetruemedia.com/shared?p=571206484a6d515f935e18&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ziua lui Andi si Paste Catolic 2008 - fara mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Felicitari Radu, sa stapanesti sanatos carnetu!
Claudia, faine poze! Schipa-ti barbatelu sa nu-l deochi. Ma bucur sa citesc ca sunteti bine Doamne ajuta
Ana, din pacate pe mine nu ma mira ce se intampla in scoli, aceeasi treaba s-a petrecut si pe vremea raposatului doar ca nu se stia, copiilor le era teama probabil sa spuna invatatoarei/profesorilor sau acasa parintilor, acum e nasol ca se vand si droguri si alte minunatii prin scoli. Sa vedeti cum arata adolescentii rebeli pe aici
Dana, nu stiu ce probleme ai (nu am primit nici un PM) eu iti doresc sa le rezolvi pe toate cu bine.
Kati, sanatate la gorobeti.
Aida, eu intreb ca nu stiu ... mergeti in Brazilia?
Maria, faina bucataria la cat mai multe sarmale explodate si alte mancaruri alese

Va pup, ma duc in oras ca am treaba

Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

sa fac putin atmosfera pana aterizeaza Doris cu impresii la cald
saru'mana Silva,
si ca sa te distrez stii care-a fost urarea lui Buffy??
sa-mi mazgaleasca tripletii bucataria!! am zis ca lesin
noi ne bucuram tare de ea, ne-am dorit-o tare si de demult si la cheltielile ce le avem cu fundatia, nu credeam ca mai reusim s-o facem.
haaaiiii Dorisake, pun de-o cafa din aia betoana
mie una imi pica ochii in gura de somn...cat dureaza frate adaptarea asta la noua ora??






pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput