Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (121)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

aratati sotilor cum arata o duamna care a renuntat la coafor si la cumparaturi;
http://docs.google.com/View?docid=d5mqwq9_3dsbshdgj


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Ambii doctorii ai copilului i-au recomandat peste!!!!!!!!!!
Nu cred ca sunt tampiti amandoi. mai ales ca in unul am f mare incredere. Am, vazut copii iesiti din mana lui si sunt f ok.
Nu cred ca ma grabesc! Avand in vedere ca pana la 1 an trebuie sa manance ce mancam si noi. Si inca o precizare Cris a fost alimentat numai artificial nici o gurita de lapte de mama.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo


andreea,mie mi s-a zis ca abia pe la un an jumatate copilul trebe pus la masa cu noi,si sa nu cred ca toate borcanelele sau mancarurile preparate le pot da copilului asa repede,
eu am inceput diversificarea poate curand,dar o sa ii dau borcanele ptr.4-6 luni pana cand o sa aibe si 7 luni,poate 8,a fost unul dintre sfaturile doc.



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

aratati sotilor cum arata o duamna care a renuntat la coafor si la cumparaturi;
http://docs.google.com/View?docid=d5mqwq9_3dsbshdgj


BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi


esti de comaaa
al meu a zis sa merg de cate ori pot oriunde vreau,numai sa nu ii mai arat poza



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by danielle02

quote:
Originally posted by bikmaria

aratati sotilor cum arata o duamna care a renuntat la coafor si la cumparaturi;
http://docs.google.com/View?docid=d5mqwq9_3dsbshdgj







esti de comaaa
al meu a zis sa merg de cate ori pot oriunde vreau,numai sa nu ii mai arat poza



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)



hihii cam asa a reactionat si al meu sot ,dar oricum eu o sa pastrez poza sa i-o mai arat din cand in cand .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

luy,roxana
e mai bine Ebonee,mult mai bine,dar s-a kk-cit mult si s-a iritat la funduletz,si noaptea a facut iar eu nu m-am uitat si a stat asa pana dimineatza,acu e toata rosie si o ustura :(((( a stat toata ziua fara pampers si am dat-o cu multa multa crema,e mai bine acum,

vroiam sa spun fetelor care mai au bebelushi carora trebe sa le iasa dintii ca am descoperit un medicament super super ptr durerea asta cumplita,e un praf,daca vor le pot trimite imediat,numai sa imi zica,si eu i am dat fetii fiindca are gingiile rosii si sigur incepe si la ea distractia,nu o mai doare nimic si nici nu mai vrea sa roada nimic,e mult mai bine,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna seara, buna seara!
Cred ca a trecut mai bine de o sapt de cand n-am mai intrat, dar ce sa fac, am cazut in neagra depresie acu', la 7 luni de la ceza.
Am obosit sa traiesc fiecare zi ca o cursa contra cronometru, sa spal-calc-gatesc(mai rar)-hranesc/plimb copilul-strang prin casa. Am nevoie de o pauza. Si Degetzica nu m-a ajutata deloc. A urlat vreo 3 nopti la sf sapt trecute cum n-a facut-o nici in crizele de colici. Ufff...
Nici nu mai mananca asa bine ca acu 2 sapt cand baga lejer aprope un borcanel de piure de legume la o masa. Mananca cam jumatate din cat manca atunci si nu prea mai vrea lingurita. Partea proasta e ca nu vrea nici cu degetul, nici cu altceva.
Maine mergem si noi la revizie si-om vedea. Nu pare sa nu-i fie bine la cat vorbeste si la cat gandaceste. Cu intoarcerile insa nu stam bine deloc: nici o intoarcere de pe spate pe burta in 7 luni.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

va spun si eu noapte buna tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Nu sunt la zi cu cititul, abia la inceputul acestui capitol, deci nu stiu ce s-a discutat. Multumesc insa tuturor celor care ne-au urat azi multe lunite, ca sigur au fost mai multe persoane.
Urez si io , cu mare, mare intarziere tot binele din lume tuturor celor care s-au sarbatorit in zilele cand io mi-am plans de mila, mamici si bebici.


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Yaia

Magdaz, pe unde esti? Mai vino pe la noi, promit sa nu-ti mai cer retete.




Da' ce vrei? Consultatii?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Pai am cerut eu vreodata consultatii sau sa-mi zica de analize? Nuuuu.Eu cer doar retete de prajituri. Hihihi...
Doar ca nu a mai intrat cam de multisor...

PS Tudor ii trimite un pupic trandafirasului la implinirea lunitelor. Zice ca dintisorul nici nu se simte asa de bine si ca nu e pericol ca trandafirasul sa fie "capsat", ca el e un gentleman!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am citit ca iar sunt bb-ici bolnaviori (Mario, Ebonee, Cristian) - multa sanatate! (sper ca n-am uitat pe nimeni)
Si-am mai citit de o mica zburatoare de portelan de la Piatra Neamt, bine ca sunteti in regula Erina! Vazut bento-urile tale - super interesant!
Annisia, felicitari pentru nasica mica!
Teodoran, ce norocoasa esti sa vine asa repede si usor bb2! Sarcina usoara si bb sanatos! Din ce-mi mai aduc io aminte, zic sa te duci la scarbici 6 luni inainte de nastere. Cele 126 de zile de concediu platit cu 85% (concediu ce are acelasi caracter ca un concediu medical) se dau daca ai asigurarile sociale platite aceasta perioada. Am dreptate Sim? Mai-mai, da' ce voinic ai crescut tu!!! Felicitari pentru urocultura sterile! Asa sa ramana!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput