Fetele din America (103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Andrada, adica ce fac cei din Europa asa minunat? Invata mult sau se pregatesc de Pasti intr-un mare fel?:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ah, Andrada, si sa postezi aci cum pregatesti mielu' ca te-am luat la ochi de bucatareasa talentata. Eu am facut o data friptura de miel si barbata-miu mi-a declarat sincer ca "it tastes like ass". Nu stiu de unde stie el ce gust are hmm... dar dc. ma mai aventurez as vrea sa imi iasa si mie odata mielu' asta:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, azi ca niciodata am avut foarte mult de munca si a trebuit sa dau niste telefoane la angajatii de la "Immigration" sa ma cert cu ei...a fost groaznic....si am uitat sa mananc...exista si slabit pe fond de stress...din pacate o data pe an cred ca sufar de stress

Fetelor, ma speriati cu scolile si temele!!!!
Eu ma bazez ca daca ii copilul destept de la natura, va ajunge departe si daca il trimit cu oile pe camp
Mie una mi-ar fi placut mai mult sa pasc oile decat sa imi fac temele (poate daca ma trimiteau ai mei pe campii eram si io cu cel putin un post-doc)



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Ruxi, da' unde a mancat el magar la tava?
Mie imi iese friptura de miel tare buna, doar sa nimeresc bine carnea, adica sa fie lamb, nu mutton. Tre sa se prajeasca repede de tot in ulei, pe ambele parti, asa incat miezul sa ramana juicy. Pun vin si las sa scada, iar, la sfarsit, mirosdenii, cum zice al mic: sare, piper, herbs de provence, coriandru si ce mai vrea muschiul meu si-al mielului.

iuh, sper ca reusesc sa postez pana treceti la alt capitol, ca aveti o vitezaaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Ruxi invate mei o gramada aia din iu. Copiaza juma de carte, scriu comentarii dau teste una-doo. Mielu il fac cum zise lexi intii prajit in tava pe ambele parti apoi bagat la cuptor. Daca vrei sa curga cholesterolul pe el ( cum sade bine odata pe an)il impanezi cu usturoi pina la hopa, il freci cu paprika, cimbru ( english thyme)sare si piper, il invelesti apoi in fisii de sunca, il prajesti in tava pina aproape se arde si apoi la cuptor in vin marsala (marsala asta e mai "cu vina" in el, are personalitate, nu fleasca de vin) la 375F vreo 3 ore. Cu cit il slow cook la temperatura joasa cu atit iese mai bun. Arderea aia pe parti se face ca sa pastrezi sucurile inautru ( sa nu iasa ca un ass-cum zice sotul tau si Jaques Pepin-taica-meu)
Ruxi nasol cu plagiarista aia, vad ca te macina mei, e asa naspa?( ca mie mi se pare ca toti researcherii astia copiaza unii dupa altii).

Sinzi, ma insel eu sau vine Mariuca cea scumpa la tine in vara?
?( nu stiu de unde am ideea ca va cunoasteti...)
A


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

I-auzi bai la aia din iu. Eu nu vreau sa copieze fi-miu juma' de carte, mai bine sa faca niste probleme la matematica ca pe vremea mea

Merci gagici de retete. M-ai distrat lexi cu magaru', ass inseamna c.u.r. nu magar :)) Dar daca fac ashea cum ziceti voi, nu mai are friptura miros/gust asa specific/puternic de oaie/miel? Nu trebuie marinata de cu seara, nika?
La scoala cu studenta si altele, e grele...nu va plictisesc cu povestile astea. Cert e ca am ochii dusi in fundu' capului, arat ca dracu', imi plezneste capu' de durere si o bomban pe mama ca m-a trimis la atata scoala in prostie sa fac eu si pe dracu' si pe tac'su. Putea sa ma invete sa ma marit bine si sa zic "eu nu stiu, eu nu pot", ca ce bine imi era. Gata, mi-am varsat oful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxij, !!! Niciodata nu e timpul pierdut

Bajetii mei sunt la hockey si erau cam amarati ca Panthers pierdea iar David comenta ca de ce nu poate sa manance si el pop-corn (io prefer sa ii ia un hot-dog asa ca masa de seara) ca toti de prin jur????

Andrada, da!!!!!! Asta ne e planu cu Cristina si Mariuca!!!!! Sper sa fie cu noroc la viza!!!!!
Poate ai ideea de aici:
http://family.webshots.com/photo/2724406330087737923ncJrZX - 2 ani jumate
sau aici:
http://family.webshots.com/photo/2683960350087737923BwUNuj - 2 ani
sau:
http://family.webshots.com/photo/2743775000087737923OdiqXd - 3 ani
aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2105593530087737923kKBLxA - 3 ani jumate
inca una:
http://family.webshots.com/photo/2245189590087737923ILhPBF - 4 ani jumate
si cea mai recenta:
http://good-times.webshots.com/photo/2619824680087737923frMaeB aproape 5 ani

hihi...relatie de lunga durata nu gluma!!!!!




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Sanziana, cand vin fetele? vin in iunie la inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Simina, ai dreptate, am vrut sa zic 200 ron, dar sper ca lumea a inteles, pt ca am vorbit mereu de acei 80$ ca echivalent. De fapt sumele astea in romaneste sunt cam abstracte pt mine , caut imediat traducerea in $.

Carmenbr, tot fara suparare , ce am vrut sa spun in paragraful subliniat de tine este ca eu imi indeplinesc obligatiile fatza de statul roman. Daca am de platit vreo taxa o platesc, daca nu am de platit, nu platesc. Cat am lucrat in Ro (de fapt sotul, nu eu) am platit, apoi am venit in State si am platit sau nu taxe dupa acordurile bilaterale, etc. Nu ma eschivez de la lege, nu umblu cu ilegalitati. Orice e de datoria mea ca cetatean roman, fac. E simplu, respect legea asa cum e ea. Deci sa faca si statul la fel (prin reprezentatii lui) si sa respecte legea. Unde-i lege, nu-i tocmeala.

Editez ca sa adaug ca daca nu-i buna legea, s-o schimbe nene, ca eu una promit sa nu protestez . Noi sa fim sanatosi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:


Numai pt persoanele interesate de alocatie (si cu scuze pt restul fetelor, pe care le rog sa sara peste mesajul asta):

In leg cu buletinul de Ro al mamei, am vazut ca in lege/ordonanta nu se face nicio referire la asa ceva, de aceea poate ca cine e in situatia de a nu (mai) avea buletin, ar tb sa intrebe ce anume tb facut in cazul asta. Pe mine nu m-a interesat sa aprofundez pt ca nu am asemenea pb.
Principial, lucrurile sunt incalcite, pt ca aici e vorba de dreptul copilului, nu al parintilor si ar tb sa existe o solutie legala pt a nu priva copilul de un drept al lui, numai pt ca parintele nu are aia sau aialalta.

Zicea cineva sa intrebati la legislative despre alocatie. Am citit si eu pe acolo, dar ma tem ca Marius nu este la curent cu aceasta lege, el ii raspundea cuiva ca nu se poate si taica-meu a intrebat la biroul de alocatii si pensii si i-au zis ca se poate (ramane de vazut cand s-o prezenta cu actele, daca nu isi schimba functionarii mood-ul pana atunci ).

Ei, si cu asta o sa trebuiasca sa renunt la programul de fitness pe seara asta (nu ca m-ar deranja, dimpotriva, caut orice motiv ca sa scap ). Din cand in cand imi mai vine si mie cheful de facut filosofie si cum legile romanesti si filosofia merg mana in mana ...


mami de Sonia Elizabeth (4 august 2007)

Mergi la inceput