Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

exista biscuiti piscot si la Nestle- de la 8 luni:
http://www.chic bebe.ro/products/264-desert/3441-nestle_biscuiti_ptit_24_buc_150g.mbs (fara spatiu)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dana vio

BB yasmi si eu am scaun ca al tau!! Noaua ni l-au luat nasii la botez. Ei voiau sa ne cumpere carucior, dar n-am vrut eu. Am vrut sa-mi aleg eu trasurica, si bine am facut. Am vazut caruciorul pe care-l voiau ei si nu mi-a placut, dar scaunul este grozav. Al meu are si cos ptr jucarii si un fel de curea laterala ptr a mentine picioarele fixe, asa cum se pune la scari. Am sa pun si eu o poza.
De la cate luni poate sta in scaun, dupa ce sta in fundulet, nu?

Va pup.

http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/



eu o pun pe iasmi in scaun pe pe pozitia ultima.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

gaby.... stefania doarme cam asa.. se trezeste in jurul orei 6-7 depinde...papic si i-ar somnic pana la 8-9-chiar si 10-11 uneori..depinde...timp in care eu imi fac tb prin casa caci dupa acest somnic nu mai pot face chiar nimic..tb sa stau dupa ea toata ziua..uneori salta acest somnic..si mi se duce pe basca toata ziua.. caci si eu daca nu fac dim. tb prin casa dupa nu prea mai am chef eu.. caci nici nu stiu daca apuc vreo ora de continuu..si mi-e frica sa o las singurica in camera....oi fi batuta'n cap sa nu o las nici o sec.si lumea imi zice ca o invat prost tare asa..dar eu asa simt..si cred ca acum are cea mai mare nevoie de mine..nu imi imaginez..cum ar fi sa o las singurica si eu sa stau pe net linistita(cei drept o mai i-au cateodata in brate dar e rar si absolut necesar cand o fac...)
asa si sa continui ca am deviat tare..
dupa somnicul de dim..nu are nici un program reglat ..dar nici eu nu am reusit sa-i fac inca pt. ca nu stiu in ce toane o gasesc..are zile si zile... deci papic schimbat uneori masajiutz(daca nu il fac mai tarziu..depinde de zi si de ce tb sa fac in ziua respectiva) dupa uneori mai fura vreo jum de ora de somnic..alteori mai gangurim..ne jucam..iesim afara timp in care ea adoarme in 10 min..si doarme si cate o ora.. dupa se trezeste..incerca sa se orienteze sa vada oe unde e.. ca stie ca s-a culcat intr-un loc(in patul nostru spre ex..unde in ultima vreme ii place tareeee) si se trezeste in altul..e asa de comica ..caci eu uneori daca tb sa ies si ea nu s-a trezit o pun asa in carutz si merg cu ea asa..pai ce sa fac...
si sa continuii caci ma abat mereu de la sub...
dupa ora pranzului uneori mai adoarme vreo ora doua..alteori nu ..daca ies afara mai fura vreo ora..doar daca eu merg de continuu altfel nu..daca stau pe loc si eu cu mamicile in parc..nu ma lasa deloc eu tb sa circul si ma cearta.. in fine ca sa termin mai rapid povestea asta..care plictisesc o gramada .. in total ziua doarme vreo 4-5 ore max...seara uneori mai fura cate o jum de ora ..o lasa pe mami si tati sa pape linistiti da' nici asta nu mereu... nu are nici un program..e noncomformista domle' nu-i plac regulele deloc...atata doar ca am invatat-o de la buna inceput caci max la 10 seara se stange becul in camera se aprinde veioaza..si in max o ora se stange si televizorul..si tb sa ne pregatim de somnic... deci dupa 23.00 incepem atmosfera de somnic..ultimul schimb de pampers si ultima papica...oricum se ajunge pana la 24.00 asa ca cred ca-mi seamana mie..ca nu-mi place somnul... deci toata povestea asta am plictisit pe aici doar ca sa spun ca defapt de dormit imi doarme in 24h- max.13 ore...cred

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

ati gustat borcanele nestle de fructe... sunt asa de dulci de parca e gem facut de mama ... eu clar a doua oara nu mai cumpar...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



ank noi numai de la nestle folosim!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Si daca tot nu e nimeni... va anunt ca noi azi avem 5 luni ...multumim Dany de urari si chiar daca nu ne rostogolim suntem smecheri din calea afara... Gangurim si facem orice sa ne atingem scopul... si umblam cu santajisme de pe acum ... dar incerc sa rezist triumfal ... cu toate ca tata pica mai mereu in plasa lui... si ma enervez de ma apuca toti ... dar nah mai tarziu sa ii faca lui zile fripte... ca eu sunt cu ordinea.... e hai sa recunosc ca mai pic in plasa lui dar nu asa de des

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


felicitari!....la cat mai multe lunitze sanatoase si fericite
nu-s cum se face ca eu cad mereu in plasa sa eu tot vreau sa fiu tare si de tare ce sunt ma inmoi mereu... basta un zambet si ma topesc pe loc..dac cand tb trebuie.. vrea sa ma faca sa renunt la spirat nasucul..dar sincer ca m-ar fi prostit si de data asta datr nu se poate decat sa sufere mai tarziu...mai bine ma uraste acum...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Victo

fete;lor, multumim ca v/ati facut timp si ne/ati vizionat.pupici de la strengarel pt toate fetitele..:):)


a fost o placere
quote:


hahahah..alina..cum ziceam..nu/i cu sportul...:):)..el e intelectual draga..citeste..vorbeste..sa vedeti cum rade cd e in masina si vede blocurile, alte masini pe langa el..

si la noi la fel

quote:

lucrul notabil la fi/miu azi..si/a prins genunchii cu manutele la baita..

interesant..l-a facut inconstient?
quote:

eu am 2 pete urate pe sani..uff...

de la ce au iesit..cand?..cum sunt..ce culoare ?

quote:
ma duc sa mananc ceva.
azi e prima oara cd l/am culcat la ora 20,15..sunt curioasa cat va dormi.
mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



cat a dormit..? ca si eu incerc sa-i schimb prog junioarei mai devreme dar inca nu am reusit nimic...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

slimatei multumim... ... Sa stii ca la zambete cad si eu in plasa... dar la planset mai rezist... ... adica atunci cand plange si cand il iau in brate rade

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna dimineata!
In legatura cu mancatul superficial si pofta de joaca in timpul mesei - citisem zilele trecute ca e caracteristica acestei varste.
http://www.babycenter.com.au/baby/development/04mth/ primul paragraf. :)
Contrar tendintei de-aici Maria a devenit o mancacioasa de cateva zile. Cred ca din cauza episodului trecut cand a flamanzit saracuta.
Cami, multumim, noi suntem bine amandoua. Eu am zis ca nu mai iau nicio pastila cat alaptez, fie ce-o fi. :)

Vad ca toti copiii dorm la plimbare, numai a mea nu. Si daca nu doarme e clar ca la un moment dat incepe sa planga. Si uite-asa iesirile noastre prin parc au devenit o loterie. Dar perseverez si iesim o data, de doua ori pe zi.

Ellis, sper sa scapati repede si cu bine de probleme.
Ank, felicitari pentru UK.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si iasi si-a descoperit picioarele , si le trage pana apropae de gurita dupa care le scapa... oricum le examineaza...de cate ori are ocazia.....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005...

Pai nu prea am ce sa spun ... iar daca cineva intreaba de mine e normal sa raspund ...

Nu am ramas inca singurica ... a mai amanat mama plecarea. Deci, deocamdata e inca bine.

*************************
Petronela si Silvia


hai mai petro cum n-ai ce sa spui..spunene cum mai evoluiaza silviuta..ce mai face de nou... hai, ca ne intereseaza...nu fi rea...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput