Gravidute & Mamici de IASI (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by ella10

pe aici alaturi de voi.
Am inceput de aseara sa pun in aplicare sfaturile mihaelei in privinta Biancai:ne-am jucat, am facut baita, ne-am schimbat ,am papat si apoi la somn,ce-i drept trebuie sa mai treaca un pic de timp pina se obisnuieste ea cu acest "ritual",in noaptea trecuta s-a trezit o data la ora 1.30 si a papat si apoi la 5 si nu a mai dormit pina pe la 8,e bine.
Noi azi am iesit afara cu bebelina, cred ca suntem inconstienti, am fost un pic la mall.
Vreau sa va zic ca incep si eu ca Emma sa ma pling:saptamina viitoare,pe23, imi pleaca sotul la bucuresti la summit-ul NATO pentru doua saptamini, diferenta e ca al meu sot nu poate veni acasa la sfirsit de saptamina, sunt tare suparata,nici la aer nu prea o sa pot iesi, caci mi-e tare greu sa cobor de la et 4 cu carut, cu copil....
La multe lunite pt DOMI de Michelle,Bianca de Katthy si Amalia de Cristina!

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze




rogi un vecin sa te ajute, nu sta numai in casa ca te ia de cap rau de tot...eu eram nervoasa rau daca nu vorbeam cu cineva intr-o zi sau nu ieseam macar o ora la aer. SI da, am stresat toti vcinii cu caruciorul meu. dar...soarta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

emma considera-te norocoasa ca te-au ajutat vecinii... nu toti sunt atat de saritori!!!
imi aduc aminte acum cativa ani cand eram inca domnisorica si i-am cumparat sotului meu un scaun de birou cadou de craciun a trebuit sa-l car pana la etajul 6 singura singurica!!! pe atunci stateam in tatarasi- bloc turn fara lift!!! (noi ne mutam mai des decat tiganii cu cortul...), ei si taximetristul care m-a dus acasa s-a oferit sa ma ajute sa-l urc, dar cand a auzit ca are de urcat pana la 6 cu el s-a razgandit!!!

la fel si aici...tot la 6 stau..iesisem afara cu fetele- raisa in carut- si bineinteles cand ne-am intors liftul se blocase, si tot asa doi baieti au vrut sa ma ajute...scuza lor a fost "noi urcam doar pana la 2!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

aoleu!!!! da, si la mine sunt de-astia... dar eu insist fratioare... nu il las asa usor..nu intotdeauna imi iese si atunci ies putintel cu el inb rate inf ata blocului si gata. dar tot ies. Stiu ca pe stradaa la bordurile astea nesuferite aveam probleme cu carutul si ioc... nimeni frate nu te ajuta! astia-s oamenii.
Al meu sot s-a dus pe stadion la meciul cu Ceahlaul...hihhi. se mai relaxeaza si el....dragul meu sotior....
pupam fetele si sa aveti un week-end frumos!

ah, azi am fost si noi cu telegondola. MI-a placut mult! dar era un vant....mama mia...mi-a fost cam frica...dar frumos...mi-a placut!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Vai, cum sa nu va servesc, poftiti !
Oana - ma bucur ca Victor e mai bine.

Ralu, cum ti-a placut JUno?Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mihamora arata bine placinta ta cu mere!
Emma sa ma anunti si pe mine daca gasesti tava din aia! Si cat costa!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Michelle ce compozitie ai folosit la tarta cu mere?

Am fost afara cu Andrei.Ne-am furisat de Vlad si-am iesit putin.
Daca cere afara noi ii zicem ca-i frig tare si-l dor bubele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Monica esti un pic comica cu explicatia data lui Vlad!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ralu ti-am vazut noile poze! Mi-am adus aminte de meleagurile Nemtene!
Ma uit la film pe acasa. Acum incepe!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Monica - uite reteta , e f simpla.

Prajitura cu mere
3 oua se bat usor cu 2-3 linguri de zahar, cu telul sau furculita, timp de 2-3 minute, nu e nevoie de mixer. Se adauga 1 pahar (200 g) de iaurt simplu (sau sana, kefir, lapte batut), se amesteca bine. Se rade pe razatoarea mica coaja unei lamii, se stoarce sucul din lamiie, se adauga in compozitie coaja maruntita si sucul.

Intr-un alt vas se amesteca 1,5-2 pahare faina (200-250 g) si o lingurita de bicarbonat de sodiu sau praf de copt.

Se curata de seminte si codite vreo 500-600 g mere, dacã vreti, si de coajã, eu o pastrez. Se taie merele bucati mai mari.

Se amesteca bine toate trei compozitii. Merele trebuie sa fie predominante, aluatul abia sa le cuprinda, aici sta tot farmecul. Deci daca e nevoie, se mai adauga mere.
Se toarna aluatul intr-o tava ca pentru friptura, in care se asterne in prealabil hirtie de copt unsa cu un pic de ulei sau unt. Se niveleaza cu lingura si se baga in cuptorul preincalzit, se coace mai intii la foc mare vreo 10 minute, dupa aia la foc moderat pina se rumeneste (cam inca 20-30 minute). Se verifica cu o scobitoare de lemn daca s-a copt inauntru. In caz ca e deja rumenita, dar inauntru e cruda, se acopera tava cu o folie de aluminiu.Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Merci Alynta.
Multumim din nou pentru urari

Vreau si eu sa fac muffins , ce faine sunt...

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput