Gravidute & Mamici de IASI (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Monica, venim si noi la petrecere?

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Veniti,veniti!
Dar a pregatit doar cafea preparata din apa in care a dizolvat niste napolitane cu ciocolata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Oare sa spal vasele sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by Nonna76

Oare sa spal vasele sau nu?

Monica,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)




NUUUUUU!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nonna, multumim, e ceva mai bine. Tot e puitin ragusit, dar nu se mai aude harait din gat. Si nici muci nu mai are. Si a inceput sa stea la aerosoli. Acum ela mine in brate, nu ma lasa sa scriu. A! Eu stiu ca cei mari nu duc lipsa de atentie din partea noastra, dar sa nu uitam ca pt ei un nou membru in familie e o mare noutate - si nu doar pt ei. Dar oricum ceva s-a schimbat in timpul pe care li-l alocam. Oricat am vrea, asta este. Dar cresc, se vor obisnui. Si vor veni altele.

Vreau sa fac strudel cu mere. Merg sa caut o reteta buna.


Mai, cand ne trec asteniile - ca pe mine azi ma luase rau de tot - poate reusim sa ne vedem la o degustare. Va astept pe la mine, cum stabilisem. Propuneti o data.

(V-am zis ca mi-am facut blog? Dar nu e public. Se poate, blog nepublic? Unii ar spune ca am prea mult timp. Dar ce sa fac, tastez si eu daca de vorbit n-am cu cine!)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Le-am spalat.Vasele.Ar trebui sa spal si gresia dar sa-mi fac curaj.

Oana si pe mine ma luase azi.Dar la mine nu e astenie,e oboseala.Si-mi vine sa plec citeodata.....Uneori simt ca nu mai fac fatza.Ma trezesc dimineata ,imi beau cafeaua cu voi si apoi treaba ...si parca nu se mai termina.Si copii-s mofturosi. Azi credeam ca nu mai ies la liman cu toate.Vreau si eu o zi libera.Dar nu se poate.
Imi iubesc copii dar parca uneori e mult mai greu decit ma asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

La mai multe lunite pentru Amalia, Domi si Bianca!

da' ati scris nu gluma...
ati facut si treaba...
eu am iesit pe la 12.30 cu fetele intr-o plimbare pana la plus si am luat un musuroi fara banane(si de-asta e cam pleostit), iar acum astept sa creasca aluatul pt gogosi! il astept pe robert sa vina ca stiu ca sunt plefelatele lui!!!

lacramioara stiu parcul...am stat si noi in podu ros de cand eram insarcinata in 4 luni si pana a facut denisa 1 an...inca nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:



Si raspunde-i Danielei ce e wrap-ul ala al tau, ca vezi saraca ce nerabdatoare e... de 3 ori a postat intrebarea

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

[/quote]imi tot dadea eroare cand trimiteam mesajul si credeam ca nu il afiseaza....am inteles acum. ca un fel de port-bebe.....si modelul asta se gaseste de cumparat? ca eu n-am vazut in magazine.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Am vrut si eu sa fac niste clatite si cind sa ma apuc sa fac compozitia s-a trezit Bianca,acum deja a adormit si nu mai am chef sa mai fac clatite, poate maine cind vine tati de la servici,il pun sa stea cufata si-mi fac niste clatite,caci mi-e un pic pofta,de mincare nici nu mai zic ca nu am timp sa fac, dar nu ma pling,oricum nu prea ma pricep la bucatarit

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by aeperju
vreau si eu sa-mi spui : sunt greu de facut alea twix muffins? mi-e o pofta....



Nu sunt greu de facut,ba chiar mi se par f usor de facut. Uite,ai reteta aici. Poti inlocui Twix-ul cu orice fel de ciocolata.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




aha. mersi frumos! Ma duc sa-mi cumpar tava de-asta si incerc si ue ca par tareeeee bbunnnnaaaa..yami!

emma

Mergi la inceput