Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Victo, tot Dorna, Izvorul Alb; ei se lauda ca sunt rec. pt. bebelusi, avand cantit. echilibrata de minerale bune pt. bebei
Vin si la Babyexpo
Stefaniei nu i-am mai dat apa deloc pana acum, probabil ca a fost "socata" de gustul necunoscut .Perseveram

Anca,nu stiu daca este mult; daca bea singura, fara sa insisti tu prea mult (ma refer sa ii bagi tot timpul apa in gurita,intelegeti ce vreau sa spun..) nu are ce sa ii strice, mai ales ca ati inceput diversificarea

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxy,eu i l-as dilua cu apa plata/ ceai

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

A mai introdus vreuna dintre voi 2 alimente dintr-o data? Eu ma gandisem sa acord cate 3 zile fiecarui aliment, dar chiar nu stiu ce sa fac. oare fac bine daca amestec maine morcovul cu marul?
Cami, nu voi insista daca vad ca nu-i place. Trebuie sa-i placa si lui ceva la un moment dat.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

roxxy, sa nu te stresezi ca asa va fi cu fiecare aliment, rar accepta din prima... eu eram foarte entuziasmata la fiecare aliment nou, ma "agitam" sa il prepar cat mai bun si iasmi se stramba si facea bleee...cahhh...si scuipa...trebuie multa rabdare!!! eu am amestecat doua chiar trei alimente din prima.

victo, am vazut flacaul!! un scumpic!!!

iasmi a papat o para intreaga cu 3 piscoturi!! sper sa ii tina de foame vreo 2 ore!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aaa roxxy iasmi papa la un moment dat la mora 10-11 fructe iar la 13-14 legume (mai mult "fortata") dar am lasat-o balta cu legumele o perioada. si freuctele papa cu pofta dimi.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc, BB .
Si eu eram super entuziasmata de dimineata. ma pregatisem ca pentru un super eveniment. O sa incerc maine cu suc de morcov si de mar. Sper sa iasa bine.
A mancat o para intreaga Yasmi? Ce mancacioasa mica .



quote:
Originally posted by bb_yasmi

neata

roxxy, sa nu te stresezi ca asa va fi cu fiecare aliment, rar accepta din prima... eu eram foarte entuziasmata la fiecare aliment nou, ma "agitam" sa il prepar cat mai bun si iasmi se stramba si facea bleee...cahhh...si scuipa...trebuie multa rabdare!!! eu am amestecat doua chiar trei alimente din prima.

victo, am vazut flacaul!! un scumpic!!!

iasmi a papat o para intreaga cu 3 piscoturi!! sper sa ii tina de foame vreo 2 ore!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxxy stiu cume cu entuziasmul..., la fioecare papica noua sunt asa....
cu placere multa!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele bbei vostri mai vor sa stea pe spate??? iasmi de nici nu fel nu mai vrea. dc sta pe o perina reuseste sa se ridice putin. in rest rostogol pe burtica si inapoi toata ziulica....apoi nani ca doar a obosit.....

iesim afara pana nu ploua.....


ank, ai ajuns acasa?? te asteptam la discutii.

iesim afara pana nu ploua.....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Buna,
multumesc fetelor pt.incurajari...situatia noastra e la fel sau poate chiar mai rau...acum refuza total sa mai bea laptic,iar cand papa cu chin cu vai 80ml ii varsa in 5min,deci ne-am reintors la vechea poveste
Dany,imi pare rau,se pare ca bb nostri se aseamana in multe privinte(mai putin in ceea ce priveste kk,caci al meu deocamdata nu are problema asta...)
Victo,Stefanut e un scump!
Roxxi,trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare,mie mi se pare normala reactia lui Matei la sucul de morcovi,chiar dc ar fi fost si mai dulce decat era tot s-ar fi strambat(le trebuie timp sa se obisnuiasca);
Succes si nu descuraja!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

BB nici Sophia nu mai e chip sa stea culcata, si cand doarme mai incearca sa mai faca abdomene...

mami de Sophia

Mergi la inceput