Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (112)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

vreau si eu sa ii pun cercei fetii,am vazut asa mandrete de bebelushe frumoase cu cercei
gata,maine pun cercei fetii si asa sunt libera,inca nu am vazut vreo statuie cu,chipul meu pe aici ca stau toata ziua la tigaie si scarbici,m-am enervat,maine afara toata ziua s-a terminat cu boierimea,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara tuturor!!!

Am reusit sa citesc postarile din urma.

Am vazut poze frumoase cu printese si printi de poveste. Nu nominalizez de teama sa nu omit pe cineva. Spun doar atit ca am admirat dulcetele in rochitele, dulcetele cu ochi albastri ca cerul, papanasi sarmanti si papanasi talentati la sofat...

Sunt un pic necajita pentru ca Daria are secretii nazale. Se aude o horcaiala urita in git , are nasul infundat dar narile sunt majoritatea timpului cu muci uscati.
Urmaresc ca vad daca face febra. Inafra de curatatul nasucului (Daria nu suporta deloc nici nazomerul nici pompita) ce mai recomandati in asemenea cazuri?

In rest asteptam vreme frumoasa sa stam mai mult pe afara. Suntem super fericite ca tati are o saptamina libera.

Danielle, foarte frumos papa buburuza Ebonee.
Am admirat de mult timp tortul superb si pe dulcetica.
Tu esti foarte frumoasa!!!
Numele bebelushei (am citit si celelalte preferinte ale tale pentru nume de bebelushi)mi-a amintit de aceasta.www.youtube.com/watch?v=sssqBjaTzOU" target="_blank">melodie



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

a_alinta, am intrat mai devreme si am vazut pozele cu frumoasa ta, tu de ce zici ca nu ti se deschid ? La mine au mers.
Era ea pletoasa, da' acum deja poti sa-i faci coditze . E o scumpa si am vazut ca-i place fotbalul
Vazut si placut pe Tudorica-soferica , se baga la curse lungi, hmmm
Si bombonica de rnico e are scumpa, imi place mult poza cu cele 4 generatii. E ceva deosebit... Sa ajungi sa-ti cunosti stranepotii...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Seara buna!
Cam subtirel pe aici
Am vazut si eu 2 dulcetele cu okii albastri si un mare vitezoman!Ii pup pe toti 3!
Noi azi program free style:Mihnea s-a trezit la 10:30,a papat un bibe de 250 ml laptic,la 13:30 un castronoi de fructe:un mar mediu golden,1/2 borcanel mar+afine Hipp,3/4 borcanel de morcov Hipp+3 lingurite cereale piersici+maracuja!L-a papat pina la ultima linguritza!M-am crucit ce burtoi incapator are
Pina seara a mai pat vreo 600 ml laptic!
Ma declar satisfacuta!
Inca nu haleste legume,am incercat cu morcov de la borcanel si esec total,de-aia l-am amestecat cu fructele!
Eu am slabit vreo 4-5 kg,mai sunt multe de dat jos,dar e un inceputA inceput sa-mi mai creasca moralul!
Hai ca m-am ranjit destul,ma retrag!
a,si-am avut o tura de musafiri,viitorii nostri fini,a fost o seara tare faina!
Va tzuc si confirm 100% prezentza la intalnire!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Iar ma mananca un deget si trebuie sa scriu ce stiu eu de spanac. Este f periculos in stare preparata, mai ales daca e preparat cu carme. Contine mai putin fier decat salata si oricum nu poate fi folosit de organism decat in proportie de aproximativ 5%. Spanacul se mananca crud, sub forma de salata. Depoziteaza f. usor nitratii din sol daca au fost folositi la cultivare (si sigur au fost), deci trebuie cautat spanac organic.

Imi cer scuze daca parerile mele deranjeaza in vreun fel. Dati-mi de veste si nu mai scriu nici un cuvant.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Aaaa,uitasem,ieri mi-am incasat si salariul bonus pt nastere.N-a fost nevoie sa fac presiuni prea mari,ca s-au convins ca e legal 100%,plus ca-mi calculasera gresit indemnizatia de maternitate si le-am dat cu tifla-n nas(ajutata si de Sim),si-au cerut scuze si mi-au recalculat si diferentele!Yuhuuuuuuuu!!!Ce ti-e si cu HR astea....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by Lia_B

Iar ma mananca un deget si trebuie sa scriu ce stiu eu de spanac. Este f periculos in stare preparata, mai ales daca e preparat cu carme. Contine mai putin fier decat salata si oricum nu poate fi folosit de organism decat in proportie de aproximativ 5%. Spanacul se mananca crud, sub forma de salata. Depoziteaza f. usor nitratii din sol daca au fost folositi la cultivare (si sigur au fost), deci trebuie cautat spanac organic.

Imi cer scuze daca parerile mele deranjeaza in vreun fel. Dati-mi de veste si nu mai scriu nici un cuvant.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa




Sunt fff bine venite!
Lia!
Eu mi-am notat si cu carnitza,spune-ne tot ce stii ca face rau la bebelush,dar si noua evident.Nici noi nu ne dam in vant dupa spanac preparat,dar sub forma de salata maninc cu placere,mi se pare mai gustos decit salata verde!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Lia, sunt binevenite informatiile postate de tine!!!

Ce frumoasa e Runa!!!!!!!!!!

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nu am avut cand sa intru pana acum, noroc ca e we si nu ati scris mult.

Lista actualizata: Moi, Teo, Rox, Greyeras, Sabina, Luy, Bernix, Cecilia, Marta, Bee, Mandarinutza, Rnico

Marta, nici eu nu stiu exact unde e, dar gasesc. Hai ca am vazut intr timp explicatiile tale, cred ca o sa gasesc.

Gabitz, a iesit f buna stiuca aia, am mancat si eu desi nu aveam de gand.

Luy,

Ana, mamica necajita din zona crepusculara.

Emma, mar galben intreg, pus intr-o tava in aragaz, copt bine. Apoi scot bucatile de miez si le pasez putin cu mixerul si adaug scortisoara. Lui Stefan ii plac tare mult. Si mie, de altfel. De obicei pun mai multe mere si mai mananc si eu.

Melania, bine ca ati ajuns fara probleme pe drum. Nici eu nu cred ca ar trebui sa iti faci griji pentru stagnare atat timp cat Tudor e vioi, face pipi destul.

Stefan trebuie sa ia antibiotic, i s-a confirmat ecoli, asa ca incep de maine dimineata. Azi a cazut din pat sub ochii mei, bine ca e jos patul si a cazut pe covor. Parte nasoala e ca s-a speriat, a inceput sa planga si nu vroia sa mai stea pe pat.

Ma bag la nani. Noapte buna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Lia, cu siguranta nu are nimeni de ce sa se supere daca tu postezi ceea ce ai aflat despre diverse alimente care ar putea face rau bebelusilor. Nu putem decat sa-ti multumim ( tie sau degetului ala care te mananca ) ca ne impartasesti si noua din informatiile pe care le ai. Fiecare mamica este libera sa tina cont sau nu de ele, insa cu siguranta nu dauneaza nimanui sa se documenteze cat mai temeinic despre alimenatia bebelusilor.

Teo, nu as fi zis ca Mihnutzu' finutzu' e asa papacios ( ca sa nu zic haplea ) Bravo !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput