Piticlontzi de iulie-august 2004 (249)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Mitzu draga mea, sper sa treceti cu bine si peste analizele de azi si sa iesiti cat mai repede din spital... adica maine daca se poate! multi pupici de la noi. nu stiu ce sa zic cu pneumonia aia... sa fi fost doar o neglijenta a medicului care l-a consultat... sau poate nu se auzea nimic la momentul consultarii.... e greu de spus acum. bine ca Tudor e mai vioi si mai bine. va tinem pumnii sa fie totul ok!
Oliv vorba fetelor, copchilul are o logica de fier.... daca esti greu nu poti zbura ca Peter Pan. lasand gluma la o parte..... pana la ce ora nu mananca? dimineata mai reusesti sa ii bagi ceva rapid in gura?
Lia oribila faza cu alarma. sunt sigura ca proprietarul nu a fost acasa.... e cam greu sa nu auzi alarma masinii zic eu. copchiii is ok?
Daria mai curge chestia aia radioactiva? io zic sa ignori in continuare parerile astea tampite, chiar nu are rost sa iti faci probleme.
Cristal drum bun inapoi si sper sa te lase fetele sa dormi . daca nu poti aplica sfatul cu mutatul singura
ma duc la munci, azi fug pe la 11 sa ne facem toti 3 pasaport.... Patrick e in extaz cu toate ca habar nu are ce e aia
o zi super tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna Dimineata la schimbu' I :))

E 12 noaptea aici si io-s la munca, avem deployment si pana la 6 dimineata voi sta aici :((.. partea buna e ca maine voi sta acasa..

Roxi, succese la facut pasapoarte! Mi-l si inchipui pe Pat extaziat...

Lia, faza cu alarma de masina imi aduce aminte de experientele (neplacute) de la fosta adresa din Bucuresti..

Mitzu, of of prin ce treceti.. sper sa se termine povestea cat mai repede

Revin,



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Anca ooohh "darn", vorba lui Uka . sper sa rezisti ok pana la 6 dimineata! pe de alta parte, e misto sa te avem aici la schimbul I, faci pregatirea pentru lunile viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Mitzu, multa sanatate va dorim, multi pupici lui Tudor !!! Tinem pumnii sa veniti acasaaa !
Lia, pozili :-)
Rox, spor la treburi !
Anca, n ai somn ? :-)
Cristal, drum buuun !
Noi aseara am fo` la pediatra. Pna ala urma vom merge le Cluj la un doc alergolog pt testele cutanate si tot tacamu`.
Sunt prin zona ... revin ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua la toata lumea!
Uite ca mi-am revenit si eu, sunt din nou la birou si trag si cu ochiul pe aici sa vad ce s-a mai intimplat.
Eu am lipsit motivat, pe motiv de peripetii cu o colica renala aparuta pe enasteptate duminica noaptea...Eu nestiind ce este, mi-am inchipuit ca sunt contractii, pe bb nu-l mai simteam miscind, am chemat salvarea care m-a dus la Municipal - in timpul asta criza ajunsese la apogeu - mi-au facut eco - bb era bine, dar rinichiul sting nu...mi-au facut o injectie cu scobutil si m-au trimis acasa...Acasa Stefan facuse febra cu frisoane, era disperat ca am plecat de acasa in creierii noptii, pina la urma am venit pe la 3 dimineata, ma lasase durerea si am putut sa dorm pina dimineata. Luni ne-am trezit, m-am imbracat sa plec la birou cind brusc m-a luat alta criza - pe linga care cea de duminica a fost mic copil...nu va spun ce dureri atroce am avut - numai cine a trecut prin asta, stie.... Pe Stefan nu l-am dus la gradi si statea si el saracu si ma mingia, ma pupa, iar mie imi tisneau lacrimile de durere...dar a fost foarte cuminte si intelegator. Nu m-a lasat durerea decit cu o injectie de no-spa, scobutil si algocalmin...
Seara am fost la Badiu - macar m-a mai linistit cu nasterea - mi-a stabilit cezariana pe 24 mai - sa speram ca rezist pina la termen!
Cam astea au fost aventurile noastre - fug la mailuri ca ma asteapta o sumedenie dupa 2 zile lipsa de la birou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am apucat si eu sa citesc ceva din urma...

Mitzule - multa putere sa treci peste situatia de acum si multa sanatate lui Tudor sa va trimita cit mai repede acasa...povestirea ta mi-a adus aminte de primele 3 saptamini din viata lui Stefan cit am stat internati la Grigore Alexandrescu...saptamini pe care m-am straduit multa vreme sa le uit si tot nu am reusit in totalitate...
Kim - si zi asa, Uka a reusit sa "scape" de plete? Lasa ca el e oricum frumos si ii creste repede parul la loc! Foarte frumoase pozele voastre de la vinatoarea de oua! Inteleg ca a fost in cadru organizat - super frumos - nu prea am inteles faza cu masina de pompieri si castile de pompieri ale copiilor - era o tema?
Andries - deci ati super-petrecut! Chiar ma intrebam ce-i cu tine de nu mai dai niciun semn de viata - cind colo te recuperai dupa petrecere! Sa-ti traiasca Mirciulica, micul crestin - sa fie sanatos si sa creasca mare! Asteptam cu nerabdare pozele!
Daria - bine ca nu a iesit nimic - eu iti tin pumnii sa nu iasa totusi nicio alergie ca tare pacatoase sunt...
Roxana - LMA pentru onomastica lui Pat - marturisesc ca habar nu am avut ca a fost Sf.Patrick...
Cristal - drum bun catre casa! Si iti urez sa nu ajungeti totusi 4 intr-un pat...
Lia - si la noi se mai intimpla in spatele blocului - imi vine sa-i omor pe astia cu alarmele astea...!
Ema - drum bun si vacanta placuta - sa inteleg ca iar ai sters mesajul...?
Papa - vad ca ai fost in forma! Multa sanatate si pentru Regatul vostru !
Adema - bine ati venit!
Ioana - multi ca te-ai gindit la mine!

Am uitat pe cineva?


Gabriela 30+ cu AMR 10 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!
Eu scriu din aeroport...evident ca avionul are intarziere o ora. Ma rog sa nu fie mai mult pentru ca altfel il pierd pe ala spre bucuresti...
Ce sa zic...norocul meu!
Si ca sa puna capac, azi e o zi superba, nu se vede nici un firicel de nor, soare...si eu plec dupa ce ma plimbai pe vant si ploaie toata perioada...
In schimb mi-a spus John ca s-a inrautatit vremea la bucuresti, Maria are muci si sforaie de nu se poate...
Astea sa fie ghinioanele mele. John mi-a propus ca el sa doarma cu fetele si eu singura, ca prea dorm bine toti trei

Mitzu, ofof, sanatate multa lui Tudor si sa va externati fara probleme joi. Tare greu trebuie sa fie. Mara ce mai face? Sper ca ea este bine...

Gabi, vad ca nu duceti lipsa nici voi de peripetii. Sanatate multa si iti urez sa nu se mai repete! Pe 24 mai suntem pe pozitii!

Roxana, mi-l inchipui pe Pat nerabdator sa faca pasaportul...hehehe

Ma duc sa vad e-mailuri daca tot am asa mult timp la dispozitie.
O zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Zborul a fost anulat...eu rad ca proasta acilea, ma tot gandesc cum ajung acasa.
Tocmai bagai 5 lire ca sa am vreo ora de net...
Ma duc sa vad ce tre sa fac acu.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ups, Cristalina! Pai trebuie sa-ti aranjeze ei cumva ca sa ajungi acasa! Fa scandal si cere si compensatii, ca e dreptul tau! Sper sa ajungi cu bine si cit mai repede...

Restul pe unde umblati??

Gabriela 30+ cu AMR 10 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, multi, multi pupici la tine si lui bb din burtica si lui Stefanut, sa fiti bine cu totii ! Imi pare rau de sperieturi si de probleme :(

Cristal, e prima data cand te citesc si nu zambesc deloc ... asta e ghinion cu anularea zborului :(

Io organizez de zor excursia la Cluj, sper miercuri bifam alergologul si oftalmologul :-)))



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput