*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

miki la mine nu tine faza cu balconul,k daca nu-i carutul in miscare e problema mare...si cand ne oprim la treceri...dapai s-o las in balcon...oricum am zile cand stau numai cu ea in brate (razgaiala)...bine ca nu e chiar mereu asa

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gratiela mie nu mi-a venit nici acum raspunsul de la cordblood si sunt 2 luni si 10 zile. Chiar ma enerveaza! SI parca vad ca nici nu-s suficiente celule ca dr mea mi-a spus ca nu a putut recolta prea mult Maine cred ca incerc un telefon la ei. I-am mai sunat si mi-au spus ca dureaza cam 8 sapt.
Cine zicea ca avea celule pana la 22,5 kg? Le-a pastrat?
Gatta, zau ca la cat ai muncit la mesaje, macar alta culoare la stelute meriti
Lala habar nu am daca trebuie continuat cu acelasi gen de vaccin, dar totusi nu cred.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Mary, Dariutza este dragalasha foc si tare frumusica...are un ciufuc care imi aminteste de Ozi (chiar, ei nu i-a cazut nici un fir....s-a nascut bruneta si la 2 ani deodata a inceput sa-i creasca perisor blond...parea vopsita)...sa va traiasca mandrutza!



mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

fetelor am pus si eu pozici cu Tudor... sper sa fie si el observat ca se pare ca e ratusca cea urata de aici, nimeni nu-l baga in seama!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



Vai Grati cum poti sa-i spui ratusca cea urata? Eu un frumos si un dulce, la fel ca si surioara lui care il iubeste asa mult.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

Gata multumesc mult de raspuns......Apropo eu am citi ca infanrix-ul nu ar avea protectie impotiva hepatitei b....si k ar mai fi o vvarianta pentaxim+engerix b pe asta l-a facut cineva?




Infanrix are protectie impotriva hep.B. Pentaxim+engerix e acelasi lucru, doar ca e produs de alta firma si are 2 injectii. Nu merita sa-i faci 2 intepaturi odata.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Neatsa! Iete si eu pe aici... Mai, dar imi place ca ati depasit perioada aia critica si ati "inviat"! Am gasit de-a pagini scrise... Nici nu ma asteptam! Aproape un capitol!

Asaaa... Noi am avut azi o zi plina de colici, din cauza ca mami cea proasta s-a lasat furata de peisajul din GMarket si si-a cumparat baclavale, un corn cu cioco si un mega-shtrudel... In fine, ne-am luptat de dimineata pana acum vreo 3 ore cu colicile, dar acum dormim tun. Si sa facem "strigarea":

docdecap - tnx de info referitoare la stocarea lapticului. Nu m-am gandit ca se strica daca se separa grasimea de "apa", e normal, cum si la laptele de vaca se ridica smantana dulce... daca e gras. Numai ca, fiind in frigider si in pungute care nu se inchid etansh etansh - le inchid eu cu sarmulite d'alea de pungi de sandwitch - ma gandeam ca patrund diversi germeni sau prinde miros de la food-ul din frigi.

alina023 - nu m-a socat atat faptul ca sotul tau vorbeste cu o fosta (ca ma asteptam sa fie ceva de natura asta, ne-ai "pregatit" cu cateva mesaje in care erai trista ), cat m-a socat postarea lui serenity... Pai ... Eu nu sunt de acord cu relatiile in care e bine sa dai totul la spate de dragul copiilor. Si eu, sa fiu in locul tau, ca acum esti si mama de fetita, as alege pentru mine ce e mai bun, ce as alege si pentru copilul meu. Daca fetita ta ar fi in situatia ta, ce i-ai spune sa faca?! Nu vorbesc neaparat de fosta, ci de dispretul pe care l-ai indurat atatia ani... In fine, what do I know?

Ceska, LauraIoana - eu am iesit si azi afara, pe ploaie. Pe mine nu ma impiedica nicicum vremea, ci lenea mea care ma face sa stau cu fundul lipit de scaun si cu ochii in notebook, da'mi aduce aminte pufuletzu' ca tre' sa iesim. Imi atrage atentia "discret", pana imi explodeaz creierii si ma cer singura afara. Mai mult el ma plimba pe mine, nu eu pe el So, avand in vedere ca e om nascut in aceleasi conditii ca si voi, adica nu e mimoza sau vreun animal adus de la ecuator, io zic sa-i dati bataie!

laura_dimitris - ca tot vorbeai de muzica ciudata pentru varsta lor - baby a adormit azi pe o melodie de la The Cure - Lullaby

alinaatudor - sa speram ca nu pateste nimic Stefi!!! De ragusit mai raguseste si Conrad, dar ii trece... Tin pumnii sa nu fie nimic grav!

grati.ela, confirm ce a zis ereena - marfa wrap-ul, bb adoarme instantaneu, este si estetic, usor, bb nu se sufoca... Nu am incercat niciun marsupiu, dar nu cred sa fie mai misto - asta se face in x pe spate, sunt doua benzi late, la marsupiu sunt mai inguste... Wrapul te forteaza sa nu stai cocosata - eu am mari probleme in privinta asta, o durere permanenta de spate de cand am nascut (alaptez).

Irinouka - bine revenishi! Imi pare rau sa aud ca Rares are iar problemute, dar e bine ca se gasesc solutii la ele si ca o sa capete in curand, din nou, lookul lui de mare crai! Hihihi!

miri - tnx, da' nu ma duc cine stie ce la scoala!

gatta - Tare frumoase pozele!!! Imi place mult pozita aia dinaintea "trio-ului" cu trainingu', aia in body roz, cu manuta pe piept, se uita ea trista, ca dupa un oftat... Si in urmatoarele imi place, dar acolo parca e mai baietsica. In poza in roz e mai finuta... Oricum, e o dulce! Si am vazut ca are ceva copanele, nu e slaba deloc!!! Aaaa... Si... nu s-a intamplat nimic la 1000, cred ca la 1500 se intampla ceva! Mai ai un pic de muncit

miki_baby - somebody's got an obsession! :))) Am vazut poziiiici!!! Ce gene are fata in poza cu garga' pe cearsaf si ce suzi nice si body de la Benetton Mai, mai! Si imi mai place poza cand sta jumate ascunsa dupa tati, la el in brate, la fel, cu un kil de gene! Da' chiar, nu am mai vazut-o pe matzgravi pe aici, sper sa fie doar ocupata cu bb-lusha! Adica sa nu fie problemz...

Chiar, si Creata pe unde umbla?

honey - la multe saptamani si mai vrem pozeee!!!

danybv - Frumoasa si carna Mariuca ta, seamana cu fratiorul! Da, Doamne, sa-i ramana ochisorii aia asa!

GINNEEEEEEETTE!!! - trebuie sa si piepteni dupa ce se inmoaie cojitele, de fapt d'aia dai cu ulei... Sa poti sa iei cu pieptanul! Ce daca se inroseste pielea capului, pe bb il mananaca... Ce, tu
cand te scarpini nu te inrosesti? Asta nu inseamna ca te doare...

GRATI.ELAAAAA!!!
, nu mai spune asaaa!!! Sunt sigura ca tuturor ne place Tudorelu', cel putin cat imi place mie E chiar frumos, are fatzuca in forma de inimioara... Eu ma oftica ca bebe Conrad are fata in forma de para, cu fruntea ingusta si falci mari... As vrea sa aiba forma aia de inima, cu fruntea maaare! Si are o gurita foarte frumos conturata si nasuc de barbatel, si un aer hotarat si serios! De ce zici ca se incadreaza la bebeii despre care lumea prefera sa nu zica nimic?! Vezi ca el simte asta... Pana si eu am inceput sa ii spun lui Conrad ca-i mumos! Hai, un pentru voi!

nemary - tare frumoase filmuletse!!! Le-am vazut pe nerasuflate! Ce de par are Dariutza! Si i-ai pus ceva rosu la manuta, am observat Pai bine ai facut, ca tare frumoasa mai e, sa nu o deoache lumea!!! Aaaa si cum spunea si miri, nu e slaba deloc! Si daca e asa zglobie si prezenta, nu ai de ce sa iti faci griji!

Noi va pupam... Mai citesc ceva daca s-a mai strans cat am scris eu ditamai discursul si apoi ne culcam, ca maine dam o fuga in "provence"... Aaaa, iar ne-a suparat "mamaie" (maica-mea) - e foarte probabil sa nu vina la botez, ca vine si o tipa care are o sarcina cu probleme si ii tine locul directoarea de la scoala lu' mama... Tipa e la alta scoala, nici nu se cunosc, oricum daca ar fi sa se auda ceva, ar fi de ajuns numele... Nu trebuie sa fie ea prezenta... Nu stiu daca ati inteles ceva... Nici eu... Numai ca la mama la scoala inca nu se stie ca eu am un copil... Nici rudele mele nu stiu... Nimeni In cazul asta, poate sa nu se oboseasca sa vina la botez...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Suntem zob si eu si sotu'. Azi l-am adus pe Marc acasa, dupa 2 luni juma' de stat la bunici si ne-a tinut pana acum ca nu vrea sa faca nani. Cum il puneam in pat urla si mare minune ca nu l-a trezit pe bebe. Cu greu am reusit sa-l adorm in patul meu, el care nu a dormit niciodata decat la el in pat. Nu stiu ce ne facem cu el daca face asa...asta da situatie, nu am probleme cu bebe sa faca nani, da' am probleme cu fratele mai mare.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

multumesc de raspuns roli..eucitisem pe alt site(forum)...k infanrix hexa(cred ca zic bine)nu are protectie anti hepatita B...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

mitshule imi pare rau pt faza cu mama ta...la mine e exact invers...bebe meu are interdictie de la medici botez mare,eu oricum nu sunt fan petrecerilor cu neamuri,prefer prietenii....si eu nush cum sa scap ca toate neamurile vor sa vina...eu tare as fi preferat in cazul meu doar noi cu nasii da nu pot s-o fac pe mama sa inteleaga...asa k o sa fac la ea acasa(la mine nu prea e loc sa pun masa)cu nasii,parintii si socrii...desi nu prea imi convine...k asa nu o sa pot sa fac cum vreau eu(sa chem popa acasa)

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

LaLa, merci... Dar sa stii ca nu tin neaparat sa vina mama... Imi pare rau numai pentru ca am iertat-o si i-am dat ocazia sa faca parte din viata lui Conrad. Si ea, in loc sa aprecieze, continua sa puna parerea unor personaje nesemnificative din viata ei inaintea sentimentelor prorpiilor copii... Asta este primul eveniment important din viata lui baby mic si ea este gata sa se lipseasca... Halal bunica! M-a dezamagit, nu ca m-a intristat neaparat...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput