***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Neatza...desi e aproape pranzul

Alma Daphne
Ianis Stefan
Dominic William
Theodora Maria
Patrick Andrei


Magda, eu cum am obervat am si facut programare,ca nu mi s-a parut a buna treaba asta. Si uite ca asa a fost!Poate ar trebui sa mergeti si voi la un control.
Mica, chiar minunate pozele,iar Maya o frumoasa!Rochitza e pictata tot de fete,ca asa pare?



Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor am o ramada de retete de bebelusi!Cine vrea sa i le dau imi da PM cu adresa de mail si io i le trimit!

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

quote:
Originally posted by doxinu

Fetelor am o ramada de retete de bebelusi!Cine vrea sa i le dau imi da PM cu adresa de mail si io i le trimit!

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI



Cred ca ar fi mai bine sa le pui pe mailul comun,ca sigur sunt toate fetele interesate.Eu una sunt!

Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Votez cu mailul comun. Si mai am o rugaminte: daca aveti chef haideti din cand in cand sa mai povetim ce gatim de pranz pentru capsuni. Noi suntem tare in urma, tot la fiertura bebeluseasca pana de curand si parca m-a palit prostia ca nu mai stiu ce sa-i gatesc. Dar parca azi m-am desteptat putin ii fac ciorba de perisoare din piept de pui, doar cu galbenus, acum doua zile i-am facut ficatel de pasare cu sos rosu si cu usturoi si cu piure de cartofi.
Intreba cineva de acrit ciorba dar cum pana azi nu i-am facut nu am stiut ce sa raspund. Acum o s-o acresc cu bors din comert, ca altu n-am. Sa vedem cum o sa manance ca e foarte mofturoasa, mai mult de 60-80 de ml nu baga la masa de pranz, nici la altele de altfel


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Multumim pentru aprecieri .

kid au facut intai cu creionul si apoi au pictat cu o vopsea speciala care se usca imediat.

lauradi da, si rochita este pictata tot de fete. Picteaza si hainute, lenjerii, mobila etc. Chiar au o rochita super pe care scrie Maya si ma gandesc sa o cumpar pentru petrecerea de 1 an.

doxinu trimite, te rog, pe mailul comun sa ne mai inspiram si noi.

androix Maya mananca la masa de pranz doar piureuri. Adica doar cartof amestecat cu ceva. De ex azi ii fac cartof cu morcov si carne de vita si pentru maine cartof cu dovlecel si carne de pui.


Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

GATA SUNT PE MAIL-UL COMUN.
Sa-mi spuneti acum daca au si ajuns si cum vi se par.Le strag de o gramada de timp si nu le-am pus niciodata intr-un singur loc.Acum gata sunt toate.

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Androix,eu i-am facut ieri ostropel de pui,azi ii fac pilaf cu legume(ceapa,morcov si ardei)si carne(cred ca piept de pui o sa pun).

Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

lauradi cum ai facut ostropelul? Maya nu mananca pilaf .

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

salutare again fetele.

Kid, pai nu spuneam ca are o prbl cu biberonul, ci are una cu mesele de lapte. Poate nu-i mai ajunge. Sau nu-i mai place. Sau i-ai schimbat laptele. Acum bineinteles depinde si cat de diversificati sunteti... Sunt copii care manaca lapte daor 1 data pe zi inca de la 8 luni, nu neaparat de la 1 an. Oricum schema oficiala de mese de la 8 luni este : 2 lapte, 2 altceva, solid sau pasat sau 1 lapte, 3 altceva. Eu ii dau totusi dupa mese sa bea putin lapte, cat vrea ea, 30 -50 ml maxim mai bea dupa ce a mancat. E totusi ceva si asa. Si laptea daor seara ti-am zis, e defapt un fel de a 5-a masa ca mai papa ceva cu juma de ora inainte, bea un biberon de 225-250. dar simplu, neingrosat cu nimic.


Graviduta, si eu tot dupa turta vroiam sa o rad in cap, mai -iunie cand o fi mai cald. dar inca ma mai gandesc.

Lauradi, si bebica mea zice mama numai cand e vorba de mancare :)) Sau daca vrea ceva la care nu poate ajunge, mai incepe si at cu mam-ma ma-ma-ma :) In schimb tata tot timpu ...cum e ceva ce-i place vorbeste singura : ta-ta-ta-ta :). In leg cu medicii incompetenti, ma pui pe ganduri. Ptr ca si mie mi se spune, e f bine copilul. Bine, nu am obs nimic care sa mi se para aiurea, dar ce ma pricep eu ? :|

In alta ordine de idei, am trim si eu un mail pe mailul comnun cu o cerere de tricou ...si n-am primt nici un rasp :( Am gresit ceva pe acolo sau asa dureza ?:)



Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Sorina Liviana, care se ocupa de tricouri, e in Anglia acum, in delegatie. Probabil vei primi raspuns cand se intoarce.
Am inteles cum e cu laptele, sa vedem cum o sa fie si astazi, mai ales ca vrem sa iesim si ramane bona, adica fratele meu cu el. Poate el o sa aiba mai mult succes
Asa, si tot vroiam sa te intreb care sunt datele tale de nastere, ca nu stiu daca le-ai scris, poate nu le-am vazut eu.


Androix Si noi avem azi zi de carnita (pui) cu piure de legume (morcov, cartof, dovlecel)

Mica Merci de raspuns. Am sa incerc si eu, intr-o zi cu soare, sa desenez un perete pentru junior, de mult timp vreau, dar nu reusesc sa ma mobilizez.




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput