Azoospermie - cap 16 -

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailemac spune:

Miki iti multumesc pt. raspuns.
si pt. toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Miki: tot dorm...

Pisule: sunt bine,ma bate gandul sa ma duc la o eco aici,in oras,sa vad daca are activitate cardiaca..dar nu prea am baza in dr.nostri...o sa vad...Oricum,m-am programat pe 5 aprilie in Constanta,la Dantes,ca nu am rabdare pana pe 17 aprilie cand trebuie sa merg iar la Dracea.Nu am greturi deloc,doar sanii mariti si sensibili,durerosi si seara pic de somn....La odisee am intrat alaltaieri,la " Gravidute prin FIV",dar nu prea mai e activitate acolo.Te astept cu vesti superbune!!!!!!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

pisik - bine ai venit!!! dar sa pleci repede la odisee, clar????
anes - tin pumnii stransi....
pisix - mai tii minte ce-mi spuneai acum ceva timp in urma? ca atunci cand nu te astepti atunci ti se intampla?
iuca - analize ciudate se fac si in bucuresti. la ultima analiza a FHS-ului, cei de la medicover au uitat sa treaca valorile normale (noi le stiam ca doar facem analiza asta acolo o data la 2 luni.... dar tot am facut-o pe-a nemultumita.....), iar cand am facut FSH-ul in alta parte (nu mai stiu cum se cheama, dar un alt laborator din asta cu pretentii) a iesit un FSH atat de normal si de frumos, incat am stiut din start ca sigur era vorba despre incurcarea unor analize..... oricat de tare am fi vrut noi, domnul vrembebe nu avea cum sa aibe acel FSH normal...... si asa a si fost... ma gandesc numai la cel care a primit analiza domnului vrembebe... saracutul.... daca nu repeta analiza o sa creada ca are probleme.... concluzia, se intampla si la case mai mari.....
nusy - la o burtica cat mai mare si la un bebel cat mai sanatos.....
miki - da' sucul de rosii nu e bun (nu ala din magazin, ci ala facut in casa)? trebuie neaparat pasta de tomate?
pe toate fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

nusy daca ai implinit 7 saptamani poti merge sa vezi activitatea cardiaca pt. ca se poate observa la ecograf. Daca ai sanii mariti si durerosi nici nu iti mai trebuie sa ai alte simptome ca sa stii ca BB este viu si nevatamat. Bafta!
Iyoana sa dea DD sa reziste!
vrembebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisik, pot sa-ti zic ca e posibil ca prolactina sa aiba asa valori mari pt. ca, in zilele precedente cand si-a facut analiza sa fie stresat, obosit... Ca sa faci prolactina, valabil si la femei si la barbati, trebuie sa fi odihnit s relaxat, altfel da o valoare mare care poate nu e cea reala.
anes, uite aici: http://www.americanpregnancy.org/duringpregnancy/hcglevels.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

anes cand te mai duci la eco?

vrembebe



iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor va multumesc mult pentru raspunsuri. Mi-au spus azi si intervalul de valori normale 0.7-11.1 si el are valoarea 16.6.
ptr toate fetele

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Bitzy – joi ca vineri am ziua full si nu cred ca apuc sa citesc decat seara
Hm, cat despre inhibina, exact asta ziceam si eu ..ca noi atata ne agitam atata cu inhibina asta dar eu nu stiu nici un medic care sa fi zis ca indica ce trebuie…dar parca nu ar fi iesit foc fara fum,nu ?
Iuca – sotul tau a facut vreun tratament in ultima vreme ?
Anes – daca vrei si vineri tot in ceata ramai,poti si mai devreme la Iosup
Totusi din cate spui lucrurile mai au sanse de ..reparare. Sper din tot sufletul sa-ti dea acum DD acest bebe
Iyoana – sincer nu stiu cand ii va dezgheta pe baieti, si incerc nici sa nu ma agit prea tare, ca oricum nu am cum sa schimb nimic; da, si eu zic ca e mai bine acun, nu neaparat ca asta ar fi formula de reusita ci pt simplul fapt ca nu mai trec prin cosmarul ala
Pisik – vaaaai, parca esti eu pe vremuri: in fiecare saptamana imi venea o idée noua. Nu te pripi cu varicocelul, intai investigheaza. De fapt stai sa te intreb: tu ce iti doresti acum: sa scapi de FIV ? sau sa faci FIV dar sa stii ca faci totul ca sa-ti cresti sansele ? Adica operatia de varicocel eu ma gandesc ca e o ultima varianta, in caz ca nu e alta speranta. Ori la voi nu se pune…
Nusy – dar tu vrei sa-ti urmareasca Dracea sarcina ? nu ti se pare prea ocupata pt asa ceva ?
Ma bucur ca esti bine si ca sa stai tu linistita eu zic sa te duci la eco, imi dau seama cum e la inceput. Abia astept sa-ti creasca burtik si sa ne arati poze!
Vrembebe – in general lucrurile bune asa se intampla dar eu acum chiar nu vreau sa ma gandesc la asta ca iar incerc sa sper.
Mikilina – ce faci baby ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Vrembebe, multumesc pt primire
Pisix, ti-am zis eu ca ma regasesc in tine, la fel de "cu idei"
Pai oricum primul FIV il facem, dar ma gandesc ca pana la al doilea pe care il planuiesc in toamna, sa facem tot ce putem ca sa crestem sansele. Pt ca m-am tot gandit: restul analizelor sunt bune (mai putin testosteronul, care la Prhon e chiar la limita minima),doar varicocelul ala e pe langa...nu stiu ce sa zic.
Miki, te astept sa imi spui de Pro6, eu i-l dau in continuare, impreuna cu Maca, napraznic, Omega 3 si polen + miere. Sper sa fie ok.

Fetelor, eu mai intru maine seara sper si pe urma pana duminica sunt plecata cu serviciul.

Uof, abia astept, pe 24 ma duc sa fac ultimele analize la BIOS, abia pe 2 sunt gata toate ca sa am dosarul complet sa intru in cursa pt FIV. Este Pisi, ca ne asemanam si la nerabdare? Da-mi cate una peste coada cand ma mai vezi ca o iau razna, ca stii cum e.

va pupic pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Pisik – dadada, suntem ca doua picaturi, parca ma vad pe mine scriind la FIV1
Deci : daca doar vrei sa imbunatatesti spermograma, avand in vedere ca sotul tau déjà produce, nu te mai gandi la operatie de varicocel. Eu zic ca la asta te gandesti doar daca ai azoo pur si o incerci si pe asta. Ii dai bine sotului tratament, si eu inainte de FIV1 i-am dat, si ce bine i-a gasit (sper sa fie atat de bine aia mici incat sa fi rezistat pana acum).
Pisik … si eu sunt mai aeriana si nu mai stiu: unde ai zis ca faci FIV ?

Buna dimineata Iyoana matinee ! Voiam sa te intreb daca ai mai slabit ? Eu acum am dat 7 kg dar mai aaaam …

Mergi la inceput