Azoospermie - cap 16 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Anes scumpo DD sa te ajute si sa aiba grija de tine

iuca dr Damian face si la Giulesti biopsie si FIV se face cu dr de acolo( dr Marinescu,dr niculescu,dr Dracea,dr Bucur ),eu am fost la dr Niculescu un dr ff bun dar nici nu a vrut sa auda de biopsie cand i-am zis, nu a antreb de anal sau altceva a zis ca nu este nici o sansa ,atunci cum nu stiam prea multe ...am apelat la IAD(4 la nr) ,acum cand am aflat asa de multe datorita voua am zis poate mai exista vre-o sansa sa avem nostru "trebuie sa ancercam sa fim ampacati sufleteste"(apropo am citit toate cap din urma santeti formidabile)
si mai face la Panduri biopsie dar FIV nu stiu
ici la toate fetele si DD sa ne ajute sa ne tinem si noi an brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

arucs - nu stiu cum o fi la clinica aia, dar ... Damian ne-a zis clar ca daca face locala ramane peste noapte.
Iar al meu a facut generala si ... a plecat imediat.
Hm, nu vreau sa-ti dau sperante aiurea dar daca analizele sunt ok, sansele sa se gaseasca ceva acolo sunt destul de mari.
Insa ...tot din experienta mea ...regret amarnic biopsia de diagnostic, si asta pt ca, desi la bio nr.1 s-au gasit spermatozoizi ok, biopsia a afectat f mult spermatogeneza asa ca la bio 2 f greu s-a gasit ceva, si astia de f slaba calitate.
Nu imi place sa pun verdicte si sa dau sfaturi radicale, dar cum asta cred ca e cea mai mare greseala pe care am facut-o noi, ma simt responsabila sa iti spun
Adica daca ar fi avut analize proaste si deci ...sanse mici, as fi inteles ... Dar asa, poate n-ar strica sa faci si tu stimulare in paralel. Eu daca faceam asta eram gravida acum.
Sotul tau a facut si teste genetice ?
iuca - biopsie se poate face si la Giuly. Si e mult-mult mai ieftin !
Asta daca esti dispusa sa faci acolo ...La Panduri face doar biopsie, nu si FIV.
anes - deci daca au mai fost totusi cazuri cu happy end inca mai speram, nu ?
Stiu ca tu probabil acum incerci sa te pregatesti pt orice insa e important si sa gandesti pozitiv, nu uita asta draga mea
bytzi - ce mi-ar placea sa se potriveasca si la tine "nimic nu e intamplator". Mi se pare ireal ca ai facut IAD si poate ca avut DD un plan special de nu a lasat sa se prinda ...
Te pup si-ti doresc din tot sufletul (cum imi doresc si mie) sa reusesti
miki - cum merge documentarea ? sincer sunt asa happy ca ai luat taurul de coarne, de nu-ti imaginezi ! Pt ca esti un sulfet asa bun si ajuti pe toata lumea, trebuie sa ti se intample si tie acest lucru minunat!

pupici si pentru Mami nusy, vrembebe, Iyoana (ne-ai abandonaaaaat), amzulica, copilutzu, ella28, andrabirni, antosit, ioana_p76,ailemac, si pt gudinde de care mi-e taaaare dooor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Va multumesc mult fetelor pentru raspunsuri. Inca nu ne-am hotarat unde vom gace FIV-ul, parca nici la Giulesti nu as vrea, la Gynera nu cred ca ne permitem, ma mai gandeam la MedLife, ar fi o varianta de mijloc, numai ca suntem legati de biopsie si nu merge. Mai vedem...

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Mikisor pe unde esti ne-ai parasit ati urez mult succes la cautat de clinici si DD sa ati arate calea cea buna
Pisix ati urez tot binele si sa te ajute DD sa reusesti de data aceasta
Iuca si noua ne este f greu caci pe langa astia 5000e ne mai costa 1000e drumurile +cazare (am socotit 9 drumuri am de facut)si plus de asta noi vom face doar o data ca atat ne permitem,am vrut si eu sa merg la Giulesti la dr Dracea caci cu banii astia fac de 2 ori dar stiu cum e acolo :aglomeratie,asteptat pe la usi...si sotul meu nu mai vrea acolo, chiar de ne costa mai mult la Gynera dar se da mai multa importanta mai ales ca la noi e cu punctie.Eu ati doresc succes si sa ai puterea sa alegi calea cea mai buna
ici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Anes, draga mea, eu de-abia cum am citit despre ce ti se intampla... imi pare nespus de rau, dar eu tot trag speranta ca va fi bine! Doamne ajuta!

va pup pe toate, fara exceptie, si va doresc un weekend linistit si insorit!



iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Pisule, draguta mea, nu v-am abandonat nicicum, dar, vezi tu, nu-mi mai vine sa scriu!... cred ca trec eu printr-o faza mai nasoala , dar o sa-mi revin eu...

in schimb, citesc in fiecare zi ce scrieti si sunt alaturi de voi



iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Bytzi-of mi se pare greu pt toata lumea dar mai ales pt voi, fetele care veniti la drum sit re sa va mai si cautati cazare …e un efort suplimentar. Important e ca una peste alta sa merite !
Iyoana – of, stiu …si eu am avut o perioada in care citeam da nu-mi venea sa raspund nimic.Da vad ca mi-a trecut

Fetelor azi incep stimularea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisix, sa fie intr-un ceas bun si sa fie reusit de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Pisix, sa fie cu noroc de data asta!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Hei,merci fetelor !
Sa dea DD la toata lumea !

Va multumesc pt incurajari

Mergi la inceput