Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(124)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Livy, nu fi emotionata! (stii replica din De ce are vulpea coada? getuta, nu fi emotionata! ) Hai, curaj si adu pe iris acasa! Fii veselita si increzatoare ca totul va fi bine! Te pupic si-ti doresc o nastere asa cum mi-o doresc si mie!

si da-i fugutza la spital...gecko are dreptate...atunci cand se sangereaza , asa ni s-a spus si nou la curs, trebuie sa fugi la spital!

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Lyvy sa ai parte de o nastere usoara mami!! Si un bebe sanatos si papacios!!!! Si acum majoretele!!!!

+36, Bianca Maria
AMR maxim 3 SAPTAMANI!!!!!!! DOAMNE AJUTA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Fetelor, am plecat, sa va ganditi la mine!!!
Daca pot o sa mai intru pe forum de pe tel!!!
Mi-e foarte frica de neprevazut!!!
Va iubesc si pa, DOAMNE AJUTA!!!!

Livi +40+6 zileIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Neata Randunici!

Ririan, oi fi ratat tu majoretele de la noi, dar de felicitari la greu nu o sa scapi, asa ca:

FELICITARI RIRIAN! SA VA TRAIASCA BAIETELUL (+ SUPERBELE FETITE), SA FITI SANATOSI SI FERICITI!!!

Lyvy, nici eu nu ma pricep, dar eu n-as mai sta o clipa pe ganduri. De fapt, ce astepti acasa si nu mergi fuguta la spital?! Haide, uite, majoretele astea au obosit de cand iti fac galerie (si ne tii si pe noi in loc )

HAI LYVY!!!

Naty, ti-am zis ca e tare pustoaica ta; o sa te invete ea tot cand vine acasa, asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji.

Dana, ti-as raspunde cu cea mai mare placere, dar nu cunosc si nu vreau sa ma bag ca musca-n lapte. Tare frumoasa camera!

Cristina, felicitari pentru bebe grasunel si ma bucur ca ti-au trecut grijile referitoare la dezvoltarea lui bb. Si, am vazut ce stralucesti si tu, am remarcat de prima data!

Chiar ca e pustiu pe crenguta, din moment ce nu mi-au raspuns decat vreo 2 randunici la intrebarea/nelamurirea mea legata de contractiile BH si diferenta dintre ele si cele de travaliu ........ O sa incerc sa ma documentez singurica, dar chiar aveam nevoie de parerile voastre.

Laly 38+ Maria Clarinda

AMR 1 SAPTAMANA!!!

POZELE NOASTRE

HAINUTZE CLARI

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

LYVY nu vreau sa te sperii ci vreau sa iti dau niste directii. nu este obligatoriu sa fie ce zic eu Dar abordarea de a sta relaxat cand sangerezi antepartum nu este corecta.
deci principale cauze de sangerare si demne de luat in seama:
1. placenta praevia, sangerare cu sange rosu, aprins, fara dureri, discomfort. se pune diagnosticul prin eco. se naste prin cezariana obligatoriu
2. dezlipire de placenta. sange inchis la culoare, uter dureros, discomfort etaj abd inf. daca e dupa 37 de sapt, sangerarea nu e masiva si colul permite...atunci se poate induce nasterea

desigur exista si alte cauze: de ex un polip cervical ...dar banui ca nu ti-a crescut nimic pe acolo de la ultimul control de ieri parca.

repet...ce am scris mai sus se refera la sangerare pe tampon nu la firisoare pe hartie de toaleta.

si nu te panica, pastreazati calmul si totul va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

In alta ordine de idei, am avut un week-end full contact...sambata am stat pana pe la 23:30 sa asamblam camera lui Honey Bunny...ne-a ajutat un prieten de-ai lui Florin, care a venit la noi rupt de oboseala, ca deh, avusese omulo campionat de paintball... si i se inchideau ochii in gura, dar nu s-a lasat...la un moment dat , tarziu in noapte, imi vine mie ideea ca mai bine montam la dulapior o polita jos si una sus si la mijloc bara de haine...la care el, f haios (are un accent moldivenesc de Galati de mori)zicw...apai lasa, ca le mai faceti voi si pe parcurs...pe urma duminica somn neneaca, ca ne culcaseram pe la 1 noaptea si la pranz, ne-a invitat mami la restaurantul cu acelas nume, unde ne-am simtit super (mai ales ei care sunt cam capiati de munca si alergatura ), tati a mai intrebat o data si mi s-a parut tare haios...mai Andreea, deci pana la urma cum o s-o cheme pe asta mica? a primit raspunsul cu stoicism si a dat din cap aproape aprobator

ieri am fost la medlife sa stau de vorba despre nastere cu noul doctores...am convenit ca naturelul este ok si ca ne vom mai vedea peste 2 saptamani, asa, sa fim siguri si pe urma, cand vrea bebe sa scoata nasucul...am vazut si eu acvariul si o camera si am stat de vba cu medicul de garda, o tipa f tanara si dragutza care a dat mana cu mine f veselita si mi-a povestit una si alta despre spital si nascare...imi pare rau, dar de asta mi-am dat seama dupa ce am plecat, ca nu am vazut sala de travaliu si de nastere, dar astea erau la parter ... lasa, ca o sa am timp destul sa le contemplu... in alta ordine de idei, sunt feicita ca la cantareala au iesit 96 de kg (in fine, pe cat de fericita as putea fi la un asa gabarit depasit)...dar cum eu ma asteptam la 100 si ...

astazi trebuie sa-mi vina si restul de lucrusoare pt bebe (inclusiv caruciorul si parca vad ca il fac iar modist pe Gudurel si-l scot la plimbare pe post de Honey - nu de alta, dar de o saptamana ii tine locul cald in scoicutza, evident acoperit de paturica, pt ca au mai ramas geamurile vraieste si sa nu-l traga curentul la cipici)...asadar, astazi este momentul bilantzului, vedem daca am dat sau nu faliment...mai am de luat doar scutecele din cele absorbante pt schimbaceala si cateva maruntzisuri farmaceutice pt bebe...nasica copilului mi-a zis ca-mi ia cerceii si sa-i dau si listutza cu ce nu am luat (interfon, tarc si scaunel de papaceala - asta pt mai tarziu, ca pe moment am luat cam tot ce trebuia )...

de luni sper sa vina si doamna sa bagam o curatenie generala ca la carte, sa aranjam camarutza cum se cuvine si apoi sa chemam delegatul lui DD (un parinte tare drag noua) sa o primim pe Honey mica asa cum se cuvine...iar apoi...liber la nascare!


Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

clabucel, eu n-am ce sa-ti raspund ca sunt paralela...chiar nu am habar ce si cum...mie doctoresul mi-a zis ca dureri si intariri de burtica o sa tot am de acum inainte, dar la spital sa fug la urmatoarele 3 semne (unul dintre ele)asociate cu intariri si dureri ritmice:
- pierdut dop
- sangerare
- scurgere la instalatie, respectiv rupt apa

naty, vestile despre Iulia sunt super...auzi tu la ea, isi tine singura bibironul...sau cu alte cuvinte numa azi nu-i maine...vezi sa primesti fata cu sampanie si piscoturi ca vezi ca are spor la alimentare!

am vazut si eu o camarutza superba de bebe de diana, dar cu motanul ala in leganel....te iau de urechi ...

clau, mie doctorul nu mi-a zis nimic de testul acela non-stres pt bebe sau de intalnirea cu anestezistul (ma rog, pt epidurala)...oare asta o fi valabil doar la mamicile cu cezariana?

si am vazut si talentul de pictoritza al Varunei...felicitari micule Picasso!

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

HAI LIVY!!!




Alina 33+ Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

AMR 7 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Mersi Mami; esti o scumpa, ca de obicei! Felicitari pentru achizitii, pentru camera lu' Honey si pentru vizita la spital. Te-ai mai linistit, nu?

Laly 38+ Maria Clarinda

AMR 1 SAPTAMANA!!!

POZELE NOASTRE

HAINUTZE CLARI

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

FELICITARI RIRIAN!!!!
RECUPERARE USOARA!!





Alina 33+ Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

AMR 7 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput