Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Uraaa, ajuns sambata seara la intalnirea cu Adina. Pfui ce fata faina si ce bine ne-am simtit, adica eu una cel putin . Si ce repede a zburat timpul.. Pacat ca n-am prins-o si pe Danutz. Si vaz c-a 2a zi a fost dezmatz in toata regula..

Ieri am prestat o Gradina Botanica, neaparat tb sa revenim mai spre primavara cand or inflori toate cele.. si au zi zona de umblat pe la stanci si pajisti sa te tot tavalesti. In timp ce copiii ai mari erau pe sus cu taticii aferenti, noi - mamicile- si puradelul stateam la soare.. Grigore isi incerca muschii cu o minge mare, mare.


Marcelac.


Donia, ti-am vazut primavara.. uau ce nameti. Pare rau ca sunteti bolnaviori. Si zici ca Cristinelu pare cel mai neafectat.. o fi viroza aia uracioasa care a daramat si pe la noi mai mult adulti si copii mai marisori. Si ce cort frumos aveti.. si la noi is inebuniti dupa tunel. Se fugaresc prin el.. o nebunie.

Ca tot uitam.. Dandusa, tu ai facut si faci enorm de mult pt familia ta si in special pt Crinuta. Jos palaria. Dar nu cu orice pret.. cateodata tb sa stii sa spui stop.

Dianocica, dupa cum arata eu zic ca-i Kettler. Super bune. Dar inca nu sunt pt acu, pt noi adica. Poate pe la un 2,5 ani s-o incercam la conu.. Matei a calarit-o vreo 3 ani. Pacat ca nu fac si biciclete pt copii mai mari.

Apropo Dianarus, scoate bre bunatate de frumusete la aer. S-o mai vaza si pe ea soarele. Merje? Merje?

Dia eu nu vaz nimic.

Multa sanatate Adinutei. Raluca_u eu stiu ca-i normal ca tusea sa inceapa sa rupa.

Ktrinel multamim pt poze cu Julie cea motata. Ce dulci sunt dansand.

Yagmur, numa un apasat si un brat de .

Acs, daca te consoleaza cu ceva si conu ii la fel. Bine nu incepe direct cu tipat. La inceput baga o maraiala si daca nu ne executam destul de rapid.. infige ticnalul. Bine, uneori, daca te faci ca nu auzi ii trece si pleaca mai departe. Alteori e tare hotarat. Ai pus cumva pozele de la ziua Ioanei si nu le-am vazut eu??


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by adinazot

A,si am vrut sa zic,ca Matei a lui Ruxandra e un dulce si un scump,si cumintesi si si si,RUXANDRA


Pai da curat ingeras zici ca-i, stie sa dea bine la doamne .

Cum a fost drumul spre casa? Cum ai gasit-o pe Ale?




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Ruxandra, n-am pus poze de la ziua Ioanei. Caci CD-ul cu poze e la sora-mea si am uitat sa-l luam. Deh, ne-am ametit la restaurant sambata, asa incat ochelarii ei de soare ajunsera la mine (si nici ca-i pot folosi), iar pozele cu bursucii mei, la ea.

Donia, multa sanatate intregii familii!
Mie-mi pare rau ca s-a dus zapada pe la noi. Imi place mult primavara, dar n-am apucat sa duc fetele la schi. Da' la anu' intai ducem copiii la schi si apoi imi rup eu picioarele :).



Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Venim si noi cu intariere sa uram tote cele bune mamicilor, de ziua lor...
A fost minunat sa simt cu adevarat emotiile zilei de 8 martie...pana acum eu n-am simtit niciodata asa ceva....Era o zi oarecare , in care primeam flori si cadou...
Samabata am simtit insa cu adevarat k e ziua mamei si nu doar a femeii si am contientizat k sunt mamica...Am primit si eu primul buchet de flori de la baiatul meu....
Eu aveam meditatie iar baietii erau plecati la plimbare....La un momentdat aud ciocanind la usa si merg sa deschid...In usa era darius la tati in brate , si un buchet imens de flori la darius in brate...El nici nu se mai vedea de flori....Am inceput sa planag instantaneu....M-au emotionat extraordinar...
M-au pus sa caut si in buchet o surpriza..si am gasit o pereche de cercelusi..cica un cercelus de la tati si unul de la darius...

Acum am si eu o intrebare, referitoare la vaccin( stiu k v-ati saturat de vesnicele discutii..da totusi poate mai gasitit rabdarea sa-mi raspundeti si mie): A facut cineva doar vaccinul antirujeolic? ce parere aveti in comparatie cu ROR-ul?
Noi ne-am gasit dr de familie si pediatra, si ne-a recomandat sa facem doar antirujeolicul . Eu nu o cunosc prea bine pe aceasta doamna...si nu stiu dc sa am incredere in ea..asa din prima si de aceea va intreb si pe voi....


Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Na c-acu chiar m-am-nervat!! Dianocico daca mai zici vreodata ceva de cure, regimuri s-alte cele sau ca esti grasa te bat frateeeee...read my lips...esti S-L-A-B-A. Ma rog, de dandusa si adinazot nu comentez ca ele macar se pplang ca-s slabe.



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Ia uite ...pai bine Ruxandra sa mergi tu la botanica sa nu zici nik? Cand repeti operatiunea anunta-ma si pe mine.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Acs, Doamne ce frumos cu o familie asa numeroasa. Sa nu uiti sa pui poze. Si Sara a inceput "sa tipe" ea care nu facea asa ceva dar se-ntampla rar, dar ea e fetita zici ca e la opereta asa face. Tipetele sunt cum sunt, mie maraiala nu-mi convine.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

deci bicla e www.puky.net/homepage/produkte/dreiraeder/index.htm" target="_blank">puky, a fost aproape 4 mil, de la magazinul ala de la gemeni. aveau o gramada de chestii pt curte, niste locuri de joaca f faine, cu chestii de catarat..multe...loc ne mai trebuie :((


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dianocica

deci bicla e www.puky.net/homepage/produkte/dreiraeder/index.htm" target="_blank">puky, a fost aproape 4 mil, de la magazinul ala de la gemeni. aveau o gramada de chestii pt curte, niste locuri de joaca f faine, cu chestii de catarat..multe...loc ne mai trebuie :((



4 milioane e o suta si ceva de euro?

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

si fiindca azi sunt o , freza noua

Mergi la inceput