LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Salutare fetili

Pina seara ne imbatam daca toarna toate mamicutele sarbatoritilor de azi

La multi ani ingerasi, la multi ani lumina ochilor si sufletul mamicutelor voastre

la multi ani Victor Mihai, Aida, Matei Stefan, Lucas Nicolas, Giulia si Sara Antonia

Tzuna nici Ilinca nu vrea sa faca pasi - in 4 labute face inconjorul casei cit ai zice peste. si la mincat suntem aproape de voi - adica mai mult de ceva in cantitate de 100 gr nu maninca - asa mai mult ciugulim.

Dupa vaccinul de ieri - e foarte mofturoasa - afar am tinut-o doar in brate - sau eu sau tati - si zau ca nu ne intelegeam cu ea - miria intruna si doar in brate - cica dupa 10-14 zile de la vaccin trebuie sa apara micic pate pe corp - oare pina atunci o sa fie atit de ,, dulce,,.

Regimul de somn - adormim la 11 si ne trezim pe la 10 - dormim cu mami - altfel nu se poate Ziua doarme doar o singura data - vreo 2 ore.

Anaalina - mamicuta draga pupam fata lu mama - sa se faca bine si sa nu mai plinga nici ea si nici mami.

Pisikuta - imi place cum se distreaza puiuta ta - mie imi place - mi-ar placea sa copie mindra mea intocmai programul vostru de joaca - eu fac parte din mamici care vrea sa-si vada puiutul tavalit pe frunze si murdar de fericire

Crina_mio- asa-i ca de la o vreme descoperim cit de ,,rele,, putem fi noi atunci cind cineva incearca macar cu coada ochiului sa zica ceva de odorurile noastre Colorate pozele si foarte frumoase - eu zic ca nu e rea, e cu caracter fata - nu se da cum bate vintul.

Am puse de la balul cotofenei (asa ii zice mama mea )

Balul Cotofenei sau un anisor al ingerului nostru

Aliona , mami de printesa Ilinca (6 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

La multi ani! Sa fiti sanatosi,fericiti, iubiti, sa cresteti in armonie, liniste si pace, intelegere si muuulta, muuulta iubire. Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa aveti intotdeauna ingerasul pazitor langa voi.

VICTOR MIHAI
AIDA
MATEI STEFAN
LUCAS NICOLAS
IRINA GIULIA
SARA ANTONIA
Nu stiu ce sa va zic ca ma bufneste plansu'. Credeam ca ma tin tare si scap azi(...ce mama aburita ti-ai ales, Lucas draga), da' mi-a trantit Roxana mesajul pe care i l-am trimis anul trecut pe vremea asta si m-a lasat lata...m-a luat prin surprindere.
Ce sa mai...asta-i minunea mea si-l iubesc mai mult decat orice pe lumea asta.
Am zis ca asta-i fericirea si raman la parerea mea...io intotdeauna am visat la un ficior al meu, care sa ma iubeasca neconditionat si pe care sa-l iubesc tot asa...il am acum.
In seara asta o sa fim numai noi 4, adica io, Bogdan, sora mea si Printul Mareelor( sau Mariilor) , halim si ne veselim.
Nu va arat torul ca-mi furati ideea
Merci mult de urari.
Fug ca se trezeste, pupiciii!




Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Giulia Lucas Victor Matei Aida Sara

Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti si un strop de noroc!

Sanatate multa bebeilor bolnaviori. Of, nu mai trec o data virozele astea. Eu ca de obicei in ultima perioada, nu mai apuc sa fac nimic. Toata ziua alerg, plimb copilul, rezolv probleme, fac cumparaturi, pregatesc meniuri,.... Sambata avem petrecere, iar saptamana viitoare e Pastele, asa ca e o perioada destul de aglomerata.

Raul a facut azi primii pasi adevarati - adica a mers cam jumate de camera. Eram la o intalnire de bebei, si a luat-o la plimbare spre jucaria unui alt baietel, de parca doar ar fi facut pana acum. Acum astept sa se trezeasca, sa vad daca recidiveaza.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

La multi ani frumosilor care implinesc azi un anisorVICTOR MIHAI
AIDA
MATEI STEFAN
LUCAS NICOLAS
IRINA GIULIA
SARA ANTONIA



pupici la toate, eu sunt in mare graba ca stefi nu ma lasa deloc...avem si dintele nr. 2 iar nr. 3 si 4 pe drum...vin puternic dintii astia, noroc ca nu sufera prea tare, doar scrasneste (nr. 2 i-a iesit sus, deasupra celui de jos) si suspina p[rin somn.




Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

OOO CE ZI PLINA DE SARBATORITI!!!!


LA MULTI ANI VICTOR MIHAI!!!!!
LA MULTI ANI AIDA!!!!!
LA MULTI ANI MATEI STEFAN!!!!
LA MULTI ANI LUCAS NICOLAS!!!!
LA MULTI ANI IRINA GIULIA!!!!!!!!
LA MULTI ANI SARA ANTONIA!!!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:




VICTOR MIHAI
AIDA
MATEI STEFAN
LUCAS NICOLAS
IRINA GIULIA
SARA ANTONIA




Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Felicitari mergaretilor Raul si Caterina!!

Anaalina insanatosire grabnica!!!



Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Azi am avut gasca mare de sarbatoriti. La multi ani pentru:

Victor Mihai
Aida
Matei Stefan
Lucas Nicolas
Irina Giulia
Sara Antonia



arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Amooo, eu stiu ce forma are tortul lui Lucas.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

si, ce fac sarbatoritii zilei de azi?
Giulia, Lucas, Victor, Matei, Sara, Aida LA MULTI ANI!!!
va pupam pe toti dulce si sa fiti sanatosi, frumosi, destepti si norocosi.....

Mergi la inceput