Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ignatica, ma bucur sa aud ca ai avut parte de un medic asa de bun. Conteaza asa de mult sa se ocupe de tine un medic profesionist si care sa nu calce peste sentimentele tale.

Am citit ca David inca crede ca e bebe in burtica. Eventual ati putea sa cumparati o papushica bebe si sa ii repetati ca ea e bebe si cu timpul va uita de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Buna fetelor,
De ce e atat de lata pagina? sau sunt eu prea obosita?
Am citit in fuga pe aici,nu reusesc oricum sa tin ritmul vostru. Am intrat intr-o oboseala cronica, merg la cursuri, fac mancare, curatenie, cumparaturi, mai stau cu bebe si seara cad lata de oboseala, nu pot sa vad calculatorul. De multe ori il deschid si asa ramane...
felicitari Sybile pt bebe
Fetelor am nevoie de un muncitor care sa stie sa puna bine gresie si faianta. Stiu ca ati mai facut renovari prin casa. Eu am nevoie pentru o garsoniera, este o baie mica care trebuie refacuta comlet, gresie, faianta, cabina dush etc.Noi cunoastem pe cineva care pune gresie dar are lucrari mari pana in toamna. Va raman recunoscatoare

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Ignatica imi pare nespus de rau pentru ce ti sa intamplat Imi imaginez ca este o mare durere in suflet atunci cand iti pierzi copilasul din burtica. Trebuie sa mergi inainte.... Eu chiar ma intreb cand se intampala cuiva apropiat asta DE CE? DE CE SE INTAMPLA ASTA? Tocmai celor care si-au dorit acel copils...

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Va invit la o fierbinte!

Ignatica nici nu stiu ce as putea spune in astfel de momente sa nu te doara si mai tare, de cand am aflat retraiesc si eu sentimentele de atunci, este groaznic. Trebuie sa-ti gasesti echilibrul si sa treci peste, familia ta are nevoie de tine. Avem si noi cativa umeri aici pe care te poti baza.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Va multumesc tuturor pentru aprecierile la adresa puiului. Sunteti niste dragute.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


Mirabela, merci de cafea!
Noi azi stam acasa ca ne-am trezit cu febra 38.8! bvvvvvvvvvvhjc
e ric va saluta!
revin

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Beatrix am citit cu sufletul la gura povestea voastra, mi-au dat si lacrimile, superba poveste, superba Molecula!

Am fost si eu de curand la spitalul unde am nascut, mama ce sentimente m-au cuprins... m-a rascolit total... mi-am adus aminte de internarile in care nici nu mai credeam ca plec cu burtica acasa si de perioada foarte frumoasa de cand am nascut, ce fericita eram! Parca nu mi se intamplasera mie toate astea, asa mi se pareau acum.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by beatrix


Mirabela, merci de cafea!
Noi azi stam acasa ca ne-am trezit cu febra 38.8! bvvvvvvvvvvhjc
e ric va saluta!
revin



Buna, Eric, ce faci?

Ce ati patit? Sanatate multa!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Mirabela, merci!
da, asa ma apuca si pe mine nostalgia! Eric plimba un catel pe roti acum! Cred ca a prins un virus d ela cresa! Avusesem si noi 4 zile fara muci si ieri cand l-am luat avea nasul infundat! Acum are muci si febra! Mama ei de cladire a imunitatii ca pana la urma cred ca-i fac imuni la paracetamol!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Ignatica, imi pare nespus de rau pentru pierderea suferita de tine! Asa a fost si in cazul meu: a contat enorm faptul ca medicul a stiut ce sa imi spuna ca sa ma incurajeze si sa ma ajute sa trec peste frica ce ma cuprinsese (atunci a fost mai degraba fata de procedura in sine, dar mi-a facut anestezie generala si m-a incurajat ca va face tot posibilul ca sa nu mai trec prin aceasta trauma).

Noi suntem bine: Dudu inca are mucisori, dar nu a mai facut febra asa incat pediatra ne-a recomndat doar Sinupret si Peritol. Nu imi place faptul ca s-a "captusit" cu o tuse productiva deranjanta, asa incat am inceput sa punem in aplicare planul de rezerva, adica leacuri naturiste (miere, sirop de brad, sirop de ridiche neagra). Sper sa dea rezultate.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput