Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

Greyeras multa sanatate ADELINEI ,cum se mai simte?
BETTY multumim atat pentru subiect cat si pt primele retete

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi





CA TE GANDESTI LA NOI

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by melaniatud
V-ati confruntat cu pb asta? Ce sa fac?Nu-mi place deloc sa faca asa...mereu am urat copii sociopati!



Defineste sociopat te rog. Sunt convinsa ca definitia ar putea sa includa orice adult scos din mediul lui, intr-un cadru care ii pare dubios si aflat printre necunoscuti.

Un copil timid sau cu probleme legate de contactul cu necunoscutii nu e ajutat daca este fortat sa socializeze, ba dimpotriva. Trebuie rabdare, mai ales la varsta lor cand apare criza separarii, si realizeaza ca mama lor e o persoana distincta de ei insisi.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multa sanatate mamicilor si bebelusilor bolnavi! Si drum bun celor aflati pe drum.

Betty, cu riscul de a te supara, mi se par multe medicamente. Iti inteleg grija ta si de aceea nu insist. Dar Andrei a primit asemenea antitermice numai la febra 40. Aaa, mucozitatile sunt favorizate si de ambroxol, este un mucosolvent.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Apropos de criza separarii si supararile bebelusilor, Andrei este din ce in ce mai nervos cand plec de langa el, cand il las jos din brate sau nu il tin langa mine. Protesteaza vehement si cand il pun in patut. Protesteaza daca il las sa se joace si trec pe langa el fara sa il iau sa ii vorbesc. Protesteaza daca ii vorbesc si ma indepartez. Este circumspect cu alti oameni, din ce in ce mai mult, chiar si cu cei cunoscuti pe care ii vede insa mai rar. La fel de suparat se manifesta daca pierde o jucarie din mana sau din vedere, daca ii iau ceva din mana, samd. Deja incep sa vad primele semne ale propriei personalitati.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nici noi nu avem vesti prea bune.
Azi dimineata la 6.30, dupa o zi subfebrila s-a trezit arzand pur si simplu, am intrat in panica si era sa lesin langa el , cred din cauza ca m-am ridicat brusc din pat desi el nu facea zgomot....mai era si plin de kk.
in fine, i-am dat panadol si i-a scazut , nu stiu exact ce febra a avut ca nu eram in stare sa mai caut si termometrul, dar na, bine nu prea mi-a cazut. Surpinzator, mucii par ceva mai bine, mai tuseste cand ii vine ceva in gatut, dar mult prea rar ca sa ma gandesc la vreun medicament de tuse.
ca si Mario, nu prea suge. Adica dimineata la 7 si dupa aia pe la 8 a supt bine de tot, dar de la trezirea definitifa nu mai vrea.
Sunt cam ingrijorata de aspectul asta. dar nu ma panichez inca, a supt f f mult la 7 si 8.
bine nu prea e.
Bineinteles ca ma simt f vinovata(si sunt) pt ca nu m-am gandit la binele tuturor partilor cand am dus-o pe Sofia la gradinita.
sa stiti ca daca nu era bb micu nu eram asa frustrata ca a mai facut si ea o viroza. Eu vreau sa mearga ea la gradi nu pt ca cine stie ce pedagogie se face acolo, ci pt ca ei ii place.
Numai ca uneori situatiile particulare sunt de-asa natura ca nu poti sa faci numai ce-ti place. In cazul nostru, absolut particular, gradinita trebuia amanata pana in mai.
Nu e o tragedie, dar se putea evita viroza lu asta micu. I-am facut-o cu mana mea.....





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Una peste alta ieri a fost o zi placuta pentru mine si emotionanta, sa ma stiu mamica de de 8 Martie. Si am petrecut "intre fete", a venit mama la noi si ne-a rasfatat putin cu niste bunataturi, mi-a facut mancare si mucenici (eu oricum nu stiam sa fac) si a fost placut.
Acum ii fac supica fetii si mai tarziu mergem sa cumparam pt nasi ce trebuie ca suntem invitati la ei.
Ne-am trezit devreme azi, am fost sa impartasim bubulina mica si nu vreau sa ma considerati rautaciaosa, dar s-a gasit si in biserica o tanti sa-mi dea sfaturi si mie si altei mamici, ca cica impartasania copilului trece prin portul mamei si ca asa a fost si ea la tinerete pacatoasa si purta pantaloni, adica noi eram pacatoase ca nu aveam capul acoperit si aveam pantaloni pe noi.
M-am saturat de femeile astea binevoitoare si culmea ca pana si in biserica stau cu gura pe noi.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cumetrelor, imi pare bine ca v-ati distrat aseara! Bravo voua!!!
Unde ati petrecut asa frumos?


Criza de separare si sociopatii
e perfcet normala. Copilul incepe sa discearna intre persoanele pe care le vede zi de zi si ceilalti. E un semn de dezvoltare normala a creierasului



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Sabina
Betty
puiutii bolnaviori.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Ma duc sa hranesc fata.
Va doresc o zi minunata si puiuti sanatosi.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Buna fetelor si bebicilor,
Vreau si eu sa urez cu intarziere (scuze) La multi ani! mamici dragi, sa fiti fericite alaturi de bebicii vostri si de cei dragi!

Noi suntem la curte, de vineri seara, ieri a fost f frumos afara , am stat ieri de la 10 dimineata la 6 seara cu fata. I-a placut foarte mult si a si dormit f mult.

Acum ce am reusit sa citesc din urma:

Greyeras,Danyelle f frumoase printesele voastre!
Ana, condoleante pt bunica!
Andreea11, nu am putut sa vad pana la capat filmuletul .
Piciulika,deci: andreea1002 cu carutul(adica io )si andreea11 cu sotul. Asta asa sa nu iasa incurcaturi ca Doamne fereste mai citeste al meu pe aici si zice ca ma plang de el dupa aia . Ce sa face, daca suntem prea multe Andrele
Apropo de schema de diversificare, eu am pierdut-o pe cea de la doctor. Oricum, ma bazez pe instinct si pe ce am citit aici la voi.
Nana tinem pumnii sa manance bine de acum incolo!

In sfarsit, am terminat de citit, ma duc afara la fata. As mai avea niste poze de pus, dar deja se striga dupa mine, asa ca diseara cand ajung acasa pun si pozele. fetele. Sa aveti o zi frumoasa.


Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput