Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (106)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by melaniatud
O intrebare fetelor...ati plecat la drum lung cu bebicii la 5 luni? Tati tb sa plece la Bucuresti si as vrea sa merg si eu cu Tudor ca tare mi-e dor de locurile natale dar sunt 400 km de la Iasi. Ce parere aveti...voi ati mers pt inceput pe distante mai mici ca sa se acomodeze bb? Mi-e teama sa nu-l dau peste cap cu programul si sa se adapteze mai greu la mediu cel nou...am vrea sa stam 4 zile



Noi am plecat cu Olivia prima data la drum lung(500km) , cand avea 1 luna. Ma vor considera multe fete nebuna, dar eu nu am observat nicio schimbare de program.
Acum intentionam sa plecam in 2 saptamani din nou, si nu am nicio retinere din pct asta de vedere, al programului.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Greyeras - va asteptam cu drag la Iasi, de fapt am spus mamicilor de pe forum sa ma anunte cand vin in zona sa le prezint orasul. Da, mie imi convine ca ai fata frumoasa foc. Cu pernuta cred ca nu e cazul..parerea mea, mie imi e cam teama.

Poze noi cu Tudor la 5 luni
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Diwana, vorbaretul scump. Abia acum am ajuns din urma la filmuletul vostru.

Lavinia, ce frumusete de fetita ai! Mi-a placut cum sta ea semeata in scaunul de masa.

SabinaY, pai mai era putin si te punea bona pe tine bebelus sa iti iei singura. Problema lunara e bulversata rau si la mine si nici nu alaptez de 5 luni. Trebuie musai sa merg la un doctor sa ma lamuresc cum vine treaba. Cat despre copiii de 3 ani, nu stiu ai altora, dar a mea nu a stat in veci locului. Din cati copii cunosc nici nu cred ca se poate. Pentru ei nu exista locuri publice si nici nu inteleg sensul regulilor. Plansul nu denota rasfat neaparat, de multe ori este lipsa de atentie sau de tact din partea parintilor, e o etapa fireasca a testarii limitelor. Cam in linie cu ceea ce a zis Andruzza.

Adimercedes, noi la drumuri si plecari am folosit borcanele. Neincalzite.

Gabitz, inseamna ca tu ai copil cuminte mai daca zici ca plansul e rasfat! Ma refer la Stefan. M-am prins, d-aia nu te plangi tu niciodata. Multa sanatate Elizei, poate e o raceala usoara.

Papanash, hai mah, workshop cu nevasta si copil? Ia vezi ca e un intreg subiect pe forum despre asta.

Ramonaiani,

Sim, pe masura ce citesc din urma despre Stefan, eu votez pentru dinti. Sa stii ca si Andrei mai plangea in somn si tot asa agitat era.

Gabriela, pana si halpea Andrei papa mai rau. Azi nici fructe nu a vrut, deloc, iar pranzul a fost cam 3/4 din cantitatea obisnuita.

Luy, ai povestit super despre ochioasa si diversificare. Cred ca ajuta mult mamicile care au probleme cu papica puilor. Dar cel mai mult mi-a placut poza cu Mariuca iepuras. Minunata!

Si ca sa inchei cu ceea ce trebuia de fapt sa incep:

sarbatoritilor de azi sa fiti sanatosi si norocosi!








Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, doamne ce vesti bune, doamne ajuta sa auzim numai de Andrei care papa bine si e sanatos. Imi pare rau insa de picioarele tale, ceva antibiotic nu pui?

Greyeras, chiar ca ai cu ce te mandri! O frumusete. Nu il culc pe pernuta, dar dupa ce papa il tin putin ridicat.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, gagici! Am revenit.
Nana, felicitari pentru Andreiut papacios. Sa vezi ce o sa papa el de acum incolo.
Aniast 72, felicitari pentru diversificare. Asteptam schema aia pe care ai promis-o.
Sim, felicitari pentru bebe vorbitor. Cred ca nu-ti mai incapi in piele de atata fericire. Eu tot ii repet fii-mii zi de zi, ma-ma-ma, dar n-are nici un gand, se uita la mine si rade.Am asa o presimtire ca o sa spun tata mai intai ca e topita dupa tac'su.
Greyeras, e dulce rau gogoasa ta, nu mai pot, imi vine sa o pap. Si ce de par are... a mea e cheliuta...
Eu sunt un pic necajita. Printesa mea a papat supica 100ml(eu ii dau supica un pic mai grosuta ii pun si o ling de faina de orez in ea) dar la piureut, a fost jale . Ne-am chinuit o ora sa mancam 60g de pireut cu carne. Apoi a baut si 50 ml de suculet de porto. Una peste alta e bine, dar ma asteptam sa pape mai mult.
pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Fetelor eu voiam sa-i dau lui Cris de azi cereale cu gluten si de saptamna viitore si biscuiti, pt ca ctisem ca dupa 6l se poate da gluten, insa am sunat-o pe madam dr care mi-a zis ca NU GLUTEN PANA LA 9 L!!!!!
Voi ce stiti? Multumim pt urari!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

andreea11 - eu stiu de gluten de la 8 luni.
rox - n-ai inteles bine...eu nu ma plang de stef pt asta e felul lui de-a fi...plange mereu!la mine e ceva neobisnuit sa nu planga!si nu vreau sa sperii fetele care mai vor un bb!. sunt convinsa ca la el e rasfat cat casa!cum zice tata"santajist sentimental".
sibv - da mey...vezi ce tare sunt?in ce vreti sa ma mai transform?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

greyeras - 4 ani e ideal...stii ca se zice ca baietii se maturizeaza mai greu!o zana!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Duamna Carpatina, suntem mult mai bine, multumim de intrebare si un de la noi! Petele rosii au disparut la fel de misterios cum au si aparut. Eu ieri ii trimisesem poze pe mail asistentei si ea mi-a zis ca pare o alergie (tind sa fiu de acord cu ea), dar inca nu stiu de la ce. Daca nu e acel aloe vera din lotiunea de scutec, atunci numai Vigantolul netinut la frigider mai ramane, pe care l-am si aruncat. Bine ca s-au dus petele! Si inca o data sar-manaaa!

Nana, vesti excelente! Sa o tineti tot asa si chiar mai bine! sa-ti treaca si tie piciorul.

Un 8 martie asa cum va doriti, mamici minunate ce sunteti! si pentru toate!



Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Nanita, domane ajuta, s-o tina Andreiutu' tot asha! Si refacere rapida la picior

Sabina, hai ca sunt curioasa, ce soarta a avut morcovelu'? :))



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput