Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (106)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor am citit din urma si am retinut toate sfaturile voastre, dar n-am timp sa va raspund la fiecare in parte. Va multumesc pt ajutor.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR sa aveti parte numai de bucurii din partea fiilor si fiicelor, sa fiti iubite, sanatoase, norocosae, sa aveti parte de o viata lunga si insorita.
Aniast si eu folosesc cam acceleasi alimente pt Cris. Ficatul din cate am citit se da de la 6l si pestele la fel. Cui ce eram eu nelamurita,era glutenul, intelesesem ca se pot da biscuiti popular inca o data rumeniti de la 6 l.
Aseara am avut numai cosmaruri dupa ce am vazut acele filmulete. Va urez o zi cat mai frumoasa si de la mine pt voi

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

E ziua ta MAMICO, in dar ti-am adus inima
Si crede-ma MAMICO; un dar mai frumos nu se putea!!!!

La multi ani tuturor mamicilor, bucurati-va din plin de puii vostri si de caldura celor dragi voua!!!! Fie ca tote visele sa va devina realitate si fericirea sa va mangaie mereu!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Cecilia pai si eu tot cu bepanten, dar acum nu e ca de obicei, e rosie si cu bubite.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)




da cu violet de gentiana o data pe zi sa se usuce bubitele.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by bebeka

In alta ordine de idei ,pt ca maine este 8 Martie-ziua mamei,a femeii-va urez tuturor o primavara frumoasa,sa ne bucuram de comorile noastre si de prietenia dintre noi!Va pup pe toate !

La multi ani fratelui meu care este nascut pe 8 martie!

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)







la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, eu sunt supa rau... Am fost ieri cu baby la vaccin si vestile nu au fost prea bune. Bebe pierde rau in greutate, dintisorii nu se vad nici macar la orizont etc... Nu stim ce are. Desi manaca foarte bine si e extrem de activ, pierde cam 100 de gr pe zi. Deja e usurel ca un fulg. Cred ca ne-au ajuns blestemele (stiti ca eu cred in prostiile astea; e singura explicatie)... Am intrat pe niste tratamente si suntem sub supraveghere medicala. Sper sa dam de cap acestei probleme...
Trebuie diversificat la greu; cu branzica, oua, ficatel de pui, fructe, supe si carnita din belsug... I-am facut aseara branzica, banana, mar si galbenus de ou. Tare, tare i-a mai placut. Uite cum ajung eu tot la bucatarie, oricat as fugi de ea. Mama ei de treaba!!!

Nana, te pupacesc si ma bucur mult pentru pisoiul tau. Vad ca piticii nostri fac vere cu schimbul. Hihihihihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani mamicilor! Sa fti fericite, implinite, sanatoase! O primavara frumoasa!

Eu si Antonia va oferim multe floricele:

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Annisia, imi pare tare rau sa aud asemenea vesti. Multa sanatate pentru Yannis, si sa recupereze cat mai repede. Pune-l des si la tzizi.

Nana, ma bucur enorm ca papa singurel fluturasul. Sa o tina tot asa!

Prisi, multumesc pentru raspuns. Drum bun!

LUy, esti o dulceata, cum ne-ai povestit tu inceputul diversificarii. Un pupic pentru o mamica deosebita si pentru dulceata ei.

Noi trebuia sa facem ieri vaccinul, dar nu a mai ajuns pediatra, si va veni luni. Asa ca a scapat gaza neintepata. Azi avem program de cumparaturi si intalnire cu prieteni.







Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sabina, mulumim de linkul cu radio muzical, am dansat azi dimineata cu gaza mea pe Dunarea Albastra.

Sim, dfelicitari pentru mamama, daca nu ma insel e primul de aici. Cum se mai simte Stefan?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Fetelor, eu sunt supa rau... Am fost ieri cu baby la vaccin si vestile nu au fost prea bune. Bebe pierde rau in greutate, dintisorii nu se vad nici macar la orizont etc... Nu stim ce are. Desi manaca foarte bine si e extrem de activ, pierde cam 100 de gr pe zi. Deja e usurel ca un fulg. Cred ca ne-au ajuns blestemele (stiti ca eu cred in prostiile astea; e singura explicatie)... Am intrat pe niste tratamente si suntem sub supraveghere medicala. Sper sa dam de cap acestei probleme...
Trebuie diversificat la greu; cu branzica, oua, ficatel de pui, fructe, supe si carnita din belsug... I-am facut aseara branzica, banana, mar si galbenus de ou. Tare, tare i-a mai placut. Uite cum ajung eu tot la bucatarie, oricat as fugi de ea. Mama ei de treaba!!!

Nana, te pupacesc si ma bucur mult pentru pisoiul tau. Vad ca piticii nostri fac vere cu schimbul. Hihihihihi...


Micul Yannis creste mare




offffffff tu Annisia,ce rau imi pare sa aud asemenea vesti de cand pierde asa in greutate?doctorul nu ti-a zis cauza?
micutul Yannis frumuselul!



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput