Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (106)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

http://www.youtube.com/watch?v=rULtaGkMIQE
Uitati aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo


am vazut si ei filmuletele astea andreea mai demult, e ingrozitor



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Inainte de culcare sa va spun ce am papat azi: Dimineata 120 g de mar (pasat cu blenderul) iar la pranz urmatoarea reteta:

Intr-un vas de Jena am pus bucatele de 1 morcov, 1 cartof, 1 patrunjel radacina mic, o felie grosuta de telina, 1 dovlecel mititel fara seminte. Le-am acoperit cu apa si le-am bagat la cuptor.
In alt vas de Jena am pus o pulpita de pui mica, dezosata si depelata pe care am stropit-o cu putin ulei de masline.
Cand s-au patruns legumele, le-am scurs apa, am adaugat putin oregano, le-am mai lasat 5 minute. Din carne am ales cateva bucatele mici din interior, neatinse de ulei dar patrunse binisor apoi le-am pasat impreuna cu legumele. Rezultatul l-am impartit in 2, cam cate 150 g fiecare, o parte am pus-o la congelator pentru maine iar celalta parte am servit-o. Vladi a fost incantat, a papat rapid 100 g cu maraieli chiar sa-i dau mai repede, tragea de mana mea.

Interesant este felul cum mananca el, nu deschide gura sa ia din lingurita ci mai mult suge lingurita si asteapta sa-i curga mancarica. Refuz sa i-o fac mai moale pt ca trebuie sa invete sa manance din lingurita.

Dupa masa am stat vreo 15 minute apoi am servit laptele... Am observat ca de cand am inceput diversificarea suge de la tzatza ca nehalitul si are o dragoste in priviri...oare simte ca se apropie momentul cand va trebui sa renunte la tzatzi? Zilele astea a fost si extrem de afectuos, parca ma dorea mai mult langa el.

Intrebare de 1 000 de puncte. Cum s-a transformat scaunul bebelusilor vostri diversificati? Eu am avut o surpriza astazi...m-am si speriat. Dupa zilele de ieri si alaltaieri cand scaunul a fost mai inchis la culoare si mai tare in consistent...dar tot ca o pasta, ia priviti ce a facut azi. Pentru fetele care sunt mai "scarboase", nu va uitati ca e un scutec proaspat schimbat. productia a fost facuta pe dupa amiaza iar mai pe seara a fost mult mai mult si "un tot unitar", ca o chifteluta. Oare o fi normal?

Acestea fiind spuse, va urez noapte buna iar vis a vis de subiectul micilor diversificati, daca nu-l face nimeni pana maine, il fac eu.

Pupici.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Andreea super jucaria....ce atent este la ce se intampla in jurul lui.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Maria, e trecut de ora 23. Ai luat absenta.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

stai asa, ce-i cu surpriza aia ceea???? madam aniast adica.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by aniast72

Asa, am promis poze noi. N-au calitate pt ca sunt facute cu i-phone-ul...dar merg.
In primul rand o poza care mie mi-e tare draga, ghiciti la ce se uita Vladi?
Apoi, ieri am vrut sa-mi pun pe par uleiul miraculos "Made in Annisia" pentru caderea parului cand aud scancete si maraieli din dormitor. Drept urmare mi-am luat asistent personal.
Azi am fost cuminti si am primit o jucarie noua, drept urmare Vladi s-a hotarat sa fie sociabil si sa raspunda cand este strigat.

Fotografii cu prima zi de diversificare o sa postez cand le descarc din aparat...impreuna cu altele facute in timp.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)


super jucaria dar mai super e bebe
cand am vazut testul pozitiv am crezut ca esti din nou gravi




_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

cam la fel avea si Miruna scaunul in ultimile zile cred ca de la carnita e mai constpata si inchis la culoare de la fier....sper ca altfel e jale.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Dana, felicitari pentru Mirunica , sa aiba pofta .
Aniast , pofta buna lui Vladi la ce bunuturi ii face mami .Super jucarie.
Sim, multumim.
Roxana , ma bucur ca Alex e bine. De la ce o fi nervos si fara pofta de papa Andrei?
Nana , multumim de vestile bune , sa aiba pofta Andrei in continuare , sa pape tot ce-i pregateste mami. Ai grija de tine , Nana, te sa treaca durerea sa te poti bucura de papacios Andrei.
Greyeras, aveti o scumpica dulcetica. .Pentru iritatie eu i-am dat cu crema in strat mai gros si s-a refacut destul de repede,oricum trebuie tratata pentru deranjul la stomacel intai.
Yaia, ma bucur ca a scapat Tudor de pete , acum de-ati descoperi si de la ce or fi fost...pentru viitor.
Cecilia , bine ca ai scapat de durere.Multumim de tratatie.
Sabina , sa aiba pofta Gheo sa pape tot ce-i da buna lui mama , ca-i bun.
Ana, condoleante pentru bunica .Dumnezeu sa o ierte.
Bebeka , multumim de vestile despre voi.Sanatate multa dulcetei.
Andruzza, succes si sa va iasa botezul asa cum vi-l doriti.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

LA MULTI ANI DE ZIUA NOASTRA!
Ce "8 Martie, ziua femeii" aia era un fel de consolare - e ziua MAMEI!
"E ziua taaa, mamicooo...!"

Sa le traim puilor nostri si sotilor nostri, sanatoase, vesele si puternice!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Danielle, ce face Ebonee?Ai mai mers la cursurile organizate pentru bebici, cum se face papa ...nu ne-ai mai spus...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput