Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (106)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

hai ca eu tot vorbesc singura pe aici dar nu-i nici un bai...auziti am o
PROPUNERE ce ar fi sa facem un subiect nou cu diversificarea la bebelasi si fiecare sa scrie doar retetele care i-au incantat pe bebei si care le-au papat bine...eu zic ca ne-ar fi de un real folos asa cautam ca bezmeticele pagini intregi oare cum suna reteta lui Bety sau a lui Andreea ce a mai pus in ea???
SA FACEM CEVA DE GENUL CUM A FACUT SIM CU RETETELE DE GATIT sa o puna careva jos langa semnatura sa o putem accesa tot timpul..eu nu ma pricep de aceea va rog pe voi...daca bineinteles sunteti de acord.


LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Lavinia, n-am fost inca, mai urmam un tratament (nu indraznesc sa sper ca va functiona, dar totusi... poate,poate. M-am saturat de atatea siropuri, siropele. Mi-a zis dr. la care am fost miercuri ca daca ar fi nepotul lui, nu l-ar duce la ORL, cica-s nasoale de tot verificarile. Eu nu stiu ca n-am fost, dar poate ajungem si pe acolo. Sper sa nu fie cazul. A zis ca se va rezolva cu varsta, si eu fleatza nu l-am intrebat cam cat mai am de asteptat, pana face 18 ani? Cica laringele e stramt la copii, si pe masura ce cresc se largeste si laringele. Si cum el are si secretia aia, e si mai stramt.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hihi, am mixer vertical, la steamer am dat comanda pe net la e-mag, un Moulinex.
Andreea(aniast) am citit schema, pai e super ok. Si chiar zice acolo sa introduci cate unul...doar ca frecventa e prea rapida.
Eu am o chestie cu asimilarea proteinelor, mi se opare mult prea curand sa introduci carnea si oul. Mie mi-a dat voie ou dupa 7 luni, si oricum fi-mea nu-l vroia. Carne cred ca i-am dat tot asa putin inainte de 7 luni, sau putin dupa.
Iar alergiile pot aparea mai incolo, nu imediat. Tu oricum i-ai dat chestii absolut inofensive pana acuma, eu as avea grija de acum inainte doar. Nu va grabeste nimeni....are toata viata timp sa manace:)


Andreea 11, ce e cu sbs?? n-am fost pe faza.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aaa, stati ca stiu. E sindrouml ala de zguduire a bebelusului.
Nu ma uit la niciun link, mi se face rau.


Lavinia, exact asta m-am gandit eu acu 2 ore:)
Cine deschide la Bucatarie sub asta? betty, Andreea??



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Lavinia, mi se pare super ideea

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Va pup si va zic Noapte buna

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Lavinia, eu tot cu tine spun ca seamana. Ia uite aici.

Andreea11, stiam de sindromul bebelusului scuturat, cred ca e si pe DC un articol.

Andreea (Aniast) o sa ma uit si eu acusica pe schema.

Mai fetelor, poate aveti dreptate si se iepureshte si Stefan al meu. In seara asta iar am avut mare concert, sa vedem la noapte cum va fi.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

luy Stefania e bine, asteapta cu mari emotii ziua de maine :) O botezam!

Sabina, inteleg ca a fost cu succes morcovelu', bravos!

Ana, condoleante!

Si pentru ca maine este 8 martie,
La multi ani mamici dragi! O primavara calda si frumoasa!



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Hai ca am mai intrat si eu un pic. Bebe e spalat, hranit, culcat asa ca mai am putintel timp sa vorbesc cu voi.Am citit ce ati mai scris si voi raspunde in functie de ce-mi aduc aminte.
Diwana, diversificarea am inceput-o de o luna si o saptamana.
Lavinia, mi se pare interesanta propunerea ta. Cred ca ar fi bine pentru toata lumea , daca fiecare ar posta retete.
Greyeras , imi pare rau pentru frumusetea aia mica ,ca are probleme cu stomacelul. Probabil nu i-a priit ceva. Incerca sa ii dai pliculete de Biotics sunt f bune si de asemenea trebuie hidratata. Oricum cred ca ar fi bine sa mergi cu ea la dr. Multa sanatate dulcetei tale sa se faca bine repede, repede.
Gata fug la somnic.
nOpate buna!
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Greyeras, ce face micuta? poti sa-i dai smecta, sa stii.
Andruzza, succes in sensul ca nu a plans, dar nu stiu ca i-a placut, ca ce-a ramas a vrut sofia si dupa prima lingurita a zis hotarata:
BLEaAAAH.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput