FIV 167

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Mihaele ET nu doare absolut deloc, nu simti aproape nimic,
Utrogestanul mie nu mi-a dat nici o reactie, de nici un fel. Stiu ca poate apare somnolenta dar doar daca ii inghiti. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Fetelor, sa va tin la curent !

Am repetat bhcg-ul si a iesit negativ. Pentru un rezultat de necontestat, azi dimineata au venit si rusii...

Am vorbit cu dr Bucur si a ramas sa ma duc la monitorizare luna asta in zilele 11-13, pentru endometru. Daca voi avea un endometru senzational, nemaivazut si nemaiantalnit si, eventual, va fi si vreun folicul pe-acolo, imi voi dezgheta puisorii si voi face ET luna asta.

Daca nu voi avea un endometru corespunzator, voi primi un tratament care sa il pregateasca pt ET CM urmator.

Acum singurul lucru care ma preocupa este sa supravietuiasca suficienti embrioni ( din cei 5 ) la decongelare...

Uff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Goggy, imi pare rau ca nu a fost sa fie acum si mult succes la ET. Referitor la intrebarea de ce ti s-au transferat doar doi embrioni in conditiile in care aveai sapte, poate ca o explicatie este faptul ca cei doi erau de foarte buna calitate, tip A, deci aveau sanse maxime sa nideze. Oricum, dupa stiinta mea, medicul si biologul ar fi trebuit sa consulte cuplul - pe tine si pe sot - in legaura cu nr. de embrioni transferati, echipa medicala face sugestii, dar voi decideti.
Dar ce a fost, a fost, concentreaza-te pe viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Iubitele mele luminatima dumincica fac Et mai a-mi pun utrogestanu duminica inainte de Et cerd ca am sa fac Et pe la 8-8:30 ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

verga inca nu stiu dozele,le voi afla sper pe 17 martie ( zi 14 de cm) cand voi face si eco.Bafta multa!
Luca multa bafta in continuare.Nu iti da si menopur sau vreun medicamnet asemanator care sa contina LH?Intreb asta penru ca vad ca ai lh mic.FSH-ul e bun asa ca spor la treaba ,sa vii cu rezultatele cele mai bune!
goggy imi place ca esti ambitioasa foc!Bafta maxima pe data urmatoare,daca te uiti pe lista de pe prima pagina vei vedea ca sunt fete cu reusite cu embrioni criogenati,deci...se poate!!

Fetelor pentru ca maine e ziua de 8 MARTIE, zi speciala pentru noi toate va doresc tuturor doamnelor si domnisoarelor

LA MULTI ANI!!!
sa fiti fericite,iubite si... distractie placuta!!!!!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Mihaele eu mi l-am pus dimineata si l-am inghitit dupamiaza.( mi-au spus sa vin la 8 la spital dar am facut ET pe la ora 15 ) Esti sigura ca faci ET la 8-8.30? Unde il faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

KoraPop m-am uitat deja pe prima pagina
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mihaela, poti sa-l pui ca oricum ti se va face "toaleta" inainte de a se face transferul.
Goggy, iti tin pumnii ca printre cei 5 embrionasi sa fie puiuti mult visati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

quote:
Originally posted by KoraPop
Luca multa bafta in continuare.Nu iti da si menopur sau vreun medicamnet asemanator care sa contina LH?Intreb asta penru ca vad ca ai lh mic.FSH-ul e bun asa ca spor la treaba ,sa vii cu rezultatele cele mai bune!



Multumesc de urari, Kora, asemenea si tie. Sa stii ca fix la acel 1,5 am avut marea dilema daca nu cumva e 6,5!:) Am cautat acum pe net, iar 6,5 ar fi ok, tind sa cred ca asta este valoarea reala, deformata de un scris de doctor. Cred ca am descifrat eu gresit, o sa cer luni sa se caute in buletinul de analize tiparit. Mersi ca mi-ai citit in bobi, in stele si in analize. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Maria215ro ba da, tot in ziua 21 am inceput diphe. dar in loc sa imi vina cm-ul in ziua 28 - 29 ma mai intarziat cateva zile si asa am mai "bagat" cateva injectii in plus!
Kora pai de ce nu m-ai tras de maneca? Am iesit asa de incantata de la Cocei incat ...!
Iana_mari!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput