Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Nu am sa ocolesc subiectul zilei, olita, care incinge atatea spirite zilele astea. Parerea mea este ca e excelent ca subiectul incita atata interes si asta din doua motive: 1. pune pe ganduri pe multe dintre noi care poate nu ne-am dat seama ca este o etapa importanta in dezvoltarea copilului si ca trebuie tratata cu multa atentie; 2. pe langa informarea directa si propria judecata, experientele si opiniile altor mamici pot constitui un foarte bun al treilea factor in luarea unei decizii referitoare la acest subiect. Asa ca eu cred ca e bine sa ne ascultam una pe alta si sa ne respectam reciproc parerile.

In privinta deciziei mele pot sa va spun doar atat: eu mai cantaresc inca argumentele pro si contra utilizarii timpurii a olitei si caut cu interes lucrari care sa contina subiectul. Asa ca daca Anya ne poate spune care sunt cartile despre care vorbeste Diana as fi recunoscatoare.

Cu respect pentru toate partile implicate in "conflict" .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Va rog sa nu ma bateti ca am trecut pe pagina 21 ! Uitati, ma pedepsesc sigura: .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Exista un conflict??

Parerile diferite (nici macar n-am constatat pareri opuse) nu cred ca pot consitui un conflict . Gresesc?

Cine isi face mila si de noi si ne schimba capitolul?




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Vivela
Cine isi face mila si de noi si ne schimba capitolul?



Eu nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata

nu stiu de ce va faceti atatea probleme in legatura cu olita ... oricum copiii nostri sunt prea mici acum pentru olita, aveti timp sa va faceti probleme pe la 2-3 ani nu acum, acum lasati-i sa se dezvolte in ritmul lor, nu incercati sa faceti din ei niste copii precoce care la un an (cel tarziu) nu mai folosesc scutece ... lasati timpul sa le rezolve pe toate, ca asa e mai bine

hai ca va las, am programare la cosmetica ... o zi frumoasa

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by liadorian

... si sa nu uit: sa nu care cumva sa va luati de cercetare, ca ati incurcat-o cu mine! D. cerceteaza si aduce bani acasa din chestia asta!.

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra





Si daca va luati de cercetare, va luati si de mine personal .

valen, eu am citit pe net pareri pro si contra. Daca dai o cautare pe google "elimination communcation" o sa gasesti mai multe articole care iti explica avantajele renuntarii la scutece. Pe mine nu m-au convins 100% (drept pentru care folosesc cu succes scutecele, desi articolele le-am citit inca dinainte sa nasc), dar articolele merita citite, macar si ca parere alternativa.
Uite aici un articol, luat aproape la intamplare (sunt multe)
http://parenting.ivillage.com/tp/tppotty/0,,48lq,00.html




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by liadorian

quote:
Originally posted by Vivela
Cine isi face mila si de noi si ne schimba capitolul?



Eu nu!

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra




Daca nu se inghesuie nimeni si daca aveti putintica rabdare cu mine, incerc eu sa schimb capitolul. N-am mai facut-o, asa ca va rog sa-mi acordati circumstante atenuante .



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulaug2007 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by CarlaV

Fetelor, voi stiti ce minunat este Matei sl Fiannei? M-am indragostit pe loc. Are niste ochisori albastri superbi si ochelari de soare smecheri si sta perfect in picioruse. Iar cand pune buzita de plans iti vine sa-l papi tot. Pana azi n-am crezut ca poate fi atat de dragalas un baietel, gata, vreau si eu unul !
Saby este destul de interesata sa socializeze cu un baietel atat de frumos, dar nu indraznesete sa o supere pe Alma .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"




Aha! Pe Laurentiu l-a uitat, nu? Bineeeeeee

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput