*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

numeioana, felicitari pentru nasterea micutului david care e un dragut si un simpatic!

alina, nu mai fi modesta si nu mai da "vina" pe dani pt cat de bine arati. esti frumoasa, esti radioasa, esti senina, esti fericita. fotografiile sunt superbe, se vede cat de frumos si special a fost momentul, felicitari din toata inima!



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, ce frumoasa e bbibi! si ce ochisori expresivi are! cred ca esti tare mandra!

miki-finland, sunt sigura ca saara aude foarte bine si ca e dezvoltata cum trebuie, conform propriului ei ritm. daca nu reactioneaza la anumite chestii nu inseamna neaparat ca ceva e in neregula la ea. o fi fata mai absenta, mai pierduta in gandurile ei. :-) hai, nu iti face griji, o sa vezi ca, de la o zi la alta, o sa se schimbe lcururile. si o sa ajungi sa te oftici cand o vezi tresarind cu tot corpul si dand din manute la cel mai mic zgomot produs in jur.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Eu intru de doua - trei ori pe zi si va citesc cu sufletul la gura si va "devorez" pozele noi! Dar nu mai postez asa de des ca ... Nu se intampla nimic special. Doar micile drame de zi cu zi de care mi-e lehamite sa mai amintesc... Si marea iubire care sporeste minut cu minut... Imi ador baietelul, asa rau cum e el. Intrebari... Nu prea mai am, lucrurile par sa isi dea singure raspunsul in timp... Oricum, va pup si sa fie bine pentru toata lumea!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Ahaaaaaa , deci e buna treaba cu baby language , eu am constatat ca Matei nu suge destul cateodata , mai ales noaptea cand imi adoarme la san . Se trezeste si cere din nou , bineanteles ! Am mai aflat ca-l deranjeaza foarte tare scutecul , il strange si il irita intre picioare , cred ca trebuie sa trec la nr.3 , alta solutie nu vad . Din fericire cred ca am scapat de dresaj , sunt deja trei nopti cand doarme in patutul lui - bine , cu mine in camera . Maraie ce maraie si adoarme sau se mai uita pe pereti cateva minutele .

Mi-am facut ieri stoc de homeopatice : picaturi pentru efectele neplacute ale vaccinului , pentru raceala , tuse , nas infundat , colici , dureri de dintisori , agitatie si insomnie . Am luat sa fie de toate .

Fetele care ziceau ceva de "bobitele" rosii de pe frunte : avem si noi , cateodata se mai si exfoliaza . Eu deocamdata n-am dat cu nimic , am incercat cu un ceai de musetel si n-am vazut mare diferenta . Asa ca le-am lasat un boii lor , ca nu-l deranjeaza .

Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

bishule, de ce zici de bebe conrad ca e rau? :-(
sper ca micile drame de zi cu zi sa se reduca, sa se estompeze, sa se...ceva numa' sa va fie voua tot mai bine si mai usor, de la o zi la alta. mie-mi place mult cand postezi, chiar daca nu ai neaparat vesti sau lucruri de povestit. pana la urma, povestea asta cu forumul e si de "keeping in touch", dincolo de cerut sfaturi si impartasit probleme.
bine...eu vorbesc...care am tot luat pauze lungute in ultima vreme...
:-)))

pupam!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Irinouka, pai e rau ... Ca asa sunt toti bebeii in esenta lor... Chiar daca nu isi dau seama si nu o fac cu intentie... Fiinta umana e egoista
Se face ca s-a invatat alintat si plange daca nu ii acord toata atentia mea. Si "imi da voie" sa i-o acord cat il tin in brate. Fiindca e un gentleman.
Mai devreme l-am lasat in pat si ma uitam la el. Era curat, hranit, nu il durea burtica. Si a dat un chiot scurt si inalt ca si cum : "Ia-ma de aici mai repede, n-auzi?!" In fine, stiu ca nu e vina lui, ca cineva mare si prost l-a invatat asa , dar sa faca bine sa se dezobinuiasca la fel de repede!
Am vazut si noi poze noi de Bibilina, tare frumoasa s-a mai facut! Bravo, mai LaLa, din noduletul ala de om, care era toata numai ochisori, ai facut o mandrete de puiutsa! Sa iti traiasca!!! Facusem si eu un filmulet cu Conrad cel trist ieri... Se preconizeaza niste gropite, dar avand in vedere ca el nu zambeste... Nu o sa le vad prea des. Asa, sa revin - am facut un filmulet, cont pe webshots, dar cand sa il pun... I-a luat o ora sa il incarce si la sfarsit cica a fost skipped ca e prea mare E drept, are vreo 250 MB, dar... Dureaza numai 7 minute, credeam ca e mai mic. Oare cum pot sa ii reduc dimensiunile? Sa il convertesc in alt format? Ati mai intampinat problema asta? O sa mai fac azi unul... Mai scurt, de un minut - doua. Poate poate!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

mitsule, a mancat in 12 ore cate 5 minute de 2 ori. ceva, acolo, un fel de seminte sau covrigei...da' pe bune daca n-are dreptate tanti aia!!

iar ingineru' nu stiu ce are, o fi vrand sa faca economie la laptele lui mami.. azi-noapte la 4 jumate dadeam la pompa ca aveam sanii cat casa si deja se pronuntate din nou nodulul... da' macar asa am lapte proaspat in frigider!

a, si va mai recomand sa incercati scutecel de bumbac pus pe fata la adormire! ii tine nasucul cald si ii blocheaza din stimuli, asa se linistesc si animalele salbatice, le pun ceva pe ochi . eu il pun sub el in romb si coltul de deasupra il aduc peste fata lui, ca sa nu fie pericol de alte alea -sufocare de ex. Si cand adoarme peste zi ii place mult, seara cred ca se obisnuieste cu mirosul. Cand se trezeste si-l da jos de pe fata, uneori il gasesc adormit dar cu scutecelul dat la o parte. Pavlov avea si el dreptatea lui. Nasol cu Pavlov e ca nu mai prea adormim fara suzeta. Ma cam tem de excese!

Virgo, eu am trecut de multa vreme la nr. 3 tocmai din cauza de bubite. oricum trec f.f. bine cu eozina (la voi se gaseste, la noi in romanica canci). iar aia cu baby language sa-i dea Dzeu sanatate, ca si-a facut pomana de nervii nostri si nu m-a mai lasat sa ma chinui la intelegere -singurul sunet pe care il recunosteam fara gres erau crampele, restul se pierdeau in tipete amorfe...

sa traiasca traducerile de caitate din bebeluseza in limbaj coerent!

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Mitsule, se pare ca esti singura care ne bagi in seama asa ca vin si eu la tine cu o intrebare: bb Tudor are tenul grishat...ii apar bubite mici initial rosii care apoi raman ca niste brobonele cat varful de ac. Dr a zis sa-l curat doar cu ser fiziologic dar eu nu vad ca ar conta. Bebe C a avut asta?

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



mie mi-a dat doc locoid , contine cortizon , si nu am gasit in tot orasul unguent ,am sunat si mi-a zis sa iau fluocinolon , vad ca iau trecut

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

roli, irinouka.....multumesc

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by Ereena

roli, irinouka.....multumesc

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ









pt putin, sper sa gasesti ce iti place. modelul meu e highlander, cel la 6 milioane.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput