Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anasol trebuie sa citesti capitolul trecut sa intelegi despre ce e vb Ce ai facut atatea ore? Ai fost pe undeva? Eu am nascut la 36 sapt. si eram sigura ca nu prind revelionul gravi( aveam termin pe 20 ian ) Ma apasa rau de tot jos, exact cum spui tu, mergeam greu si se uita toata lumea la mine Sper sa o mai duci pana pe la 38 sapt
Giova incet, incet....o sa faca si numai la olita dar cu rabdare se trece marea Socra-miu spunea sa.l invat pe Angelo sa faca din picioare la olita, nu am vrut exact din cauza asta: sa nu refuze statul in fundulet.

cred ca ati inteles ce am vrut sa spun cu " sfanta " Asa santem mamele in fatza copiilor desi la drept vorbind.....chiar sant printre cele mai corecte persoane si nu e cazul sa fiu modesta

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki am inteles ce ai vrut sa spui.
Lasa ca va sta si marco pe olitza, eu ma bucur ca face mai bine din picioare si merge singur la wc. ceea ce la olita nu mergea. doar daca se ia cu joaca, eu cu treaba si uit sa-l pun cand trebuie, face pe el.
sa inteleg ca incepe sa accepte si elefantul nou.....ar fi bine, dragul de el...e totusi cuminte.

mai stau putin pe net, ca am ceva de facut si pe urma la nani.
maine iar am o zi naspa, daca azi am lalait-o pe acasa...maine recuperez cu drag si spor.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


pe unde umblati dragelor? ca eu stiu pe unde mi-am tocit tocurile azi si cauciucurile.
mama ce varza e in tara asta...se da o lege si cei de la Min. nu anunta si sucursalele din tara. asa ca habar n-au despre ce e vorba, noroc ca m-am dus eu sa intreb...tot ce-am obtinut a fost un nr. de tel. sa sun la Buc. la Min. Muncii si Familiei. of....of...dulce Romanie!!!

sa va zic ca am vazut masinutza noastra? era un tir mare din Arad cu VW...cred ca de o vedea Clau era in stare sa-l opreasca pe sofer....dar asa...mai asteptam o sapt. pana se face plata si sa mergem in Alba dupa ea.

revin mai tarziu...poate scrieti ceva pana atunci. acum am si eu o groaza de treaba.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Giova eu mi.am pus ambitia sa astept, sa vad care scrie prima De unde stii ca era masina voastra? Era tir cu mai multe masini?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da maraki era tir cu o groaza de masini. Stiam ca a ajuns in vama de marti sau miercuri. Iti dai seama ca ne anunta amicul nostru cum ii vine in reprezentanta. Nu cred ca se fac transporturi dintr-astea in mai multe zile pe sapt. de acolo am dedus ....

de ce asteptai sa vezi cine scrie?

doamne ce soare si frumos a fost de dimineata...mi-am luat pantofi in picioare, eram asa de fericita...si uite acum....bate vantul, soare nema...iar nu ies cu piticul in parc?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

SALUTARE TUTUROR !
Am apucat sa ajung si eu 5 min la PC ca al meu terorist mic nu ma lasa, a avut radare sa ii faca papa si sucul si sa adun si cand m-am asezat ma ia de mana si ma cheama la joaca acum am 5 min ca i-am scos borcanelel de plastelina si pana le studiaza...
Giova si eu sunt cam disperata dupa papa dar nu ebine. Aseara mi-am facut piept de pui inabusit cu fasole verde si ardei pus langa el, cu ceva condimente si sos de soya, a iesit o minunatie . Am mancat cam tarziu ca abia pe la 21 ne-am intors din oras ceea ce nu e bine, am slabit 2 kg cred ca se putea si mai bine dar am mancat la ore neregulate, saptamana viitoare si in we o sa incerc sa am grija cu orele de masa. Te cred ca aia astepti masinuta, lasa ca nu mai dureaza mult. E ok 2 conserve din acelea mici cred ca sunt ca cele de la rio de 50 de gr parca, nu?
Mirelus sa te odihnesti si nu te stresa, lasa ca o sa fie bine cu job-ul sotului tau, sanatosi sa fiti.
Anasol pupici si sa scapi si tu cu bine, inca un pupic pentru David.
Revin mai tarziu cand doarme piticul.




Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia da, dintr-alea sunt, chiar de la Rio. Nu cumpar mai mari ca nu le mancam, asa astea mici mai repede trec.
Te inteleg cu nelasatul la comp. Asa face si marco, daca ma vede ca stau la calculator vrea desene si ma impinge de pe scaun. asa ca mai bine ma joc cu el, invatam una alta, iar seara cand vine tati preia el conducerea. Nu de alta, dar nu scapa de gura lui fiu-su.

Imediat merg dupa pitic,asa ma bucur ca e weekend si stam mai mult impreuna toti 3.
pe mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova pai asa cred, multe stau in umbra sa vada cine scrie si asa ajungem pe pagina 2 Am vrut sa vad pana la ce ora ajungem nescrise
Eu nu am treaba cand sant la comp ,stau pe canapea si Angelo ati vazut ca are jucarii pe langa mine, acum are si creioanele colorate cu caietul, vine si imi da sa.i desenez.Plastilina nu am curajul sa.i dau de cand a patit Marco problema, m.a pus naiba si i.am spus lui Giorgos iar acum nu ma lasa sa cumpar
Eu am bantuit pe la alt subiect mai delicat ma duc sa vad Lost ep. 4x04( am tras pana la 4x07 ) si sa mananc Bologneze
Pe mai tarziu

p.s. am vazut ca bate vantul prin dropuri

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Hai sa va scriu si eu cateva randuri........nu pot citi ca lumea, aici in birou, asa ca ca nu pot nici sa va raspund la fiecare in parte.
Miercuri a fost Heinz cu Selin la controlul de 2 ani. Fata mea a ajuns la performanta greutate de 10.750kg, si inaltime.....ceva cu 8 (asta a fost raspunsul lui barbatu-meu). Nu manaca nimic...........si doctorul sa insistam sa-i dam mai mult de mancare. Ieri m-au scos din minti, am gatit de pranz si nimeni nu s-a atins de mancare. David cand a vazut ca nu e de gluma cu mine a mestecat ceva in farfurie, morcovii nu, asta nu, asta nu-mi place........................dar fetele nici nu s-au atins. Ca urmare nu au mai primit nimic pana seara la cina, bine cu exceptia inghetatei care au primit-o in vizita (si care au primit-o fara sa fiu intrebata)
Ca urmare Selin a mancat 3 farfurii de supa cu niste bucari bune de carne de pui la cina, iar ceilalti doi cate o farfurie de supa si o farfurie de macaroane cu carne...........................dar nervii mei unde raman????
Maine plecam la socrii, cel putin plec de acasa.

Weekend placut

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki pai cine citeste din umbra nu va scrie, daca nu a scris pana acum....
Plastilina nici eu nu i-am mai dat. de cand cu vremea asta frumoasa stam mai mult pe-afara, prea putin in casa.
Mira drum bun la socrii. ce haios e sotul tau....sper sa manance Selin mai bine, nu numai cioco si bomboane.

Noi pe-afara, m-a alergat fiu-mio cu moto aia a lui de numa. se uita lumea care statea la semafor la noi si se prapadeau de ras. cred ca as da jos kg foarte repede, daca as trage cateva ture dintr-astea zilnic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput