Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, tocmai ca stiam ca Hipp nu pun nimic artificial, fata de Nestle, dar nu e exclus. Acuma ce sa mai zic, nu mai stii ce e bun. Oricum mie mi se colorau linguritele si de la morcov fiert productie proprie. Alex nu a vazut borcanele si i se colorasera rau tegumentele pe la 7 luni, incat i s-a scos morcovul o vreme. pentru Andrei.

Teodora, hai sa imi traiesti cumatra! Dar mare chef de artag avusesi ieri, ia sa bag eu azi un telefon sa vorbim de chestii mai vesele. Un club ceva?

Daniela, bine ati venit!

Alina
Multa sanatate, fericire, noroc si indeplinirea tuturor dorintelor!


sarbatoritilor de azi sa fiti sanatosi si norocosi!

Prisi, mult succes!

Adimercedes, uite cum face Andrei cand se bucura, in afara de nervozitatea cu arcuire. Sta in cap si se impinge in picioruse si ii sare fundul in sus de zici ca vrea sa se ridice in picioare. azi sper sa am o zi mai buna.

Cecilia, sa treaca durerea de masea.


Voi vorbiti iar de intalneala? Cand sunt eu cu copiii in carantina, cu diverse probleme de rezolvat. Off. Si asa al meu isi ia conced saptamana viitoare cand nu pot eu sa plec.






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

alinkav

MIRUNA de mami laviniN
MARIA-TEODORA de mami bikmaria
ANA-MARIA de mami magdaz
MARIA-DIANA de mami oanacris
ANTONIA-THEODORA de mami loredanaG
RARES-FABIAN de mami alina m
TUDOR-PARASCHIV de mami melaniatud



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la multi ani Alina! iti doresc fericire si santate si muuult noroc. Sa fii iubita!

Adi, imi place scaunul ala:D eu visez la un tripp trapp pt gheo. De fapt, l-0am inscris la un concurs pt asta:)), dar nu e concurs de frumusete( astea mi se par oribile la bebelusi, iertare fetelor) ci mai degraba concurs de fotografie.
http://www.stokke.com/ttseason/default.asp?la=EN
daca aveti un pic rabdare o sa vedeti toate pozele acolo, ei le pun mici si in sistemul ala ca sa nu se fure si sa nu poata fi salvate.
cat despre sare, eu am zis ca nu o sa-i pun in mancare, doar ca unii bebelusi, exact asacum credeai ca nu se intampla, mananca cu sare ce n-ar manca fara sare....
eu am patit asta cu Sofia la ou. Ea pana la un an si 2 luni cand am putut sa-i dau ou moale cu un picut de de sare, nu a vrut sa-l vara, daca ii simtea gustul in mancare scuipa totul.Insa am preferat sa nu pun sare decat sa-i dau oul



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Melaniatud f frumoase frizurile

Diwana multa sanatate lui Rares....auzi poate Sabina are dreptate....eu am mai scris la un moment dat ca Mario tusea sec....de fapt parca isi dregea vocea si avea cam 10 episoade de genul asta pe zi, timp de mai mult de o saptamana si cand l-am dus la doctor nu se vedea nimic. Initial am crezut ca isi provoaca el tusea asta, dar pe de alta parte aparea doar cand era intins pe spate si in plus l-am auzit si in somn. Mie mi-au pus un diagnostic de tuse iritativa si cred ca a fost pus din burta diagnosticul, dar macar tratamentul l-a ajutat. Adica Aerius sirop 1.5 ml/zi (mi-au spus sa ii dau 1 saptamana - eu i-am dat 3 zile) si tantum verde 3 puf/zi....in 2 zile nu mai avea nimic, dar am continuat tratamentul pentru inca o zi. Oricum acum o saptamana mi-a inceput din nou cu episodul asta, asa ca am bagat tratamentul si a doua zi nu mai avea nimic....deci sunt clare semne de alergie....
Merci scumpo...si Mario iti multumeste....iar cadoul sotului este intradevar f frumos...dar mi-a dat emotii

Roxana Andrei "suparatul" .

Roxali felicitari pentru mica crestina

Ank83 nici Mario pana la 4 luni si ceva nu a stat cu placere pe burta. Dar de cand se rostogoleste, numai asa ar sta. Poti sa il pui cateva minute pe burtica de cateva ori pe zi, ca sa se obisnuiasca

Annisia foarte, foarte frumoasa rochia...acum depinde de cum arata ea... si daca o avantajeaza modelul asta

Danielle si tu ai avut o rochie de mireasa superba

Myral

Nana, Annisia mai fetelor, sunt morcovi din aia mici "babycarrots" ....nu stiu exact cum se numesc in romana si intradevar au o culoare mult mai puternica si coloreaza....daca gasiti in comert o sa vedeti ca au si un alt gust mult mai parfumat si sunt cu mult mai intens colorati. Oricum eu ii gatesc in casa si la fel...linguritele s-au colorat....deci anyway....morcovul are colorant....si este chiar beta carotenul care se foloseste special pentru asta....chiar se administeaza si la cei care sufera de vitiligo....si multe alte afectiuni

Nana vai ce dulce se uita Andrei la tine....

danyelle005 bine ai venit









Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:


danyelle005 , bine-ai venit si scrie mai repede 15 mesaje ca sa apara in timp real.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

la multi ani Alina! iti doresc fericire si santate si muuult noroc. Sa fii iubita!

Adi, imi place scaunul ala:D eu visez la un tripp trapp pt gheo. De fapt, l-0am inscris la un concurs pt asta:)), dar nu e concurs de frumusete( astea mi se par oribile la bebelusi, iertare fetelor) ci mai degraba concurs de fotografie.
http://www.stokke.com/ttseason/default.asp?la=EN
daca aveti un pic rabdare o sa vedeti toate pozele acolo, ei le pun mici si in sistemul ala ca sa nu se fure si sa nu poata fi salvate.
cat despre sare, eu am zis ca nu o sa-i pun in mancare, doar ca unii bebelusi, exact asacum credeai ca nu se intampla, mananca cu sare ce n-ar manca fara sare....
eu am patit asta cu Sofia la ou. Ea pana la un an si 2 luni cand am putut sa-i dau ou moale cu un picut de de sare, nu a vrut sa-l vara, daca ii simtea gustul in mancare scuipa totul.Insa am preferat sa nu pun sare decat sa-i dau oul



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina daca te referi la concursul de la babyexpo....nu este de frumusete.
Uite aici cum se desmneaza premiile: Art.5.5 - Criteriile de alegere a castigatorilor sunt : talentul fotografic al parintilor si calitatea pozei.



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Neata si de la noi fetelor. Bine suntem trezite de pe la 7, am reusit sa mai atimpim o jum de ora, dar la 8 s-a trezit plangand, nu vroia tztzi. Saracuta plangea din cauza nasucului, era prea infundata. Am trecut la batistuta si a adormit la loc. Azi noapte i-am curatat nasucul cu para aia speciala pt ca mi-e era asa sa bag aspiratorul.
Ieri am avut o zi ingrozitoare si cel mai tare ma doare ca a luat si fata raceala de la noi. De dimineata ia fost foarte rau sotului, iar seara din cauza oboselii si a racelii am avut o grava depresie care s-a lasat cu plansete, ma smteam foarte, foarte rau. Tati nu m-a mia lasat sa fac nimic si ia facut el baita fetii si i-a dat sa manance, iar mie mi-a umplut cada cu apa si am stat pana s-a racit apa. A fost bine pt ca mi-am revenit cat de cat. Inainte sa fac baia fierbinte tremuram toata, aveam niste frisoane cumplite ca al meu imi spunea ca este cald in casa si eu tremuram incontrolabil. N-am mai fost atat de racita de foarte mult timp. Si apoi ca sa puna capac la toate am stat si vreo jum de ora pe wc (scuzati expresia).
Azima simt mult mai bine, dar vad ca fata respira mai greu ca ieri.
Am citit doar ultimele postari si am vazut ceva legat de lingurite care s-au colorat, vreau sa va zic ca eu i-am gatit totul in casa si s-a colorat lingurita, asa ca nimic nu e sigur.

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sabina foarte frumoasa poza pe care ai ales-o pentru concurs

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Eu azi noapte nu am dormit aproape deloc. Mario s-a trezit de multe ori....ba cu chef de joaca (chiote si vorbit la greu) ba cu chef de papa. Si in plus vad ca vrea sa fie iubit. Cand il i-au in pat noi se lipeste de mine...imi dau lacrimile doar cand ma gandesc...e un sentiment fantastic sa iti simti puiul ghemuit langa tine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata.

Cecilia sa treaca durerea.merci de .e ft ft buna.
Sim, Teo, ma bucur ca v-ati intors.
Da, Roxana, intr-adevar ne putem lua de mana.
Am avut 2 zile cumplite.Of Doamne cat s-a mai chinuit bietul copil.
Imi era asa mila de el si nu puteam sa fac nimic.

I-am dat nurofen, l-am dat cu Dentinox (apa de ploaie dupa mine) si tot urla.
Aseara mi-a facut o criza - mai a plans de s-a inrosit tot.
Mai bine de o jumatate de ora a urlat si orice i-as fi facut nu il ajuta sa se calmeze.

In dimineata asta, surporiza, dintisorul buclucas a iesit.Of da` mult l-a mai chinuit.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput