Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ufffffffffff as mai naste odata numai sa scap de durerea de masea. Am luat 2 nurofen si tot nu trece.............a fost tati si mi-a cumparat, pe prospect scrie ca nu e recomandat in perioada alaptarii....oricum la cata palinca a vazut maseaua mea in noaptea asta, cred ca, Cristi s-ar imbaat daca ar papa tatzi, asa ca mititelul o sa bea lapte praf...macar prima masa, credeti ca e suficient?????(nu am baut palinca, am pus-o doar pe masea, dar oricum miros ca un betivan)

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Si daca tot sunt singura pe aici, ma gandeam sa va pregatesc cafeluta si ceiut sau laptic pt cine nu bea cafea, o feliuta de paine prajita cu unt si cascaval(nu mai mult ca trebuie sa slabiti), ca sa nu beti cafeaua pe stomacul gol.....sa aveti pofta.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani!

pentru cele6 lunite
Maria Teodora
Miruna
Ana Maria
Rares Fabian
pentru 5 lunite
Maria Diana
Antonia Theodora
Tudor Praschiv
sa creste mari, sanatosi si norocosi

si nu pot sa uit o mamica

Alinkav

Sa fi sanatoasa, fericita si iubita, sa ai parte numai de bucurii

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Nana, tare faina poza cu bub. Consider ca poza aia prinde esenta relatiei dintre voi: e fantastic cu cata dragoste se uita la tine. Si tu la el!!!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Danyelle005, bun venit la noi . Asa cum deja ti-a zis una din fete, scrie repede 10 mesaje, ca esti moderata, sa te putem vedea si noi in timp real. Si lauda-te si tu cu minunea ta putin , ca vrem sa vedem si noi.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Si daca tot sunt singura pe aici, ma gandeam sa va pregatesc cafeluta si ceiut sau laptic pt cine nu bea cafea, o feliuta de paine prajita cu unt si cascaval(nu mai mult ca trebuie sa slabiti), ca sa nu beti cafeaua pe stomacul gol.....sa aveti pofta.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)



Multumim,insa noi ne pregatim de prnz deja
Sper sa iti treaca durerea pacatoasa.Incearca cu comprese de alcool.Se spune ca ar ajuta


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, cochetelor, am uitat sa va zic ca am fost sambata sa cautam "high chair", adica scaun pt papa, ca incepem si noi in curand marea diversificare. Vrem sa luam scaunul mai repede sa aiba timp sa stea de cateva ori in el, sa se obisnuiasca cu el, cu bolurile, cu linguritele etc.

Si mie mi-a cazut in sarcina sa rasfoiesc cataloagele si sa gasesc cateva optiuni. www.babiesgalore.com.au/view_product_new.php?productid=2586&returnUrl2=%2Fshow_product_search.php%3Fsearchtype%3Dcategory%26categoryid%3D41" target="_blank">Asta mi-a placut tare mult . Dar cred ca ramanem pana la urma la www.chicco.com/scheda_prodotto.asp?menu=on&art=06.063803.770.000&idFascia=22&idSezione=40" target="_blank">asta, adica e modelul asta, dar cam altele culorile - Picio, si la asta suntem pe o felie. Am vazut ca tot Polly i-ati luat si lui Michael...

Deci, cred ca mergem sambata sa il cumparam si ne pregatim incet. vreau sa incepem inainte de vaccinul de 6 luni, dar mai intru eu la raport, ca acum nu ma lasa copilu' sa scriu... .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by diwana

Vai de mine, era sa-mi scape ca-i ziua celei pe care o vreau de cuscra.

La multi ani draga Alina, sa ti se implineasca toate dorintele (vezi poate poti sa-l strecori si pe Rares printre ele )

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)



Deja au inceput sa mi se implineasca!!
Numai la gandul ca v-ati gandit la noi asa repede, ne face fericiti!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. Iar ati scris mult? Eeee, imi lipseste schimbul 3 dar nu mai rezist.

Dar s-au trezit puii. Revin.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Neatza!

La multi ani, Alina!

Sa va uitati pe mailul comun ca va trimit niste muzica din Superbebe.

Fetelor (Ana, Gabitz, Marta) cand mai puneti de o intalnire in moghioros ma anuntati si pe mine? ca m-as incumeta sa vin si eu.

Va



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput