Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Simona, eu am incercat sa ii dau Izvorul Alb, dar nu o mai fierb. Ca serveste forte putin si rar, e partea a doua. Din cate stiu eu, asta e una din cele 2 ape plate recomandate bebelusilor. A doua nu stiu care e, noi oricum tot de asta bem.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Mad, a facut 39 cu 7 duminica, cu frisoane. Am sunat la Medicover la linia de urgenta, dar in we vine dr acasa. Inca nu stiu de la ce e, azi dupa-amiaza nu i-am mai dat antitermic, astept sa vad daca mai face sau ba.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



Inca o data sanatate. Sper sa-i treaca micutului.
Apropo, de bolnaviori, oare s-au facut bine bebeka si rebeca? ca erau racite si nu au mai spus nimic.

Papanash, si tu in silentio?

Si bv am inteles ca apa plata nu se fierbe, pentru ca s-ar concentra prea tare mineralele.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatino, m-ai spart. Esti de belea!!! N-au frate internet, dar cum vroiai sa ma laud ca am laptop???


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

EU cand am descoperit forumul DC am crezut ca l-am luat pe Dumnezeu de picioare si nca mai cred asta. Pentru noi, cele plecate prin alte parti decat acasa, conteaza enorm sa ai cu cine impartasi momente importante pentru tine, sa primesti un sfat atunci cand ai mare nevoie de el, sa stii ca oameni cu suflet se gandesc la tine in momente grele, si as putea adauga multe.
Chiar si atunci cand imi era enorm de greu si Andrei era f bolnavior, daca aveam 2 minute libere in care sa vreau sa uit de ce mi se intampla, dadeam un clic si intram sa vad ce faceti. Anumite persoane de aici pot confirma ca le-am trimis Pm-uri si le-am povestit prin ce trecem, dovada ca citeam si vedeam ca va intrebati atunci ce facem.
Nu mai are sens cine a declansat discutia si de ce, cine este de vina si cine nu, IMPORTANT este sa se termine si sa vorbim despre bebelusii nostrii minunati.

Mi-e dor de atmosfera care era. Da, mi-e dor. De Slippers mi-e dor tare, de Marunzika,Irina_c, Andreeaiosif, Piccaflor, Amar, Pinacolada,Madaele07, Andreea11,Crishtina, Bebeka, Terapin,Missy, urmychance,rodicamaries,cristina85sss, tzuc, moldoveanca,mada28, Celia,mami25_7,Carmenita,Alinush_25,valentina_22,kriss79, roxali, bee.
Unde ati disparut? Haideti cu noutati despre voi si bebelasii dragalasii.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!

Intii de toate tuturor papanasilior si dulcetelelor care au implinit lunitele in ultimele zile. si mamicilor aniversate zilel acestea. Sanatate bb-lusilor raciti!
Felicitari iepurasilor!!!

Abia am sosit de la medic. Am facut ecografia transfontanelara si se pare ca, cantitatea de lichid e in cantitate normala, nici o problema la ventriculi. Medicul radiolog nu e specializat in trabsfontanelare dar e experimientat si corealat cu lipsa simptomelor cred ca diagnosticul e corect. Sper ca PC-ul sa se stabilizeze pe percentila de 95% si sa nu mai aiba o creastere atit de brusc.
M-am mai linistit un pic. Papusa mea de portelan e bine!!!
Multumesc inca odata pentru sustinere.

Ank86 ma bucur ca Raoul e si el bine. Pupici roz de la Daria.

Piciulika, am vazut pozele din luna a5-a si a6-a. Michael e foarte chipes atit in costum de marinar cit si in corai.
Uimitor tortul!!! Daca o sa am un finut sau finuta imi propun sa fac si eu un tort in forma de carucior.
Multumesc pentru aprecierea referitor la par.

Roxana multumesc. Abia astept sa fie toate suvitele blonde. Asa in 2 culori imi e tare greu sa ma imbrac cu hainele favorite. Am inceput sa port numai bejuri, auriu si rosu. Paltonasele cu model,basically anything with pattern sunt de evitat.
Sanatate lui Andrei si Alexandrei!!!

Melaniatud, foarte frumoase frizurile. Cred ca ai firul foarte gros si puternic. Cind am locuit in Japonia mi-am dorit mereu sa fi fost mai tinara si sa fi avut un par bun pentru frezele gen manga.
Am vazut multe poze cu bb-lushi foarte dulci si frumosi. Daria va pupa roz pe toti!!!


Vreau sa va marturisesc ca eu nu inteleg nimic din disputa de pe forum. Desi ma straduiesc sa citesc toate capitolele restante se pare ca tot pe sarite o fac. Poate e mai bine asa.







www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mai Annisia, tocmai pt ca o stiai sincera, nu ti-a trecut prin gand ca nu a avut net intr-adevar?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma apuc de capitol nou.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si eu sunt de acord cu Nana, chiar daca de mine nu ii este dor... Haideti fetelor sa dam "delete" la episodul asta. Am incercat si eu sa-mi sterg pamfletul lui peste prajit, dar nu am putut. Cred ca vor sa-l tipareasca la gazeta de perete....
Hai sa uitam de treaba asta urata ca eu una am obosit. E clar ca nu se poate ca absolut toate sa fim pe acelasi calapod, dar putem evita astfel de discutii. Putem ignora sau numara pana la 10 atunci cand nu ne onvine ceva. Eu asta am sa incerc sa fac... Sper sa-mi si reuseasca sau macar sa fiu ajutata sa-mi reuseasca...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Sim, multumesc pt raspuns! Izvorul alb o sa iau, aia imi place si mie, desi, din economie, mai luam Zizin la 5 l. Sanatate piciului!

Alehiam, multumesc, bine ca mi-ai zis, ca eu ceai ii faceam cu apa plata fiarta, norocul meu ca nu l-a si baut.

Nana, Urmy zicea ca are de invatat, de aceea lipseste o perioada.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Dupa ce va racoriti, sunteti TOATE invitate la un nou inceput aici!

Mergi la inceput