Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

E ziua mamei floricelelor? Noah...atunci sa-i tragen Deliei o uratura-muratura: sa fii sanatoasa si iubita si vesela!


Tania, azi de dimineata ghici la cine ma gandeam???? Ma bucur mult ca Stefan s-a acomodat bine la gradi! Si noi mergem din septembrie. Am maaari emotii.Saru mana de aprecieri. Chiar ca-s happy: in afara de un 7 accidental si din vina profului - nu a venit la niciun curs, a dat pe mail un material pur teoretic si a venit la examen si a dat numai chestii practice!!!, am numai 10!!!!




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI DELIA!! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de floricelele tale si de toti cei dragi tie!!! Sa dea Domnu sa vi se intample numai lucruri frumoase!!!

Tania, ma bucur ca vii cu vesti bune despre prima saptamana a lui Che la gradi!! Suna tare bine! Si eu as da-o pe Daria la o gradinita in germana, dar unde sa gasesc eu asa ceva in Buzau!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

La multi ani fericiti si imbelsugati doamnei cu doua fete, adica Ripley, sa traiasca sa infloreasca ca un fir de trandafir..
Tania pupicei. In mod evident singurul lucru remarcata la imbarcamintea finului meu, si anume caciula, nu era marca Bufi, ci no name cumparatan cu 10 rin de la un magazin oarecare. cei de la Bufi aveau asortata la costumatieo spaca de satin absolut odioasa, zici ca era Suca saracul copil, asa ca am renuntat la ea. Bahmutanca avea aseara la Acasa ceva haine de la Bufi pentru fi-su, le arata la televizor. Erau pentru botez parca....Asa ca s vedeti ca nu sunt singura proasta care cumpara de la Bufi...acum imi dau seama ca aceasta asemanare intre mine si Bahmu' nu e prea onoranta pentru mine......
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mihaelutat, esti criminala cu Bufi asta !!!! Oricum, finutul pune in valoare fff bine "mirificele" hainute!!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

la muuuuuuuuuuuulti ani, ripley .

noki, cazarea la barcelona nu-i asa de scumpa, cu exceptia centrului . oricum mijloacele de transport sunt ok, circula bine. noi am evitat sa stam in centru, ca-i fff aglomerat si zgomotos.
noi am stat la 3* hotel nou in zona noua a orasului cu 60 de euro pe noapte (fara md, ca preferam sa mergem la barulete sa ne bem cafeaua, croissantul, suculetul si sandwichul). aveam in fata hotelului statia de autobuz si la 100 de m statia de tramvai. metroul era la 10 min de mers pe jos mersul gravidei lenese.
mancarea e ieftina mai ales la pranz, cand exista meniuri fixe - 2 feluri de mancare, painea, 1 bautura, un desert si/sau cafea (depinde) de la 7 eur pana pe la 10.
pluuuuuuuuuuuus "all you can eat" - care, ma rog, nu-ti transmite mimic din cultura locala, dar are chestii fff proaspete - salate&co.
tre sa plec,
va mai spun alta data despre barcelona


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

multi ani, multi ani, delia!
am vizualizat si eu pozele voastre, frumoasa familie sunteti!

tania, imi pare bine ca te-am ajutat in luarea unei decizii, din pacate prea putine ti-am zis in scurtul raspuns pe e-mail, dar pot sa te asigur ca ai facut bine... parerea mea!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

neata

LMA ripley!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

La multi ani, Ripley! Sa fii sanatoasa si sa-ti fie viata tot mai frumoasa!

Tania, bravo pentru gradinita! Apropos de hranitul copiilor, Bogdan o hraneste pe Stefania!!! Daca ati vedea ce figura importanta areeee.

Si cu asta, basta pe ziua de azi. Sunt varza de oboseala, dorm maxim 4 ore pe noapte de mult prea multe luni de zile. Si trebuie sa ma concentrez la treaba de la serviciu.


Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

asa... sa continuam cu barcelona - v-am spus ca la mine-n top e pe locul 1.
tot despre restaurante - sunt de evitat cele din centru - mancare nu asa proaspata/ servire nasoala in general/ scoruri cam duble / fff aglomerat. bine, am mancat super si in centru, mai ales la pranz. centru-laturalnic, ca sa zic asa. nu as recomanda niciun restaurant de pe rambla (n-am fost la toate, da' impresia generala a fost ca-s de tzepuit turistii).
totusi restaurantele "de cartier" sunt preferatele mele. si in zona noua e ok de mancat - pe nou de la rambla.

lucrul cel mai nasol la barcelona: sunt f putine scari rulante la metrou.in general urci/cobori de-ti vine acru. + pasaje luuuuungi de legatura.

in rest e fff curat (mai putin zona rambla, unde-i plin de ambalaje si hartii, cred ca nu fac astia fata la strans), fara kk de caine (mi-am dat seama de ce nu mi-a placut la paris ).
in zona veche sunt locuri unde mai bine nu te duci noaptea. si sunt destul de aproape de centru. la periferie n-am vazut zone d-astea sordide.

turisti - ffff multi englezi "de we" + japonezi + italieni. pe locul 4 francezi.
nu foarte multi romani (nici turisti, nici lucratori)

mama,mi s-a facut o pofta de mers la barcelona- mai ales ca am parti de care nu le-am vazut - mai ales tibidabo, pe care n-am urcat... uf, sigur merg la anu' ca mi s-a facut un dor

ce varza fara legaturi am scris... deh, amintirile ma chinuiesc
gata, va las si ma duc sa-mi rumeg amarul ...

a... supermagazin de jucarii ... imaginarium. cred ca e unul sui la aeroport. nu are multe jucarii, dar sunt super, nu stii ce sa alegi

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani, Ripley!

Ma bucur ca va place mobila, pozele sunt din timpul amenajarilor, i-am tot schimbat pozitia in camera... Inca n-am montat si ultima aparatoare la pat (mai vine una si pe exterior, cat jumatate din lungime).

Avem si poze cu , in albumul cu 2008-iarna . Ultimele vreo 5 albume sunt noi pe web.

Ar trebui sa-mi termin bagajul, dar n-am nici un chef

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput