Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Pumba , cum mai esti cu durerea la san?

Mai fetelor, am fost azi dimineata sa vad doua crese pentru Rachie, eu una sint oripilata; in prima, nu am putut sta mai mult de 5 minute, era intr-un demisol, foarte deprimant totul.
A doua este misto, eleganta, in incinta unui azil de batrini, au program mai redus, este mai fitzos, este mult mai departe, dar nu-mi prea convine a nu au bucatarie proprie si mancarea le este adusa din alte parti, deci exclus sa aiba si ei o mancarica calda.
Eu una nu inteleg cum este posibil ca o tara atit de mare - ca si intindere- cum este Canada, sa aiba crese/gradinite in incinta bisericilor, ale azilurilor de batrini, etc., sa se stea intr-o incapere unde sa-si desfasoare activitatile, sa si manince, doarma, etc.??? si absolut toate cresele sa foloseasca niste targi ca la spital si puse pe jos , in loc de patuturi??? pai si in Congo daca ma duc, sint convinsa ca voi gasi conditii mai civilizate.
Sint tare mahnita si dezamagita de conditiile de aici. Si trebuie sa ma hotaresc unde o s-o inscriem fiindca altfel ramine pe dinafara si nu stiu ce voi face in toamna cu bebe mic, Rachie care trebuie socializata, firma de tinut, casa de intretinut, etc.




Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Noki, preferintele mele sint:

1- Edward
2- Ryan
3- Michael

George inca nu s-a decis, si dupa cum il stiu eu, o s-o faca in ultimul moment. Intelegerea dintre noi a fost ca primului copil eu ii voi pune primul nume si el al doilea iar la al doilea copil va fi invers. Eu vreau sa stiu ce nume ii pune el ca sa-l "brodesc" cu al meu; adica, nu ar merge Vasilica Edward... iar el habar nu are daca o sa-i puna nume romanesc sau international.

curios este ca si data trecuta si acum am o lista cu vreo zece nume de baietei si doar cu trei nume de fetitze.
si ca sa fiu sigura de sexul copilului mi-am facut programare si la 4 D , asa cum am facut in in cazul lui Rachie. Nu de alta, dar vreau sa zugravim camera in bleo cu verde si sa cumpar totul ptr. baietel

Edit: si asa cum am explicat si cind am nascut-o pe Rachie, nu am nimic impotriva numelor romanesti - pe care le consider frumoase- am ales nume "de-al locului" din considerente pur practice ,
vreau sa fie simplu de pronuntat, scris si nu vreau sa fie luata peste picior ( am o prietena care a avut neinspiratia sa-i puna baietelului numele Dennis si copiii de la scoala il striga " penis". parintii se gandesc chiar sa-i schimbe numele fiindca baiatul sufera cumplit.

in cazul numelor alese de mine ar fi simplu:
Edward - Ed, Edi
Ryan - Ray
Michael - Mike
....desi un prieten canadian mi-a bagat cuiul si mi-a spus ca Ed va fi "head" ( care poate fi interpretabil..) si m-a cam intros pe dos



Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ina, imi plac primele 2.Da' vorba ta, sa vedeti cum "se pupa" cu celalalt. Cu toate ca recunosc ca io mi-as impune preferinta in fata sotului....

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara Cu toate ca recunosc ca io mi-as impune preferinta in fata sotului


Nokisorule, trebuie sa-i dau si lui un drept de vot, acolo, ca a fost o "piesa" importanta in tot procesul.
Oricum, i-am spus ca eu pe copil il voi striga cum imi place

ah, si mi-ar fi placut sa aiba si un nume romanesc , ca sa-i pot serba ziua onomastica, asa cum o facem si noi trei.


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Am revenit...

Ina esti o dulce....si da...azi de ex am stat aproape toata ziua in pat pt ca l-am simtit pe "Dl Cutitar" dand tarcoale pe jos si...m-am cocotat in pat. Sper doar sa mai pot iesi pe usa la momentul cu pricina ca...mancand si stand...nu e de bine.
Despre nume...mie imi place primul mai mult dar si cel de-al doilea. Al treilea...nu prea.
Te poop.

In alta ordine de idei..am facut ceaiul de nucu si ceapa si...lui fi'miu nu i-a placut deloc. A baut o gura...si a inceput:"cih,cih,cih" dupa care a mai baut la insistentele mele cate o gura...dar tot imi spunea ca nu ii place pana cand a refuzat complet. Asa ca...incercam si alte remedii.
Inca mai tuseste putin si sec dar fara alte simptome. Ce ar putea fi? Speram sa nu fie un inceput de viroza sau altceva asemanator!



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ina- multumesc de intrebaremai bine,asa cum zicea si anda ,inclin sa cred ca a fost doar de la lovitura primita.
ziceai -22 grade? eu zic ca vremea tine cu tine,daca era cald frumos si bine ,sigur vroiai sa mergi pe afara, prin curte,sa mai faci una alta....mai asa.stai la caldurica
daca ai un calendar bisericesc, te poti uita ce sarbatori sunt atunci in iunie -iulie si poate iti vine vreo idee.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

dordia-ina- se pare ca baietii vostri ,s-au vorbit,si-au trimis mesaje si v-au consemnat la pat.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Haideti la subiect nou! (in sfarsit)

Mergi la inceput