Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Ultima ora: Maria este internata pe reanimare, asteapta dintr-un moment in altul sa intre in operatia cezariana. I s-au rupt membranele le 5 dimineata, fara contractii, ncii acum nu prea are, asa ca a primit verde pentru cezariana! Ma bucur mult pt ea, ca s-au aranjat asa lucrurile. Nastere usoara, Maria!!!

INA daca cineva merita sa mai fie odata mamica cu burtica, tu esti printre acelea persoane, iti doresc tot binele din lume, sa ai un baietelel sanatos si care iti va aduce implinirea!


Eu am intrat doar pentru aceste postari. Voi lua o pauza de forum, voi mai intra sa citesc si sa va tin la curent cu nasterea Mariei, dar nu-mi mai vine sa scriu nimic despre noi aici. Cine are suflet, va intelege de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Vesti minunate pe-aici.

Ina cand ai scris de "proiect" ai trecut si procentul si atunci am calculat si DPN-ul direct. Stiam ca tii secret pentru ca ne-ai anuntat dinainte ca n-o sa ne zici de la inceput sa nu ne dai multe emotii. Am pus un gand bun pentru tine si o sa te sustinem pana o sa-ti vezi minunea iubita in brate.

Maria, mult curaj si bucurie!

Intrasem sa ma inscriu pentru actiunea umanitara. Vreau sa dau hainute, nu deosebite, dar intelegand ca-s foarte necesare cred ca nu conteaza mult. Deci intrebarea urgenta. Stiti pe cineva care trece prin Reghin (intersectia DN15 cu DN16) in timp util?


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Maria, "extragere" usoara a bebelinei, refacere rapida, mult laptic si fetita papicioasa!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by anda77

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni check
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni check
MIRI: sac haine si jucarii
BUBAMARA: hainute, jucarii, 100 ron
MADUTZA: hainute, jucarii, 100 ron
TANIA_Z: hainute, jucarii - de rezolvat problema logistica sibiu-bucuresti
CORAP: hainute, jucarii, lapte praf
NOKI: hainute, jucarii
MIHAELUTZA: hainute, jucarii, bani
ADDYA: hainutze si jucarii
MEEMS: 40usd
CAMELIA DANIELA: hainute si jucarii - de rezolvat problema logistica
MELKU: hainute si jucarii si ia pachetul cameliei in drum spre/de la buzau
ROXISIALEXIA: hainute si jucarii. o anunta pe Tania cand ajunge masina la Sibiu sa ia pachetul ei.
RIPLEY: jucarii si bani- prin curier
LAVI: jucarii si bani

va rog sa-mi spuneti daca am uitat pe cineva. cine e gata saptamana viitoare sa vin sa ridic?

www.provita.ro


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"


anda, vad ca pe mine m-ai uitat.
eu cam spre sfarsitul saptamanii sper sa fiu gata cu pachetelul.
super frumos tabloul.

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Alexandrina+Anda77, daca nu e prea tarziu, eu merg la Bistrita pe data de 22 martie, saptamana viitoare, deci, si le pot lua eu.

Tania, imi dau seama ca treci printr-o perioada dificila. Ma rog pentru voi si familia voastra frumoasa!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

TANIA unde este spitalul asta BALTAZAR???
ce mai stii de baietel? ca eu credeam ca-i mai pe langa mine - dica BAGDAZAR - dar cred ca-i altul.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Pai bine ai Ina se poate sa imi faci una ca asta dupa un week-end zbuciumat sa ma fai sa imi crape inima.....Nu se poate mai doamna.....Sa dea Dumenzeu sa merga totul ca pe roate, uns si fara probleme. Eu sincer cand ai zis de proiec ma gandeam la adoptie si credeam ca nu vrei sa le zici parintilor tai ca sa nu isi faca spernate pana nu era totul in regula, dar la una ca asta nu m-am gandit.
Tania pupici si sunt aici daca ai nevoie de ceva.
Vecina deci am virusat-o pe Sarah? Mii de scuze si insanatosire grabnica. Ma simt responsabila de boala lui Sarah pentru ca am impresia ca a luat-o de la Titi care are o forma de laringita naspa, in week-end ne-a bagat in sperieti ca a avut cateva crize de tuse cu sufocare, am facut dexametazona injectabi,l aerosoli din 4 in 4 ore, nu am dormit de vineri, doctorii inca o data au tinut sa ma dezamageasca cu o abordare naspa. In sfarsit de azi-noapte parca suntem mai bine. Inca o data mi s-a dovedit ca instinctul meu de mama de copil face cat 10 doctori la un loc, insa inima mea nu pra mai rezista la socuri naspa. Aseara am avut un episod naspa cu fi-miu cand s-a albastrit putin de la tuse dupa care am plans in baie vreo 10 minute ca simteam ca mor incet. Oricum acum zic eu ca suntem spre bine.
Maria nastere usoara.
Anda noi suntem bolnavi, daca vii cu Nic eu zic sa o lasam pe la sfarsitul saptamanii ca nu vrem sa lovim poetul cu un virus pe la corzile vocale. Daca vrei sa vii singura noi suntem consemnati la domiciliu asa ca poti veni cand doreste caprioara. Sanatate si burticii lui Nic.
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neata!


Ina ,am ramas blocata citind mesajele tale ,m-am emotionat enorm ,m-ai facut sa pling ,ma bucur din suflet pentru tine ,sa dea Dumnezeu sa fie totul bine ,sa-ti tii baietelul in brate ,sa uiti toata suferinta pin care ai trecut .
Eu cred ca e normal sa te gandesti ca baietelul tau pierdut se intoarce ,asa este ,se intoarce sa-ti alunge suferinta ,sa fiti o familie fericita.
Ce bine ca ai gasit dr aceea ,e important sa ai incredere deplina in medicul care te supravegheaza ,plus ca-ti inspira mult optimism ,ai sa vezi ca totul o sa fie asa cum trebuie ,o sa nasti fara probleme si o sa ai un bb sanatos !!
Maria ,nastere usoara si bb sanatos !!!
Anda ,cind voi putea fugi de acasa fara Andreas macar 2 ore ,te anunt ,ne intilnim undeva dar tot nu mi-ai raspuns la o intrebare ,cind esti tu libera ,cam in ce interval ne-am putea vedea ???

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ina, ce veste minunata! STiu cum e sa ascunzi vestea si sa astepti sa treaca saptamanile sa poti striga in gura mareMa rog la D-zeu sa va fie bine la amandoi si sa ne imbatam toata lumea cand ai sa nasti!

Maria, tinem pumni!!!!!!!!! Iuhuuuuu, iese o albinuta mica acusica!!

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!!!

Anda sanatate multa lui Nic!!

Tania, sunt alaturi de tine si ma rog sa fie totul bine!
Te asteptam oricand cu bratele deschise!!!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput