Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am vazut panoul si este super, CristinaMH esti o scumpa ca ti-ai facut timp pentru panou
Ce copii mari si frumosi avem, asa i-mi sunt de dragi






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi!

Iacata-ma intoarsa de la coafor, insuviutata pe desesubt si deasupra cu niste reflexe mai deschise.A iesit mumos!

Dordia, dar de ce vrei sa-ti iei pompa acuma? Nu ar trebui sa vezi mai intai daca piticul suge bine sau nu? Io de exemplu nu am avut nevoie, si am alaptat pana la 7 luni si 3 saptamani.iar ce era de mult cateodata executam manual.

Cristina, foarte dragut panoul! Dar am un amendament de om conservator: nu s-ar putea face si pe vechiul format? Ca parca-s cam mici pozele in stupul asta? Nu ma omori, pleeeease!

---
In dupa-amiaza asta ma duc la cursuri, ca de azi reincep scoala si apoi la nenea Cortes sa vedem cum stie el sa dea din picioare.

Sa ma laud cat is de smarta: anul trecum am iesit number one la ASE, REI, ID. Trebuia sa iau bursa, dar normal ca la bafta mea a fost primul an in care nu s-a mai dat.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Super frumos tabloul-panoul. O sa il printez sa incerc sa il fac tablouas.
Vecina deci esti multumita cu noul look? Cat a fost per total?
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Vecina, faliment total: suvite+tuns+coafat+spalat+tratament=
123 ron plus bacsis la spalare(5) si Feliciei inca 15 ron, deci aproape 150 ron. Da' e mumos. Mumai sa stii ca m-am facut, ca daca nu stii, nu se vede diferenta prea tare. Ceea ce e bine.
Ce faci diseara? Ca Adila o culege pe bufnita de la mama in jur de 18 si apoi vine acasa si ies in parc, probabil in jur de 18.30, ca la el calea Pta Victoriei-Lacul Tei trebe musai sa fie pe fane the greatest, deci omor la ora aia, iti dai seama.




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap hotelul vostru e 134 EUR pe noapte acum pe venere.com, adica dublu . Parca atunci ziceai ca ati prin o oferta speciala, ceva.
Practic la acelasi pret cu al meu. Care tot scump mi se pare dar acum asta e.

------
Nati cred ca a prins o viroza: tot din 4 in 4 ore face febra Si ii curge nasul. Silvia are si ea un pic de muci, febra nu.

Maine e ziua une colege de gradi de-a Silviei si probabil o voi trimite doar pe ea cu Virgil.

------
Eu am trecut de socul initial cu moartea tatalui, am trecut si de senzatia de eliberare dupa toata starea aia de extrema tensiune. Asa ca acum parca sunt din ce in ce mai trista si am inceput, de 2 nopti, sa-l visez. Sora-mea e in India, s-a luat cu munca dar si ea zice ca incepe sa-l viseze, uneori sunt vise nasoale si sinistre, alteori chestii de prin spital.... Zice sora-mea ca probabil s-au acumulat multe impresii si acum incepe subconstientul sa le digere, de-asta il tot visam.

Eu ma preocup de organizarea vacantelor, de servici (unde ma bucur ca o sa primesc o responsabilitate destul de mare as zice eu ), de casa si copii, dar din 3 ganduri unul e catre tata: cat a putut sa sufere, cum nu mai e acum si cum i-a ramas casa goala, cum s-au dus planurile si visurile lui... si ceea ce-l preocupa si ce-l entuziasma.. si cum i-au ramas cartile fara stapan si nu stiu zau ce vom face cu ele.

----
Anda hainute nu prea am de dat, eu inca le pastrez, poate ma hotarasc la bb3 ; poate gasesc niste jucarii si as vrea sa dau niste banuti. Peste o saptamana se poate?

In privinta banilor cred ca ar trebui sa-l intrebati pe preotul de acolo ce au nevoie si sa cumparati ce spune el. Lapte praf, de exemplu, poate primesc de la stat cum si bebelusii nostri puteau primi daca cereau mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am si eu o intrebare la voi: cat lapte trebuie sa manance un bebelus de 2 saptamani?
Am o prietena care este in Spania, din motive de sanatate nu alapteaza. Doctorii de acolo i-au spus ca in prima saptamana 60ml si din a doua sa ii dea 90ml. Eu zic ca e prea mult, stiu ca Bia manca la inceput cate 30ml, ea se streseaza ca nu mananca copila, eu zic ca e prea mult...






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cristinamh si Ioana, multumim din suflet pt tablou...sunteti super dragute ca v-ati rupt din timpul si asa prea putin ca sa faceti asta. Miliarde de

Catutza Miruna cand am nascut-o manca 60 de ml de lapte la o masa, si de multe ori mai vroia, asa ca nu cred ca e o regula...depinde de copil...ea la 2 sapt manca deja 70-80 ml de lapte.

Lavi sanatate multa piticloantelor

Noki poze ceva cu noul look nu vede si ochiul nostru?

Mihaleuta am uitat sa-ti zic, vazut poze de la botez, super, super, super

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Seara buna!!

Cristina ,Ioana ,multumim pentru panou ,a iesit tare frumos .
Noki ,sa-ti fie de bine!Baga si tu o poza cu noua infatisare ,sint tare curioasa cum a iesit
Catutza ,al meu a baut 30 ml pina vreo 2 saptamani ,appoi cite 50-60ml pina la 1 luna jumate .



Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Multumim muuult mult de tot pentru tabloul cu scumpicei!!! Doamne, cit imi sint de dragi! Si cit sint de frumosi! Multumim, Cristina si Ioana!

Dar chiar, putem face si in vechiul stil, sa fie pozicile mai maricele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

salutare!

am trecut si eu sa culeg laurii, de fapt sa vad daca v-a placut.
noki, se poate pune si mai mare poza, nu este greu deloc. dar cu cat va fi mai mare, cu atat se va incarca mai greu. am renuntat la vechiul format pentru a putea face panoul printabil. daca te uiti la panoul din contul comun este imens si se vede foarte clar. acum este facul la rezolutie web-72.

am incercat sa-i asez cumva, sunt in spirala, din mijloc, incepand cu cel mai mare. cei mai mici sunt pe margine. a fost placerea mea, asa am reusit sa vad mai toti piticii cat au crescut, si sunt minunati!

imi pare rau ca nu facem si intalnire cu pitici, ar fi tare frumos!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput