Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ne-am intors si noi acasa, am fost in vizita.

Ancuta, va tinem pumnii pt maine. Pe mine m-a pus asistenta sa-i tin genunchii drepti ca sa nu miste piciorusele, in timp ce ea il intepa (i-a facut trei vaccinuri, la 2 luni)... a fost groaznic. Imi venea s-o bat.

Cami, stiu ca povesteai ca si soacra sau socrul tau era racit(a) odata cu tine, de asta am zis raciti. Copiii sunt mai rezistenti ca noi. Mai ales Stefania, ca o alaptezi si-i dai imunitate...
Noi mai stam. Ne gandim sa venim prin august, caci mai inainte s-ar putea sa mergem prin Franta sau Italia, in concediu, inca nu am hotarat. Desi eu incep sa ma gandesc sa-mi vand apartamentul si sa ne luam ceva aici... dar mi-e teama ca nu o sa gasesc ceva de lucru pe masura mea. Romanii au anumite meserii speciale pt ei. In zona asta nu gasesc de lucru ca traducator... eu la firma la care lucrez sunt director administrativ, dar nimeni nu ma angajeaza aici pe acest post. Desi unul din sefii mei e cel mai bogat din acest orasel si are multe firme n-o sa-mi dea niciodata de lucru la el, fiindca interesul lui e sa ma duc acasa, sa lucrez pt el de acolo, sa-l las pe Lucas cu mama sau soacra si sa muncesc pt el. Numai ca eu nu-l pot lasa pe Lucas asa devreme, si in nici un caz cu mama sau cu soacra, caci nu stiu care din ele e mai nebuna... Si apoi, nimeni nu-l poate ingriji mai bine ca mine, mamica lui.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANCUTZA, eu am avut mult cantitativ, dar nu a mai fost dureros si doar 2 zile.

Am scris si eu povestea nasterii, dar nu stiu sa o pun altfel la semnatura, decat cu link-ul dupa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ellis

ANCUTZA, eu am avut mult cantitativ, dar nu a mai fost dureros si doar 2 zile.

Am scris si eu povestea nasterii, dar nu stiu sa o pun altfel la semnatura, decat cu link-ul dupa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356



[url = " http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356
" ] POVESTEA NASTERII [/ url]

Elimina spatiile.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Hellou.. hellou.. ..ne-am intors de la neurolog... suntem ok.. am ras la el ..ne-am bucurat ca ne-a dat jos pantalonii si sosetele..
A zis ca Raul arata ca un copil de 8-9 luni... si ca s-a dezvoltat si craniul odata cu restul corpului.A trecut pe scrisoarea medicala macrocranie.La varsta asta de 4-5 luni ,normal ar trebui ca circumferinta capului sa fie 41... .. Cu statul pe burtica ... problema e ca nu ii place ... si de asta nici nu stie... cand il pun pe burta parca il pun pe ace.. incepe si da din maini ca un avion... parca isi ia zborul.A zis ca nu tuturor copiilor le place pe burtica , dar capul il ridica bine cand il ridic de jos.L-a tras si de manute sa vina in fundulet si aduce capul foarte bine dupa corp. deci... victorie... suntem foarte foarte bine si activi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Bravo Raulito! Felicitari! Mami,te-ai mai linistit?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

merci Miha, sa vad ce am facut.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356
" ]POVESTEA NASTERII[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Hellou.. hellou.. ..ne-am intors de la neurolog... suntem ok.. am ras la el ..ne-am bucurat ca ne-a dat jos pantalonii si sosetele..
A zis ca Raul arata ca un copil de 8-9 luni... si ca s-a dezvoltat si craniul odata cu restul corpului.A trecut pe scrisoarea medicala macrocranie.La varsta asta de 4-5 luni ,normal ar trebui ca circumferinta capului sa fie 41... .. Cu statul pe burtica ... problema e ca nu ii place ... si de asta nici nu stie... cand il pun pe burta parca il pun pe ace.. incepe si da din maini ca un avion... parca isi ia zborul.A zis ca nu tuturor copiilor le place pe burtica , dar capul il ridica bine cand il ridic de jos.L-a tras si de manute sa vina in fundulet si aduce capul foarte bine dupa corp. deci... victorie... suntem foarte foarte bine si activi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


URAAAAA!!!!


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

anca mersi de raspuns.....

offfff pe zi ce trece aflu pareri mai diferite despre diversificare....de curand am aflat de mamici care au inceput cu supa de legume....de la 3 luni....
oare cum e mai bine???
supa sau morcov cu mar sau CUM?????

ank felicitarin pt Raul sanatos so voios!!!!!!!!apropo...scuze intarz.: in Carref are Aptamil Prematil parca exist asa ceva?asta iti trebuie????

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai fetelor..

aci suntem noi mamicile, asa ca tre sa va intreb,,ca -s in dilema..

cum arata un kk "normal"?
bb meu nu are f mult scaune..unu+doua..maxim 3..
dar mi se par f moi..adica intra f mult in scutec..nu prea ramane substanta ca sa zic asa..nici nu stiu cum sa explic.nici pe fundic nu ramane mare lucru..

acuma el nu mai bea lapte praf, stiu ca asta intareste un pic kk..ufff...
dati+mi niste exemple concrete de consistenta..please..care aveti chef, of course..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

A mea a inceput sa fac mai des de vreo saptamana. Se reglase la 2-3 kk pe zi si acum face de 5-6 ori. Aspectul difera, chiar si in aceeasi zi. Uneori intra in pampers, si nu ii raman nimic pe fundulet, alteori are consistenta mustarului, uneori e verde, verde-inchis, alteori e galbui.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput