Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

papa, in suedezia nu am ajuns...inca! Ma invart prin Norvegia deocamdata , asa ca nu dadui de cunostinte comune pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

ema, vezi sa nu vina uraganul spre Norvegia, ca avem de zburat...catre tara vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by ema

Mario tocmai ce-a luat un neon in freza...au reusit sa zboare toate.Asa ceva...n-am vazut cu ochisorii mei....deci am facut proba...ricu zboara...folii,steaguri ce mama naibii e de zburat pe afara....io nu vad masini...papa la tine sunt masini pe strada?







o, da. masini, femei, copii si babe:) nu bate vantul decat cu 80 km /h ceea ce destul de soft. a fost nasol uraganu' Emma ca ne-a vajait trei zile.


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Papa...faci misto de mine.rectific,am vazut masini.Doua poze fierbinti....una e fosta carpeta de pe terasa...si una e fosta folie-reclama:
http://good-times.webshots.com/photo/2169201910060844786TayydY




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

pe bune is oameni pe strada.- in principal mame cu carucioare ca e ora de luat plozii mai mari de la gradi. si apoi eu cum crezi ca am ajuns s-o iau pe catri? ca doara nu pe covorasu cu masina:))))))))))))))) din poze vazui ca e mult mai nasol la tine decat aici. presupun ca diseara se strica si aici (acu e numai vant de 80 pe ora si niste stropi azi noapte insa a plouat torential si mi-a umflat ferestrele).


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moama, Ema, ce vijelie pe acolo ... asa deci, vii home ? Cu ce ? Pe unde ?

Papadie, ma bucur ca ati ajuns in formatie completa home !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Eu stau si in cimpu cu flori...tu macar stai intr-o asezare omeneasca...pe jos sa aduc pe ricu numa cind e cald...am de mers 4km dus si 4 intors...in rest cu papa cu auto.oameni chiar n-am vazut...diseara au anuntat 160 pe ora...la 200 spune omu ca zburam cu tot cu hala.noh..marea nordului e numa la vreo 200 de km....
Daria...cu avionul...iar te ratez...stii eu nu risc sa vin cu ricu cu masina...n-am incercat dar sunt aproape convinsa ca e imposibil...sunt 2600 de km pina acasa.Cu avionul in 2 ore sunt in bucuresti,alte trei cu trenu...nici nu se compara.Si...mai ales acu sunt tichetele fff ieftine...fac economie frumusica.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moaaamaaaa ce vantoase frate!! ia va rog sa le trimiteti in alte parti, nu p-aicea,da?
Ema in legatura cu briosele alea, eu zic ca a fost aluatul mai moale ca de obicei, adica cu mai mult lichid, asta nu este neaparat legata de o incorecta cantarire cat de vremea de afara, daca zici ca a fost furtuna si umed e clar ca a fost influentata faina (adica a cerut mai mult lichid sa se formeze aluatul si implicit acesta a fost mai moale). nah ce chestie de fizica-meteorologie a iesit . ia hartii din alea mici de briose, fac toti banii . saracu Mario....sper ca nu are buba nasoala de la neon.
Robi aaahhh poetu tot poet ramane!
aci a dat trei stropi si acum e soare. si am o masina imputitaaaa aaaaaaahhh!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

....meii io zic s-o punem de un site ceva.."vremurile in tzara si oriunde in direct!"..am avut legatura la Londra,Germania si Norvegia...in curand apare si Vivia cu vesti de la americani..:))
Ema multam fain de sfat...mi-ai scapat parul de un "masacru"....pe mine ma batea gandul de'un bob ceva...acu' am renuntat...sarmale nu-mi fac ..asa ca raman suvitele,mie oricum imi plac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Preluat legatura...aici California..cald, soare si fara vint..Sa va mai aud eu ce rau este in Romania! Uite ce favorizati sinteti fata de restul Europei!

Eu acum aparui la job..pe la 11..nu am putut sa ma ridic din pat..si nici Luca
Roxana lunea si miercurea mergem..ii place f mult! Unde la Madrid..la amicii vostrii sau ei stau la Roma?
Ioana datorita "masacrului"...am decis si eu pt permanent...am observat si eu ca-s la moda ..toate pe la Tv au parul lung si ondulat..iaca mostra:http://good-times.webshots.com/photo/2867798680100032467KetNuV?vhost=good-times
Daria testele alergice se fac intr-un singur mod
Roberta sanatate multa! Vesti de pe frontul minat?
Gabi cum mai merge actiunea casa?
Monicule..pai ce vroiai concediu relaxare? Heee...sa-ti iesi din mana?? Mey si avionul ala cu elice..ce companie era? Sa nu zici ca doar din astea zboara in Europa?

ma duc acasa sa pap..ca doar ce-am venit

Mergi la inceput