Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

va rog frumos sa scuzati jdemiile de mesaje dublate dar imi merge atat de prost internetul incat dau in butonul ala "trimite" de cate ori pot
Gabi buuun toron, sa stii ca au aparut si in selgros si-s tare bunute, cu multe arome, o recomand pe cea cu whisky si cu cirese confiate is tare bune!! si jumate de jamon
Andreea m imi pare tare bine ca ai reusit colaborarea, iti va face si bine sa ai o alta activitate! sanatate multa piticutilor! cat despre concediu... nu puteti decat in mijlocul lui august? poate macar mai spre sfarsit reusiti, cand mai scad putintel preturile.
Robi pai cere o pauza pe zi obligatorie... pentru disi
Ema te duci la galati? cat stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Ah,am uitat...am o buba si nu-i gasesc leacu.Am facut ieri ceva in formele de mufins...sau cum naiba se scrie...si s-au lipit desi cica formele ar fi din teflon.am facut aluat de chec si cu visine...ce sa le fac sa nu se mai lipeasca...sa pun in strop de ulei in fiecare gaurica...sau ce altceva,sa le ung cu pensula cu ulei?
aveti vreo idee?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ema eu pun hartie si in tava, in forme, asa ca nu stiu ce sa te sfatuiesc.... cred ca daca le ungi cu ulei si tapetezi cu faina vor iesi mai usor, pe principiul de la chec as zice....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

cel putin trei saptamini...daca nu m-o da afara Serban mai devreme...ca el cu Ricu...sa fereasca dumnezeu ce poate iesi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

papa, sa nu ne interpreteze gresit cine nu cunoaste "substratul" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

merci,incerc astazi iar...cu ulei si faina...ca hirtie...asa-s de mici,mai pun si hirtie...si n-am de aia ptr. mufinsuri,eu am la sul.Si daca tot te-am prins...eu pun aluatul bag 5 min. la cuptor si pe urma scot si presar repede visinele...ca daca le pun la inceput,se duc la fund.Ei si ieri mi s-au toflogit,dupa visine au crescut in continuare...dar s-au datinapoi cind leam scos.oare de ce...si cum as putea remedia problema.Te rog mumos





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

DARIA, saru' mana de intrebare- poetul tot poet si polipii tot polipi...
Adica (sa incep cu polipii)- am vorbit si cu seful de la ORL de la cel mai mare spital din Iasi, e cunostinta de a husbandului meu si a zis ca e musai sa il operam dupa 4 episoade cu febra 40 si care au trecut doar cu antibiotice. Dar mai asteptam sa fie mai cald afara (zise dl. doctor) Matei respira foarte greu si in consecinta vorbeste tot mai rau, mi-e mila de el de mor dar trecem noi si de asta.

Poezii- mami buna, mami scumpa, te iubesc... ce mi-ai luat azi???

Si ultima expresie:"Tati, mami ma pune pe nervi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by amironeanu

(mai ales ca s-a facut tare frumos afara).


Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare


stai linistita ca nu tine mult

roberta io zic sa te razi tu frumusel in pumni cum rade iconu ala de pe messenger. pe tacutelea ca daca faci zgomot baga curiosii capu' in bucataria noastra.
ei da pasare buclucasa am intrat in colivie ca sa zic asea. cand am plecat eram cu vantu in fata, mai bagam carutu cu macu la ianintare...da cand am veeeeeeeeeeeeenittttttt yeaaaaaaaaah baby, yeah...vb. lu ostin pauärs. deci Ghid de folosire a copiilor pe timp de vant (sau indrumar pe vijelie):
-Catrina cand vine vantul vii repede si te tii de mama, da?
-Nu viau!
Vine vantul- frate cu pasarile zburatuare- si numa ce ma pune un etaj mai jos. La care copilul din indreptar (s-a perimat indrumaru'):
-Mamiiiiiiiiiiiiiii cand vine vantu da-mi lepede mana sa te tin!



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Adema

papa, sa nu ne interpreteze gresit cine nu cunoaste "substratul" :)

"Don't judge a man until you have walked two moons in his moccasins"


suptstratu' teoretic putea sa fie cu crema de vanilie da' io am fost nasoala si am pus sunca, cascaval si masline.


zice Zdreanta-n gandu' lui s-a facut a dracului:-))))))))))))))))
_
de la culinar ro mi se trage. cred:)

auzi, in suedezia aia n-o gasisi si ep Coriana ca n-a mai dat de-o gramada de vreme pe aici.


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mario tocmai ce-a luat un neon in freza...au reusit sa zboare toate.Asa ceva...n-am vazut cu ochisorii mei....deci am facut proba...ricu zboara...folii,steaguri ce mama naibii e de zburat pe afara....io nu vad masini...papa la tine sunt masini pe strada?




Mergi la inceput