Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Duamna Carpatina, sa nu raman datoare: habar nu am cum se zice bronsiolita in engleza. Dar pe foaia noastra scrie: Bronchiolitis obstructiva, otitis. Ca a avut si otita, dar numai la urechea stanga! Asa ca Long live the Latin!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

Rodica, Luyniste dragute asta incerc sa fac sa gandesc pozitiv el nu cred ca este atat de afectat se gandeste ca asa ii creste ciucurelu ca tot zicea ca il are mic

mogaldeata nu papa decat cand ii prea obosita si adoarme dar vreo 50 de grame.Si mie nu imi ia tata decat noaptea spre dimineata in rest pot sa-i fac ce vreau ca nu o vrea
Nanadar poate trebe intai sa se obisnuiasca cu papa adica sa invete.Sa va ajute DD sa treceti peste asta si sa fii tare


mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Annisia – la ce te referi? Care e treaba cu salonul?? Imi scapa ceva? Poate
Eu am mare incredere in fata asta la care ma tund si ma coafez de ani buni, nu a dat niicodata gres si crede-ma eu sunt pretentioasa si mai nonconformista in ceea ce priveste parul...adica imi place sa fiu si la moda...si ea face si tunsori ultimul ragnet. Mentionez ca m-am facut de cateva ori si la Geta Voinea, o cunosc personal...am fost f multumita.

Daca vrei sa vezi tunsoare trasnita uite aici la botez la Tudor dar e facuta in Iasi la o ucenica a fratelui Getei Voinea care are salon aici si mi-a facut si o superba coafiura de mireasa.
http://picasaweb.google.com/claudiu.vt/BotezTudor?authkey=d7vWV_a2m0Y



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Melaniatud, pai la celebra Geta Voinea si-a facut Rox freza aia nashpeta. Bine, nashpeta din punctul ei de vedere, ca eu o vad o scumpa si-o frumoasa. Dar o inteleg, pentru ca stiu cum e cand nu te simti bine in pielea ta si-ti sta in gat orice ai face si oriunde ai merge...
Vezi cum te dai de gol ca citesti din joi in Pasti????
Stai ca acum m-am uitat la poze. Deci, in primul rand ma enervezi cumplit ca esti atat de slaba. Apoi freza e de belea, n-am ce zice. Vazut unghii de nasa si gagici misto rau. De unde v-ati adunatara frate toate la un loc?


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Melaniatud, baga poze cu tine miresuca. Daca freza asta e atat de misto, acum sunt curioasa sa vad ce ti-ai facut la nunta!!!
Plus ca o astept pe Nanuta cu vesti si vreau sa mai uit de suparare si griji ce-mi fac pentru ea si bebe Andrei... Mai sunt doua ore pana ajunge la doctor. Sper sa gaseasca raspunsurile pe care le cauta...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by luy
adimercedes, felicitari pt crestere ! Pai da, pe tine te felicit, ca tu ai fost cu lapticul . Deci Lisa-cocheta e lungana ... poate sa se faca si manechin, daca o sa vrea
Vad ca vaccinul de 6 luni e mai "febrilicios" decat celelalte. Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



Luy, sar'na . Adevarul e ca azi m-a adus aproape de exterminare. Si a si fost f scumpa la zambete. Eram asa de frustrata. Insa isi spala "pacatele" cand ma lua de fata si venea cu gura deschisa spre mine, isi lipea fatzuca de fatza mea sau de gatul meu si statea asa 2 secunde, cu ochii sclipind de bucurie. Mare shantajista am...

Intrebai de gauri in urechi. Eu i-am facut Lisei cu aparatura www.en.blomdahl.com/" target="_blank">Blomdhal. Ei au cercei de plastic medical, care au varful ascutit, ca de ac, iar capatul e acoperit. Astfel ca unu, intra extrem de usor cand e impuscat cercelul in ureche si cu minim de durere si tesut distrus (se si vindeca repede) si, doi la mana, capatul de la cercelus nu ii creaza disconfort sa ii intre in spatele urechii. Nu a curs nici un picur de sange, iar Lisa a plans mai mult din cauza zgomotului si a piscaturii decat de durere. Dupa 6 sapt i-am scos si i-am pus pe cei de platina adusi de Buni Mary.

Sigur trebuie sa fie si in RO aparatura de acest gen...

Tin pumnii pt ochioasa Maria.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Annisia - da mi-a scapat faza cu cine i-a facut parul.Depinde cine i l-a facut din salon...eu si vorbesc cu coafeza ce si cum in detaliu.si ai dreptate...am mai spus-o nu arata rau...eu m-am reparat si dupa chestii mai nasoale.
La capitolul tunsori eu am incercat aproape tot si la nuante de par totul e testat mai putin blond, imi pare rau ca nu am timp acum sa pun niste poze cu freze facute la fata asta de care vb eu.
Merci pt aprecieri, esti o draguta dar eu eram si mai slaba mai am 6 kg de dat jos si cred ca 4 sunt pe burta ...asta e daca nu am avut curaj sa nasc natural..dupa cezariana se trage mai greu burta.


Bebe Tudor http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Nana ne gandim la voi si ne rugam pt Andreiutzu dulce!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Annisia uite pun mai multe poze cu mine cu frezez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

LA MULTI ANI TEODORA!!!!

Multa sanatate, fericire, sa va bucurati de Mihnutu mic, si sa fii mereu la fel de zambitoare!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput