Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Nu prea am timp sa stau acum deja sunt in intarziere. Andrei inca are 38.1.

Am intrat sa urez sarbatoritilor de azi pentru 4, 5 sau 6 lunici
si in mod special

Teodora Sa traiesti sa infloresti, sa fii sanatoasa, fericita, iubita, si cum mai vrei tu, sa ai noroc si realizari si sa ti se implineasca toate dorintele! Pupici dulci de la toata familia de nasi.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Yupi...felicitari Teutzo, pentru]





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Teodora

La Multi Ani!!!!!!!!

Sa fi fericita, sanatoasa, sa ai parte de cat mai multe bucurii si realizari alaturi de familie!!!!!!!

Uite o de la mine si inca una

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Si vreau sa fac o www.youtube.com/watch?v=nZ0rUCMnIn8&feature=related" target="_blank">dedicatie speciala tuturor sarbatoritilor si, in special, sarbatoritelor de luna asta.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



mie personal imi place tare mult melodia asta

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

TEUTA multumeste tuturor pentru felictari si ofera la mamici si la bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ADIMERCEDESsi Teuta a luat o pauza de vreo 2 sapt in care nu mai "cantat" nu a mai gangurit ,dar acum a inceput din nou .
PICIULE vazut cavaler ,elegant ,carliontat si o mamica tare fericita ,sunteti niste frumosi .
Fetelor sa aveti o zi buna !mai am cate ceva de dereticat pe acasa si apoi ma urnesc la scarbici ,asa ca mai intru deseara la schimbul 3 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by betty78

felicitari pentru crestere.
Cu tusea si al eu facea la fel...cred ca este controlata....adica parca isi dregea vocea si facea chestia asta de cateva ori pe zi.....sau poate o irita ceva ingat....eu personal daca am vazut ca nu ii trece am bagat 1.5 ml sirop aerius/zi timp de 2-3 zile si 3 puf/zi de tantum verde....dupa 2 zile nu a mai tusit.....iar acum la 3 saptamani a luat-o de la capat... si l-am rezolvat din nou cu acelasi tratament

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Betty, multumesc pt detalii. Nu stiu daca am sa ii dau tratament, pt ca mie imi pare clar o chestie pe care a "prins-o". Mama mea cat a stat aici a tusit tot timpul, dar nu ca ar fi avut ceva, ci pt ca are niste probleme in gat si, in plus, medicamentele de tensiune pe care le ia ii usuca mucoasa si ii provoaca o tuse uscata.

O alta chestie pe care am uitat sa o mentionez e ca Lisa se incordeaza. Cand sta pe spate isi incordeaza corpul si isi ridica picioarele, asa incordate, spre stanga. Inclusiv pe fata o vad incordata si respira interesant, ca uneori se roseste de la efortul de incordare. Nu stiu, sincer, cu ce sa asociez. Ca o face uneori cand ii e foame sau somn. Dar nu cand e in brate. La fel ca si cu tusea. Nu tuseste daca e in brate la noi...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna fetele!
Devylla Eu stiu ca spanacul se da de la 6 luni, iar broccoli de la 11 luni!
Cine stie gulia se da rasa sau fiarta?
Va pupam si uram LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei de azi!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor si de la noi. Azi sunt suparata rau, dupa ce saptamana trecuta am cam racit eu si imi curgea nasul si fata avea nasul infundat, de ieri a racit si tati, dar mai rau ca azi mi-a vomat groaznic. Acum l-am izolat pt ca fata a inceput sa-mi tuseasca si sa stranute si iar are nasucul infundat. Am sunat o dr si mi-a zis sa-i dau Eurespal deocamdata daca nu-mi face febra.

Si ca sa fie totul si mai bine azi noapte m-am trezit cu o durere groaznica la sanul stang , dar nu pot descrie duerea, e parca mi-a amortit o parte a sanului. Eu alaptez dar asa ceva nu mi s-a mai intamplat, sanii nu sunt plini si nici nu e rosu sau inflamat. Ma poate ajuta cineva? Ce sa fac?

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput