Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by diwana

Fetele mele dragi, simt ca innebunesc. Nu stiu ce poate avea Rares, nu scapa de tuse, de haraiala, de secretia din gat. Ma sufoc numai cand il aud ca iar incepe sa tuseasca. Iar e ragusit, iar are si tuse seaca si productiva. Cand tuseste sec, parca e un catel care s-a inecat cu ceva,o face noaptea in somn, pana pe la ora 2. Nu stiu incotro sa ma mai indrept, ce doctori sa mai consult. O sa ma si calmez, dar momentan sunt la pamant.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)



mamica necajita si bebe bolnavior,sper sa ii treaca micutului repede raceala asta pacatoasa si sa nu il mai supere atat!
nu ai incercat cu siropel ceva ptr gatulet si tuse?



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Dani, de 2 luni juma' ne tot chinuim. Am facut tratament cu antibiotic, apoi cu sirop (Bromhhexin), apoi iar sirop (Eurespal), apoi iar antibiotic, apoi iar sirop (Eurespal) De aceea si sunt atat de disperata, ca nu mai stiu ce sa-i fac, ce doctori sa-l mai consulte si sa-mi zica odata ce are. Pt. ca ma gandesc ca daca avea ce au zis pana acum, si cu tratamentele facute trebuia sa-i treaca, dar el se intoarce mereu de unde a plecat. Va fi bine, dar nu stiu cand.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Diwana....ceva alergic n-o fi??
mergeti totusi si la un alergolog. Astept sa-si dea si Andries cu parerea, dar deocamdata e ocupata saptamana asta, ca au botezul.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara. Abia acum am apucat sa deschid si eu, sper sa pot sta linistita jumatate de ora. Zi grea, copii maraiti si scandalagii.

Andrei a avut 38.1 aproape toata ziua, a zis pediatra sa nu ii mai dau nimic si acum e ok. Insa e suparat rau, nici nu stiu daca e de la vaccin, dinti sau faptul ca nici mama si nici bona nu i-au dat Bonisanul dupa fructe si are gaze. Iaurt nu vrea de nici un fel, nici cu fructe si nici fara, a plans infernal desi murea de foame. Ca atare m-am convins ca bebelusii care plang si nu mananca cereale sau papica sau ce ati mai scris voi de fapt nu agreeaza felul respectiv.

Alex cu muci, numai dimineata cat era mama aici ca sa o compatimeasca. In rest mai nimic, maraita cat cuprinde insa, super rasfatata de bunici (am ajuns acasa azi si imi venea sa urlu si sa plec in lume), si nu mananca nimic desi ia antibiotice.

Cam asta pe aici. Bag un ochi la voi, ma intereseaza mult ce o fi facut Nana azi, sper sa fi postat. Inca nu am apucat sa deschid decat fereastra asta si sa va zic ce e cu noi, in eventualitatea in care astia iar fac scandal.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

AM venit de la medic.
Andrei e sanatos numai ca se pare ca are aciditate la stomac si asta determina senzatia de greata si de aici nemancatul. Dr a zis ca e slab Zantacul[ranitidina] si sa il oprim si sa-i dam alt medicament pe care ni l-a dat el. Sa dea Dumnezeu sa fie asta.
Pana atunci ii oferim un biberon de 100ml la 3 ore, nu mai mult de 10-15min si daca nu vrea ii dam prin sonda. SI tot asa pana se pune pe picioare si poate isi face efectul noul medicament.
Revin ca s-a trezit.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Diwana, imi pare tare rau pentru Rares, trebuie sa gasiti cauza. Poate e bine sa faceti exudate, eventual si nazal, vedeti daca nu e un pneumococ. Nu stiu daca l-ati chinuit cu vreo analiza de sange, o HLG si o protecina C reactiva ar fi oarecum utile sa identificati de ce natura este infectia. La fel sa nu fie de fapt o alergie, la ceva aerian, gen praf sau mucegai sau chiar ceva specific de primavara.

Melania, ai o multime de freze super si vad ca iti sta foarte bine cu diverse moduri de a aranja parul. La cine mergi la Geta Voinea? ca eu acolo m-am ales cu beleaua capilara. Acum ani buni mergeam numai aclo, cand era al ei salonul de la Mariott. Apoi acum 2 ani la cel din Londra si ultimele dati la Satul Francez. Gasisem o tipa ok, imi placea, si si-a dat demisia inainte de botezul lui Mihnea si eu am zis ca e ok sa merg la oricine altcineva ca s-or descurca ei.

Fetelor nu se mai poate la mine. Imi iau campii. Revin dupa ce ii mai potolesc, in special una bucata bebelus tipator.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nana, dar pana se rezolva aciditatea e obligatoriue sonda? tare e neplacuta sonda aia.....pare cateva sute de grame atarna mai greu decat apetitul PE VIATA al copilului????

mai intreaba si asta.....sa nu faca o anorexie nervoasa de la sonda...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Rox, pai Alex de la antibiotice nu mananca. N-am vazut copil care sa manance bine sub antibiotic.....Andrei e o exceptie



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alina, te cautasem pe mess ca voiam sa te intreb ceva. Domnisoara mea cred ca bifeaza si impetigo.

Nana, draga noastra, ai rabdare si o sa rezolvati si pe asta. Ma rog mereu pentru voi si iti sunt alaturi, as vrea sa pot face mai mult. Astept vesti cu sufletul la gura.

Yaia, ma gandeam si la voi azi, nu stiam cum mai e Tudor. A avut viroza in toata regula mititelul, nu doar raceala de la o geaca deschisa. Si Andrei a facut otita asociata cu bronsiolita, luna trecuta cand ma vaicaream eu.

Melania, acum am vazut mesajul tau din urma. Multumesc frumos. Am salvat datele. Deja m-am programat joi la cineva recomandat de o prietena de a mea, o tipa pretentioasa si ale carei recomandari mi-au fost mereu super multumitoare. Sa vedem ce iese. Dar am pastrat recomandarea ta si e de retinut ca tare mi-au placut pozele.

Ricea, sanatate piticei si curaj voinicului. Se mai intampla si chestia asta cu putulica, nici eu nu umblu la Andrei si deja cred ca s-a cam prins. Dar asta este, cand va fi nevoie si daca va fi, o sa mergem la dr sa rezolve.

Afibebe, cred ca ne luam de mana, suntem exact in aceeasi situatie. Plans, dinti care nu ies, febra de la vaccin.

Greyeras, multa sanatate si voua.

Adimercedes, Andrei se arcuieste cand e nervos, chiar si in brate. Vai ce a crescut Lisa in inaltime!














Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Rox, pana acum i-am facut exudat faringian, sper ca i l-au facut bine, ca daca in Bucuresti nu recunosc urina de ceai, si tie ti-au iesit niste nazbatii la analize iar lui Betty la fel, ce ma pot astepta in Bistrita?
Nu stiu daca e ceva alergic, imi imaginez ca daca era alergie nu avea tusea asta productiva si nici secretia asta nasoala pe gat. Mi-e frica sa nu fie altceva (vreun defect prin zona) Oricum mai am de mers la 2 dr. saptamana asta si sa vedem ce zic si ce analize sa-i fac. I-as face de la A-Z.
Imi pare rau ca nici tie nu-ti merge roz si ca amandoi sunt cu probleme. Sper sa va reveniti odata. Ca si la tine a fost cam nasoala si lunga perioada asta.

Nana draga, bine ca e sanatos Andrei si ca stiti de ce nu mananca dragul de el. Cred ca ti se rupe inima. Insa sunt convinsa ca o sa-si revina. Cu sonda, zic si eu ca Sabina, e absolut necesara?

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput