*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Miri, noi am luat biletul( de pe net) din octombrie, cand inca eram insarcinata. Habar n-am avut ca trebuie sa spun ca o sa am si carucior si scaun de masina. Pai ce fac cu el 2 ore jumate', ca nu rezista saraca in brate atata, i se indoaie spatele. In cel mai rau caz, trimit scaunul in Ro. cu microbusul, si-l aduce tata cand vine dupa noi.
Si apoi eu nu-i mai dau piept, ma lasa cu sticlutele cu lapte ?

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am recitit acum pe site-ul companiei de zbor, intradevar trebuie sa cumpar loc pt. Patti daca vreau sa o duc cu scaunul de masina. E 97 de euro dus/intors. Despre lichid nu scrie nimic.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Ai, inca ceva irlandeza, la decolare si aterizare sa dai ori suzeta ori biberonul. Ajuta la egalare presiuni. Apa ai voie parca in jur de 0.5l.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by ceska777

HELP!
De mai bine de 24h (adica de alaltaieri seara cand a facut kk de a ajuns pana pe spate si umar-si asta stimulat cu masaj la burtica inante de somnul de dupa masa) Benji nu a facut kk!!!! Cat sa astept pana sa intervin? Azi dim. i-am facut iar masaj la burticuta cu un ulei special pt masat burtica de la WELEDA si astept reactii-acuma se screme in leagan dar asa a facut si ieri si azi dimineata de la 06:00-07:00 in somn! Recunosc spasita el mai primeste formula in completare -NU DATI CU PIETRE-dar altfel nu il satur nicicum!
HELP!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra



eu am inceput sa-mi fac probleme in a 5=a zi in care nu a facut kk. si atunci miu-a spus pediatra sa-i bag supozitor cu glicerina. dar nu a mai fost cazul pt ca facuse pana am am ajuns acasa. asa ca... sperie-l cu supozitorul



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Iulia82 bine ai revenit, chiar ma intrebam ce e cu tine. Nu ai scris de mult si eram curioasa ce mai faci tu si fetita ta.
M-am uitat la poze, mamaaa ce frumoasa e.Si ce super sunt facute pozele, le-ai facut cu un profesionist? Tare mult mi-au placut.
Ma bucur ca ai revenit, sper sa ne scrii mai des.
Si eu am lipsit o perioada destul de lunga ca am fost ocupata dar am revenit si imi pare tare bine.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd



Ei lasa,ca si eu m-am tot gandit la tine,ca n-ai mai postat multa vreme....M-am bucurat sa citesc ca esti bine si tu si prichindelu...chiar eram tare curioasa unde ai nascut..dar bine ca a fost totul in regula.
Intr-adevar printesa mea e o frumoasa,da nici al tau nu se lasa mai prejos.Puii astia de ardeleni....

POZE IRIS
POZE BOTEZ

Iulia si IRIS MARIA (19.12.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by rlc_sandor

Am umblat toata ziua pt analize si verdict clar:colica biliara(transaminazele au valori triple),o sapt de antibiotice iar daca nu trec crizele trebuie sa ma operez ca am si pietre la fiere.
MAREA PROBLEMA:EU ALAPTEZ,AM PRIMIT2*1AMOXICILINA SI CONTROLOC1/ZI
Gastroenterologul a zis clar sa opresc alaptatul iar med de fam a zis ca pot alapta.Nu stiu ce sa fac.

Ma poate ajuta cineva?

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd



Intreaba pediatrul. El e cel mai in masura sa-ti spuna ce medicament merge la alaptat.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Alina T, nici afara la plimbare nu mai doarme pitica? noi dormim intre 3 si 4 ore cand iesim la plimbare, iar duminica am culcat-o in carucior pe balcon si a dormit.

Alina, Natalia , referitor la greutatea bebelinei acum m-am mai linistit si eu.

toate 3 aveti niste fete frumoaseee, le pupam cu drag



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Vai fetelor...de cand am hotarat ca nu-i mai dau lui Iris formula stau cu ea atarnata de san aproape tot timpul;chiar si acum papa.

Ceska referitor la kk,nu te speria.Si eu cand am inceput sa-i dau completare am fost stresata de faptu ca nu facea numai la 2-3 zile,dar am vb cu pediatra si a zis ca e ok atata timp cat scaunul e normal si ca fata nu e constipata ca doar face kk moale.Si ca sa te mai linistesti da-i pe google constipatie copii si gasesti mai multe forumuri unde posteaza mamici cu aceeasi 'problema'.Eu ii puneam lui Iris un sfert de supozitor cu glicerina daca o deranja burtica prea tare,daca nu,o lasam sa faca ea singura.Acuma de cand am trecut-o numai pe san si-a reglat programul.

Miri stiam eu c-o sa te bucuri...

Eu sunt pro 'dresajului' de cand e bebe mic.Consider ca trebuie invatati de pe acum sa adoarma singuri,chiar daca ni se rupe sufletul sa-i auzim ca plang;dar pana la urma lor le facem un bine,pt ca mai incolo vor sti sa se linisteasca singuri noaptea si sa se culce inapoi.Eu de cand am aplicat tratamentul asta nu mai am treaba...seara o pun in patutu ei si o las in pace;la inceput mai maraia,mai plangea,dar acum se uita pe pereti,gangureste si adoarme pana la urma


POZE IRIS
POZE BOTEZ

Iulia si IRIS MARIA (19.12.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Fetelor , tin sa va anunt ca eu am liniste in casa : bebe iarasi doarme ! Tun .

Am avut un somn regesc , m-a trezit dumnealui de doua ori dar scurt de tot . A dormit in patutul lui bine-mersi . N-a plans decat foarte putin cand era ud , azi dimineata pe la 8 .

In rest pace si liniste . Asa copii sa mai tot faci !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salut zuzici.

Vroiam doar sa spun fetelor care intrebau de alocatie...caci bebeii au dreptul..din cate am inteles, doar daca au si certificate de nastere romanesti.
Caci legea se aplica cetatenilor romani.
Cu actele e mai nasol, caci trebuiesc originalele deasemenea ( certificatele de nastere ale parintilor si de casatorie) nu doar copiile.Si... va convine sa trimiteti actele prin Posta Romana??

Plus, la Primarii s-ar putea sa intampinati probleme... depinde de functionarii de-acolo, care v-ar putea arunca in fata un.." Pai nu traieste in Romania"...si de-aici.... un.."N-aveti dreptul".Cel putin la primaria unde stau ai mei... nici nu stiau legea, dar...au sarit repede ca.. n-avem dreptul.
Plus ca, alocatia e doar de 2 milioane primii doi ani. Nu 8 milioane. Caci, noi n-am contribuit la fondul acela....

Sper sa mai am legea pe email..si sa o pot posta aici.

Pup... fug ca plange Andrew.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput