Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag
Stiu ca nu face anume, dar ma gandesc, daca eu as fi bolnava, oare as putea sa stau toata ziua in pat si sa jelesc?



Vrei un raspuns sincer? NU!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Am adormit-o pe Maria. Cred ca o sa doarma iar singurica. I-am citit din Alba ca Zapada. :)) Pana nu am pus-o la san nu a vrut sa inchida ochii. Cred ca era prea obosita...

Adina, super Jasmina, eu ma uitasem pe pozele ei mai demult, sa stii. Chiar avea 3-4 luni acolo?
bb, sa va plimbati cu placere cu noua achizitie! Vad ca Iasminuca are ceva par, doar noi nu prea.

Eu nu am studiat deloc problema scaunelului de masa. Nu stiu ce astept... :( Cred ca mi-am facut prea multe planuri pentru perioada imediat urmatoare. Partea buna e ca am platit creditul pt apartament pt vreo 3 luni in avans, sper sa-mi dea putina libertate de miscare asta.

Acum, in martie, la sugestia lui Shery o sa-mi bag concediul de odihna, apoi un medical si abia dupa o sa intru in cel de maternitate...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by irina_stef
vroiam sa va intreb,eu am o mica problema cu roberto,mergem la fizioterapeut sa faca exercitii cu el,ca doarme numai pe partea stanga,nu vrea nici cum pe dreapta si incepuse sa i se formeze capusorul mai tesit pe stanga.oare se mai poate indrepta sa se formeze rotund bine?precizez ca nu e ceva de speriat,dar oricum se cunoaste putin,si imi e frica sa nu trebuiasca sa purtam casca



Robert avea o preferinta pentru partea dreapta si chiar i se tesise un pic capul,dar si-a revenit la normal fara sa facem nimic.
Soacra-mea ma punea sa-i modelez capul la baie.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by adinag
Stiu ca nu face anume, dar ma gandesc, daca eu as fi bolnava, oare as putea sa stau toata ziua in pat si sa jelesc?



Vrei un raspuns sincer? NU!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



nici eu nu cred!! :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari
Acum, in martie, la sugestia lui Shery o sa-mi bag concediul de odihna, apoi un medical si abia dupa o sa intru in cel de maternitate...



Stai asa nu pleca... Ia explica si mie cum e chestia asta? Adica daca eu sunt acum in prenatal pot sa-mi iau medical si dupa aceea sa intru in CIC?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu va spun noapte buna!!! sa aveti un somn linistit la noapte!!!

pupicei multi!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

am pus si eu 2 poze cu iasmi in carucior dar nu se prea vede caruciorul...http://www.flickr.com/photos/12658420@N07/?saved=1



Imi place ca ati trecut deja la clamite de par!
Si eu visez la clipa asta!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Da. Eu sunt in postnatal acum. Am gasit in lege ca pot sa iau oricand pe parcursul celor 2 ani CIC. Daca nu iau concediul de odihna il pierd, asa ca il iau primul. Inca nu sunt pe deplin lamurita daca pot lua imediat dupa CO CM.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Da. Eu sunt in postnatal acum. Am gasit in lege ca pot sa iau oricand pe parcursul celor 2 ani CIC. Daca nu iau concediul de odihna il pierd, asa ca il iau primul. Inca nu sunt pe deplin lamurita daca pot lua imediat dupa CO CM.



Mi-ai dat o veste buna! Acum sa vad ce parere are si contabilitatea.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Miha, sa-mi spui si mie dupa ce discuti, te rog. Eu am vorbit cu un avocat si 3 prietene care lucreaza in contabilitate, dar mai vreau sa aud inca odata.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput