Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

doarme. nu ma mai plang, dar iar a facut febra. maine mergem din nou la pediatra.

vreau sa pup si sa multumesc din suflet tutoror care mi-au scris azi, pe mess, pe forum, care au vb cu mine la tel. multumesc din suflet, sunteti minunate si imi dau seama de fiecare data cand am nevoie de voi.

mai stam si noi un pic si apoi ne culcam, asa ca pupici multi, multe imbratisari si noapte linistita.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Asizaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,uhuuuuuu,spui ca esti suparata si fugi...,ne lasi sa ne facem griji...,zi macar ca voi santeti bine si ca te-a suparat doar baba de jos...,plizzzzz
daca nu apari pana la 23,scot biciul,nu pot sta asa ingrijorata...

fug sa calc camasa...,revin...


Mamica stralucitoare
5+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Sara buna!
Inevitabilul s-a produs...David e bolnavior, se pare ca s-a molipsit de la mine. Tuseste f.f.f.f rau, febra max 38,1, stare buna.
Donia, Ruxandra, nici nu mi-am insusit bine explicatiile voastre despre tuse, ca deja am de dat o proba practica: tusea micutului meu...greu, greu...David a mai fost racit, dar intotdeauna tusea aparea la final si nu era asa puternica. Acum, a aparut brusc, si e o tuse adanca, asa din piept vine.Peste zi n-are treaba, dar cand vine ora de somn, nu se poate nicicum odihni, se trezeste si varsa numai secretiile alea nenorocite! oooooooooooooooooooooooffffffffffff!!!
Laura, multa sanatate lui Dani si sotului tau !
Kikineata, si Sara e bolnava, nuuuuuuuuuuuu!!
Dia, noroc cu tine ca mai raspandesti veselie pe-aici!Te rog da-mi si mie cura asta de slabire, ca parca erai la cura, nu?? Nu de alta, da' vad ca-i tare permisiva, briose, milka...
Asizaaaaaaaaaaaaaaaaa, ce s-a intamplat atat de grav??


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dianocica, vad ca toate-s bune pe la voi..David nu mai are probleme la pi??

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Dia, eu sunt de acord cu ideea ca astia mici ar trebui sa fie cu copii de toate varstele...pentru ca ii vad facand o gramada de lucruri si asa pot invata multe lucruri doar imitand ( partea rea e ca pot invata si lucruri rele de la ai mai mari)

octavian nici nu se uita la astia de varsta lui prin parculetz sau la locul de joaca, ii e frica de ei...se tine scai dupa astia mari si se benocleaza la ei cum joaca mingea sau alte jocuri de-ale lor..in plus fetitele mai rasarite vin, il iau de mana, il pupa, ii vorbesc, si el pleaca cu ele

va urez si eu o primavara calda si insorita!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Multumim, Desiree !
Imi era dor de tine...mi se pare mie sau dai cam rar pe la noi?? Referitor la fetitele rasarite care-ti acapareaza frumosul fecior, he, he, va veni una, care ti-l va fura definitiv dar mai incolo...
In parcul in care mergem noi sunt copii de toate varstele, si, da, e adevarat ca david e atras de copiii mai mari, adora sa-i priveasca cum joaca fotbal, iar daca primeste si el o pasa e in culmea fericirii. Intr-o zi a stat inlemnit in groapa de nisip si s-a uitat la o fetitza, frumoasa foc, ce-i drept, care facea tot felul de "prajiturele" din nisip, stiti voi cu formele alea.
Asizaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

piiiiic de somn...,deci raportz repejor...
muuuulta sanatate fulguletilor bolnaviori...,mii de pareri de rau...,viroza asta nenorocita ii acapareaza pe rand...,imi pare fff rau ca treceti prin asta,fulguleti draguti


ieri am fost la Zoo,a fost suuuper...,neasteptat de frumos...,am crezut ca-i asa o chestie cu cateva animalute,murdar etc...,dar nuuuu,este grozav de bine intretinut,f multe animale,f bine hranite,ingrijite...,n-am depistat nici un miros...,spatiu maree...si in plus intrarea costa 15.ooo lei vechi(50 centi)
va recomand cu caldura o vizita
dupa, am intrat in padure la Baneasa,am cules albastrele...,o nebunie..,atat de relaxant....,atat de frumos...am cautat ghiocei,dar in zadar,ii luase Saryta pe toti


ceva ciudat :de cateva zile Crinuta fuge intr-una din camerele unde este intuneric si incepe sa planga f tare...,evident alerg la ea,aprind lumina ,ii vorbesc,incerc sa-i arat una,alta,crezand ca vrea sa stea acolo...,se calmeaza cum ma vede...si fuge in alta camera unde este intuneric,plange din tot sufletul ca si cum s-a lovit de ceva...,evident ma duc la ea,aprind lumina,o invit sa studiem/jucam ce exista in acea camera...,reactia ei...fuge in cautare de alta camera intunecata...
nu stiu ce sa cred...,este f clar ca nu vrea nimic din acea camera ,pentru ca fuge f repede de acolo...,este evident ca nu s-a speriat pentru ca nu am stins lumina brusc...,s-a dus cand era deja intuneric...si nici atentie nu cred ca vrea pentru ca nu sta deloc sa i-o acord...,fuge pur si simplu...,eu zic ca-i amuzata de reactia mea...sau ca-mi testeaza rabdarea,ceva de genul asta...

apropo de atentie...,am ajuns in stadiul in care o chem sa o iubesc si vine intinsa sa ne iubim,sant topita de-a dreptul...,ii place la nebunie sa iubeasca,f pupacioasa,f sensibila,f atasata...,o arata cu varf si indesat...,ma face sa ma simt minunat...,imi doream enorm acest lucru...,din totdeauna am visat ca relatia dintre mine si fata mea sa fie una speciala...,deja simt ca-s pe drumul cel bun...

ne-am gandit la nume...
daca-i fata:Daria-Ioana...,Dariuta
daca-i baiat Radu-Ioan...,Raducu



Mamica stralucitoare
5+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ne-am intors si noi pe plaiuri mioritice spaniole...fost la Romania, placut, am stiut unde mergem, stat putin, cheltuit muuuuult(chiar si Kauflandu e mai scump ca la noi!!! cum mama supararii??)Dani s-a simtit bine, a papat mancarici noi, s-a jucat cu capra, iedu, matza, cateii, pe avion a fost nasol la aterizare il dureau urechiile rau, pe noi capul, dar a trecut repede. Am avut intalneala cu gagici mari, frumoase si vorbarete. Oana de Dia, Kara de Miro si Alessia de Flore...niste scumpici si jumatate, la fel ca si mamicile lor. Dani a impresionat-o pe Kara, care i-a adresat un `Dani´ mare, clar si raspicat!! na! sa vad dupa cine mai striga fulguletele?
Am prins timp frumos, cu exceptia ultimelor 24 de ore cand a plouat si a fost tare frig. Ne-am aprovizionat cu Humex si Nurofen..sa vedem daca-i mai bun ca ibuprofenul nostru...chit ca pana acum n-am vazut nimic in plus..
Stefy... tu parca ziceai ca glicerina boraxata cu 1% anestezina...am cerut in 2 farmacii si mi-au spus ca asa ceva in nici un caz copiilor...au bagat spaima-n mine si n-am mai luat...fetelor, ati luat careva?

Am citit in diagonala, dar n-am putut sa nu ma abtin din lacrimat la experienta Laviniei cu Mihaita la spital...offf pe mine de obicei ma inteapa de mii de ori sa-mi gaseasca vena, si mai fac cu nervii, si yo-s capra batrana si mare, si ma deranjeaza rau atatea intepaturi, darmite un copilash asa mic...cat sufera... si stii care-i chestia? pana nu se linisteste nici nu-i prinde vena... parca se ascund de frica

Un pupic mare mare pt toti fulguletii&co

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

roxanica ma tot tineam sa-ti zic si uitam...de abia de vreo 2 sapt, pt d laptele nu mai e mancarea de baza. deci 1 an si 3 luni pt el laptele a fost cel mai important. de abia suge doar de chef , si nu de foame. multa sanatate davidutului
a, d s-a linistit de la rvanol, deci banuiesc ca totul e ok. oricum tre sa facem vaccinul zilele astea si ajungem si la dr :(((

dandusa si mie imi place mult radu, dar numele nostru de fam de termina in cu

dia da, absolut. de cei mari invata sa faca chestii noi, cei mici ii ajuta sa fie mai buni, sa empatizeze, sa ajute. waldorfu' si montessori merg pe acelasi principiu.

mi-e somn..ma duc...pupam


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dianocica, ce vaccin faceti?

propun o tema a zilei: faceti vaccinul anti-varicela la copii sau nu? ca eu inca nu m-am hotarat

Mergi la inceput