Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by dianocica

danutz aia se rup pe laterale ca sa-i dai jos.

plec....merem la shopping


diana si david 03.12.06




Serios??? Habar nu am avut!!! Idiot mum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Danutz, pai io zic cat de curand...dk nu e dat ca pe aici toti fulguletii sunt cuplati asa ca n-am indraznit nici o ocheada.
Si dk Sara e cu mucii in brau de aseara si Maria Sa la fel io zic ca se pot pupa oricand.
Frateeeeee credeam ca scapam de muci, fir-ar ei sa fie....azi noapte a fost crunt s-a trezit din ora-n ora, dupa prima ora de somn a vomat tot cu muci si stranuta ceva de speriat.
Bagat din astea usoare vit C, oscilo, portocale...ser, colargol.
Nush cine zicea\de ketof ...si da e bun, dk nu o scot la cap ii dau si io diseara...e bun dk mucii sunt pe un fond alergic.
Danutz, pivalone e ff bun actioneaza si pe raceli si pe alergii in acelasi timp, se evita f des antibioticul cu el. Noi am incercat si a fost f bun, ieseau niste muci colorati urat rau.

quote:
Originally posted by danutz

Nu ma pot abtine...m-ati inebunit cu ce gatiti voi, musacale, Carbonare, chestii gen Dianocica bune rau...nu mai pot, io salivez la greu...
Iar Kiki fii-ta s-a facut o ochioasa frumoasa de o sa bage toti baietii in boale. Cand il prezint pe Maria-sa?

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti




KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Se mazgaleste pe maini cu pixul si canta.....larlaaaa..larlaaaa...
Pe hartie nu e interesting.

kikineata,
Mie asta i-a placut mult...toata e numai oki mari si frumosi

Laura,
stiu cum e si cu plansul si cu barbatul nervos..
Ce sa zic...va trece..Si cu diareea asa e ..cu siropurile astea dulci.
In spital primea un sfert de paracetamol in loc de panadol si 90 mg de ibuprofen in loc de nurofen.Pt ca avea diaree.date cu putina apa intr-o seringa.
Numai ca ai grija cu scaunul..si eu ziceam ca de la medicamente a facut diaree.
Te imbratisez si eu sa capeti putere,sa treaca somnul si oboseala si,mai ales,raceala lui Dani.baga un redbull.si faceti cu randul la dormit mai ales azi ca e duminica si florin e acasa.

Bambo,
mama..invata sa sara?Alpinista o faci.
Dia,
poze!poze!poze!
Donia,
ce repede m-am dus sa vad poza..am zis ca vad vreun fireman din ala..

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Lavinia, io cred ca Dia se face ca nu ne-aude....diaaaaaa....pozeeeeeee!!!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Sunt atat de suparata de-mi vine sa mooor, suparata rau de tot...ma duc la o plimbare poate-oi vedea viata mai in roz dupa ce ma intorc......scuze off-topicul...ma duc

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

asizu, pui, ce s-a intamplat? ia o imbratisare de la mine si un umar pe care sa te linistesti.


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Asiza- nu mai fi suparata, linistestete - nu vezi ca viata-i scurta ... multi si o imbratisare calda.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
o noapte rea, nu f rea, tot obositi, mai ales dani, noi parca ne-am mai mobilizat.
nu stiu ce sa ma mai fac cu mucii, tusea parca mai cedeaza macar vreo 2-3h dupa humex. dar mucii.......sunt horror, mai ales ca nu i se desfunda deloc, dar deloc, nasucul
vestea rea, in schimb, este ca da semne clare de conjunctivita....luata de la tati. deocamdata, la sfatul pediatrei, doar spalat cu ser fiziologic. si daca ati stii cata grija a avut saracul florin. asta e. de manacat in continuare nimic, nici macar laptele, doar cate 50ml din cand in cand. cere paine, o mesteca si apoi o scuipa ca nu o poate inghitii. apa, la fel, ia o gura si apoi o scuipa. diaree la greu. lavinia mie mi-a mai facut diaree de la siropuri combinate cu laptele. adica, ce vrei sa zici, ca poate fi de la altceva????? pls NU!

asiza ce ai patit????
danutz nasa mea s-a oferit sa imi dea un pachet de pampers up&go, din acelasi motiv. cand a vazut ca se rup pe laterale a retras oferta

va pup pe toate fug la ei
duminica frumoasa

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

danutz, chiloteii si de la pampers si cei de la libero se rup pe laterale cand ii scoti .. oana si-i rupe singura , abia asteapta sa-i dea jos .. scutece folosim acum pampers activ fit si nu activ baby... nici nu se compara, sunt super bune activ fit (nu se gasesc in romania, naiba stie de ce), dar e f greu sa ii tot aduc de prin germania/austria.. macar am consolarea ca nu face reactie alergica la ei

kiki, lavinia, rabdarica, o sa fac si poze...inca n-am apucat sa bag acumulatorii in aparat.. ca sa nu mai zic ca acum am ajuns acasa de la shopping si oana doarme

asiza, ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Asizoi, scoate nasu' din butoi si zi ce s-a intamplat. Dc sunteti sanatosi restul se rezolva!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput