Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Andries citez din clasici:

"toate hainele arata ca de papitoi din aia cu ceafa lata.Sau de contopisti care se duc la banca Eu sunt un monsieur, cum sa port asa ceva?
sg lucru elegant e haina bleumarin de catifea, butoni cu safire si panatalon gri! "
si variatii pe aceeasi tema...
adevaru e ca are dreptate, are si mama nascuta la paris etc etc....nu prea se potriveste cu secolu asta si de aceea se imbraca numa sport, de la himalaya si din astea de munte, LOL, ca macar sunt bune calitativ
oooof. :))




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




nu mai pooooot....de ras! Pai lui ii trebuie o croitorie de lux, nu malluri...dar pana luni nu mai e timp. O cravata fina si un ceas de boier il va scoate rapid din clasa contopistilor...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Ma retrag si eu. Bebelashul meu e super marait. Nu a fost nicicand asa. Il dor gingiile groaznic...nu pot sa redau in cuvinte...i-am pus Dentinox...praf in ochi...i-am racit jucarica sa calmat momentan...acum iar...nu mai zic de tzitzi cum arata...........

Faza ciudata insa e urmatoarea: se poate sa-i iasa incisivii? Noi avem gingiie super infamate cu puncte albe la incisivi si in fata dreapta jos. E posibil???

Off plec nu-l mai poate consola tati...O noapte frumoasa!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

am vrut sa zic canini...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

isabeluta este posibil orice, copiii sunt unici, fiecare cu genele lui... e posibil sa-i iasa DOI dinti in acelasi timp!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

O primavara frumoasa tuturor!!
La Multe Lunite sarbatoritilor de astazi!!



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai aiurita sunt, vorba Sabinei, dupa ce uram generic la multi ani altora, am uitat sa multumim pentru urarile la adresa noastra. si multumim tuturor. De baut la discretie.

Celia, pacat ca stati asa departe ca ar vorbi si copiii mai des.

Eu sunt si mai necajita acum, i-am facut Alexandrei baie si am impresia ca a facut o alergie. I-am vazut azi ochii rosii si am tot zis ca de la praf, inca acum are obrajii imbujorati si umflati, asa cum patesc si eu cateodata. Sunt rosii cu o pata alba in mijloc, si pe burtica pare sa aiba niste zgrunturele multe multe si mici de tot. I-am dat acum Claritine, sper sa fie ok si sa nu mai chem salvarea. Andries daca esti pe faza te rog ajuta-ma.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, sa purtati sanatosi achizitiile si pentru sot mai incercati si in Unirea.

Annisia, aaa, de la padure a venit ideea de gratare? Asa inteleeeeeeg. Pai si ce te-a oprit azi sa iesi la un mic si o bere? Adevarul e ca mirosea pe acolo de ma luase cu lesin de pofta, insa am preferat sa pun sunculite de la o pizza.

Melania, multumim Si Tudor e un scumpic. Si ce mailuri da el.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Roxana poti sa ii dai o lingurita de 5 ml de claritine sirop pediatric pe zi. Daca e alergie sigur amelioreaza situatia. Ce a mancat azi?


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, arata super parul tau, sa iti fie de bine. Ma faci sa plang dupa a meu. Chiar ti-aiesit f bine si iti sta f bine.

Luy,muchos

Sabina, pai cred ca e tare dificil cu el la cumparaturi. Sa stii ca al meu e cu costumele tip "banca" dar cu butonii cam aceleasi pretentii.

Andries, mi-a placut sugestia pentru sotul Sabinei.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andries, i-am dat acum Claritine, dar e suficient? Greu de zis ce a mancat, ochii rosii aparusera de la padure, dimineata a baut lapte, a mancat cereale si iaurt, insa sunt aceleasi din care mananca de obicei. La pranz a mancat minestrone si paste, si cred ca 2 guri de clatite. Daca e alimentara sigur e legat de pranz, poate de la clatite. Poate ceva din sosul ala de la paste.

Aaa, nu este nimic din ce nu a mai mancat, acelasi meniu il are mereu la Trattoria, decat daca a fost ceva in neregula cu mancarea de azi.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput