Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by totulii

buna fetele, noi am intrat dupa o lunga absenta datorata ,bineinteles,lipsei de timp. bebeul meu a fost tare agitat in ultimul timp, se punea seara pe un plans de nu mai stiam ce sa-i facem asa ca am ajuns cu el la doctor. explicatia lui a fost ca nu reuseste sa faca fata stresului de peste zi si atunci acest plans neconsolat reprezinta o destresare, bine, bine dar cine il pune sa stea cu ochii beliti la toti copacii din parc si la tot ce misca.
ma uit in jurul meu, in parc, si mai toti copii dorm lati de obosela numai al meu are chef de vorba si in plus la trei luni inca mai are colici de imi vine sa urlu cand il vad ca-l doare burtica si nu am ce-i face.acum stau si ma intreb oare este normal sa-i aiba asa de tarziu? si pana cand?
apoi avem probleme cu cacutza nu facem zilnic si cand face, nu face gros adica sa fie ca un semn de constipatie, e fluid,si iar ma intreb, de ce face atat de greu daca nu este constipat?
ii dau si lass baby sa-l ajute dar degeaba.
as vrea sa intreb pe fetele care dati papa mix adica laptele vostru si lapte praf, de la ce varsta ati inceput sa le dat bebeilor sucuri sau altceva? sau cum se face diversicarea in acest caz si cand?
si de la ce varsta ati inceput sa le faceti baitza in cada mare si cum procedati, ati igenizat intr-um mod mai aparte cada?
hai ca v-am facut capul calendar si inca nu am terminat cu ce aveam de intrebat dar deja am obosit eu.
ma duc repede la somn si inchid ca deja a inceput sa ma simta ca sunt aici, in camera lui, cred ca-l enerveaza tastele
va pup si sa aveti o noapte linistita

mama de serban pavel(28.11.2007)
poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112857&whichpage=7



Colici poate sa aiba pana la 4 luni. Sper sa nu fie cazul tau! Inca o chestie: eu am observat ca s-au ameliorat colicile fetei mele cand nu i-am mai dat nici un medicament/ceai, doar laptic!

La fel a patit si Alexia. Am intrebat-o pe matusa-mea care e neonatolog si mi-a zis ca trebuie sa invete sa se screama, ca inca nu au reflexul asta al defecatiei. Rabdare si ajuta daca o sustii tu un pic de spate (sa stea cam la 45 grade)

Am inceput de o saptamana sa-i dau suculet de mar, cateva lingurite. Am mai incercat cand a implinit 3 luni, dar atunci a facut diaree si am renuntat.

Am inceput sa-i fac baie in cada mare de la 2 luni, dar 1 sau de 2 ori pe saptamana. Acum facem in cada mare o data la 2 zile. Spal cada cu Domestos si o clatesc fff bine. Atentie mare la temperatura, sa nu treaca de 37 grade C!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineata!
Honey, suna doctorul! Eu stiu ca la diaree se da mucilagiu de orez, dar nu stiu si daca merge la un bebe asa mic. Si eu sunt un pic ingrijorata ca bebelina mea iar face kk foarte des, cam de 6-7 ori pe zi. O mai rarise la 2-3 ori, dar de cateva zile a revenit la statutul de bb mic.
Ank, si eu ma gandesc sa-mi fac vaccinul contra cancerului de col, dar tot aman din aceleasi considerente. E primul vaccin contra unei forme de cancer care apare, si parca aud peste cativa ani ca are cine stie ce reactii adverse. N-am vorbit cu medicul, dar am tot citit ca nu este foarte eficient la femeile care si-au inceput viata sexuala de ceva timp.
Si Eva isi roade manutele, nu cred ca este de la dinti, am pipait-o pe gingiute si nu se simte nimic. Si baleste in disperare. Asa auzisem si eu, ca daca ies dintii devreme ai probleme mai tarziu. Mie mi-au iesit la 4 luni, si pana la varsta asta am deja 2 lucrari dentare.
Alina, trimite-mi si mie, te rog, despre wrap, pe mailul comun sau la adratatu@yahoo.com, cum iti este tie mai bine.


Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

neatza si de la noi!!!


MARIA!!!
Alina,sa va traiasca turturica,sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!!!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Amy tu ma intrebai la cap trecut de sucul de para?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Amy tu ma intrebai la cap trecut de sucul de para?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete



da...eram curioasa ,de cand ai inceput sa-i dai Mariei suc de pere??


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Va multumesc fetelor pentru raspunsuri.
O sa sun la doctor maine, caci acum e 2am aici.
Tocmai ce-a supt iarasi... si acum l-am pus in patut..sper sa adoarma, caci nu stiu ce altceva sa-i fac.
Offff,puiul lui mama...mi se rupe sufletul cand il vad asa.



Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Nu uitam sa uram La multi ani! si la multe lunite pentru:
domnisoarele Elena si Maria la implinirea varstei de 4 lunisoare
cavalerul cu nume international Alin James
si pentru mai micutii dar voiniceii Ioana si Radu Nicolae


Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Amy ii dau cam de 2 saptamani ,dar il ameste cu mar si morcov

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Multumim pentru urari!
Si un Capitol nou!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata!!!
LA MULTI ANI PENTRU TOTI PUII NASCUTI PE DATA DE 3!!!!

Fetelor, am trimis dieta disociata pe mail-ul comun.
Eu am inceput sa-i fac baie in cada mare aseara (deci la 3 luni si 3 zile). A iesit destul de bine pt prima data. Am spalat bine cada cu Domestos si am clatit-o cu apa super fierbinte. A dormit baiatul meu neintors pana la 3 dimineata, cand s-a trezit si incerca sa se intoarca pe burtica si se lovea de una din lateralele patutului . Sa vedeti ce eforturi facea. L-am trezit pe tati si muream de ras amandoi. Dar nu deschidea ochii, ci lupta in somn . Cred ca in 2 saptamani incepe sa se intoarca pe burtica. E adevarat ca de 2-3 seri fac rostogoliri cu el prin pat. Adica il rostogolesc ca pe o minge si tare ii place. Incepe sa prinda miscarea!!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput